Sri Lanka Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 19 Kasım 2022 - 27 Kasım 2022

Fotoğraf çekmeye doyamadığımız Sri Lanka’ya tekrar gidiyoruz. Muhteşem bir doğası ve oldukça fotoğrafik ögelerin bulunduğu bu ülke sizin de aklınızdan yıllarca silinmeyecek, çok ayrı bir yeri olacak. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.

Sri Lanka Fotoğraf Gezisi Program

1. Gün: Aktarmalı uçakla Sri Lanka’ya doğru yolculuğumuz başlayacak.

2. Gün: Havalimanında rehberimiz bizi karşılayacak ve özel aracımız ile ilk durağımız Pinnawala olacak. Pinnawala dünyanın en büyük fil yetimhanelerinden biri. Burada filleri doğada, nehir kenarında ve yeşilliklerin içinde dolaşırken görüp fotoğraflayabileceğiz. Pinnewala’ya giderken yol boyunca ilginç gördüğümüz herhangi bir şey olursa fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında konaklayacağımız yer olan Sigiriya’ya yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuğumuz daha olacak. Akşam yemeğimizi yiyip bir sonraki gün için dinleneceğiz.

3. Gün: Bugün göreceğimiz Sigiriya oldukça ilginç bir yapıya sahip. Sigiriya UNESCO dünya mirası listesinde çoktan hak ettiği yerini almış bile. Tek kütle bir kayaya oyulmuş merdivenler, havuzlar, devasa heykeller görüp fotoğraflayacağız. Burası sadece bir kaya parçası değil elbette. Kayaya oyulmuş yeşillikler içinde eski bir mabet, bu mabede tırmanırken ve inerken bol fotoğraf malzemesi var. Buraya tırmanmak biraz yorucu olabilir. Bir kısım yukarı çıkarken, yukarı çıkmayanlarla Sigiriya bahçesinde fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Günün bir yarısında ise bölgedeki köyleri ziyaret edeceğiz. Köylüler son derece misafirperverler, sizleri evlerine, hatta ders sırasında okullara girip fotoğraf çekmenize izin verecekler. Covid nedeni ile biraz çekingen davranabilirler belki; ama umarız biz gidene kadar covid tarih olur. Baktığımız her yanda ayrı bir kare olacak. Gün boyu fotoğraf çektikten sonra akşam yemeği için otelimize döneceğiz.

4 Gün: Bugün Kandy’e doğru yola çıkacağız. Şehre vardığımızda yorgun olanlar şehrin en eski ve ünlü otelinde bir çay molası verebilirler. Fotoğraf çekmeye devam etmek isteyenler için etrafta bol bol fotoğraf var. Ayrıca Kandy’de oldukça ilginç bir tapınağa ve bu tapınakta yapılan bir törene katılacağız. Tam bir fotoğraf platosu desek yeridir. Akşam olduğunda hep birlikte otelimizde yemek yiyeceğiz.

5. Gün: Kahvaltının ardından Nuwara Eliya‘ya, Seylan çayının tarlalarını gezmeye ve fotoğraf çekmeye gideceğiz. Araba ile yaklaşık 2000 metrelere tırmanacağız ve elbette müthiş manzaralar göreceğiz yol boyunca. Burası Sri Lanka’nın en yeşil yerlerinden biri. Günün büyük bir kısmını çay tarlalarında çalışanların, köylülerin fotoğrafları ile birlikte doğa fotoğrafları da çekerek geçireceğiz. Akşam yemeğini otelimizde yiyip burada konaklayacağız.

6. Gün: Kahvaltı sonrası Galle şehrine doğru yola çıkacağız. Şehire 16. yüzyılda Portekizlilerin gelmeleri ile ilginç mimari yapılar inşa edilmiş. Ayrıca burada gördükçe iç geçirdiğimiz sırıklar üzerinde balık tutan balıkçıların fotoğraflarını çekeceğiz. Gezinin en çok beklenen anlarından birisi sanırım bu an olacak. Akşam güneşi ile oldukça keyifli fotoğraflar çekeceğiz. Bugün çekemezseniz üzülmeyin ertesi sabah yine geleceğiz. Akşam yemeğini otelimizde hep birlikte alıp yine burada konaklayacağız.

7. Gün: Bu sabah sırıklar üzerinde balık tutan balıkçıların fotoğraflarını çekmeye bir kere daha gideceğiz. Bir önceki gün keşke şöyle çekseydim dediğimiz kareleri bugün yakalamaya gideceğiz. Kahvaltı sonrası, Galle’yi gezip fotoğraflayacağız belki biraz deniz molası vermek isteyenler mola verecekler. Gün boyu çok keyifli zaman geçireceksiniz. Bu şehirde hem hoş yapılar hem de geleneksel yaşamlar devam ediyor. Gün batımı ile birlikte otelimize dönüp hep birlikte akşam yemeği yiyeceğiz.

8. Gün: Bu sabah kahvaltımızın ardından havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Uçak saatimize göre 7. günün gece yarısı da alana gitmemiz söz konusu olabilir.

Bu gezimizde kısaca özetlersek neler çekeceğiz; sırık üzerinde balık tutan balıkçılar, Sigiriya antik kayası (tapınak), köyler, köy yaşamı, tapınaklar, çay bahçelerinde çalışanlar, filler, keşişler ve tapınaklarda dua eden insanları ile Sri Lanka’nın bir kısmını görüp fotoğraflayacağız. Oldukça güzel ve keyifli bir ülke. Hepiniz çok seveceksiniz bundan eminiz.

9. Gün: Uçakta Türkiye’ye doğru uçmaya devam edeceğiz.

Gezi Tarihi: 19 Kasım 2022 – 27 Kasım 2022

Fiyat: 990 USD (iki kişilik odalarda tek kişi fiyatıdır). Tek kişi farkı 285 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 6 gece tüm konaklamalar
 • Tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri
 • Tüm tapınak ve müzelere giriş ücretleri (fotoğraf çekimi için istenen ek ücret olursa bu ücretin dışındadır) Özel araçla şehirlerarası ve şehir içi tüm ulaşımlar
 • Havalimanı transferleri
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Rehberlik hizmetleri İngilizce ve Türkçe
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Sri Lanka gidiş dönüş uçak bileti
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • İstenirse PCR testi
 • Covid dahil seyahat sigortası (isteyenlere ek ücreti ile covid dahil sigorta yaptırabiliriz)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sri Lanka vizesi – www.eta.gov.lk sitesinden herkes online olarak alabilir.

Gezimiz en az 10 kişi en fazla 16 kişi ile yapılacaktır. Tüm gezilerimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu, Turhande Turizm Seyahat Firması ile Düzenlenmektedir. Bu gezide grubumuza Zehra Arslan Ceylan eşlik edecektir.

Sri Lanka Fotoğrafları:

Sri Lanka Fotoğraf Gezisi

Fotoğraf çekmeye doyamadığımız Sri Lanka’ya tekrar gidiyoruz. Muhteşem bir doğası ve oldukça fotoğrafik ögelerin bulunduğu bu…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhabalar,
  Salgın için konulan tüm kısıtlamalar kalkarsa Sri Lanka’ya gitmeyi düşünürüm.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.