Ramazan Bayramında Büyülü Fas Kültür Turu, Vizesiz

Gezi Tarihi: 15 Haziran 2018 - 18 Haziran 2018

Fas hem bazı yönlerden tanıdık gelecek hem de bazı sürprizleriyle sizi şaşırtacak. Bu renkli ve keyifli ülkeye yaptığımız gezimiz uzun yıllar hafızanızda yer edecek. Uçağımız Perşembe gecesi geç saatlerde kalkacak ve Pazartesi gece geç saatlerde İstanbul’da olacaktır.

Gezi Tarihi: 15 Haziran 2018 – 18 Haziran 2018 (4 gün, 3 gece)

Gezi Fiyatı: 329 EURO (Tek kişi farkı: 150 EURO)

Geziye katılmak ve sorularınız için istanbul@turhande.com adresinden veya (216) 449 00 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Vizesiz Fas Gezi Programı

1. Gün: İlk gün Kazablanka havalimanına indikten sonra Marakeş’e doğru Fas’ı keşfederek yol alacağız. Otelimize yerleştikten sonra serbest zamanda herkes dilediği gibi Marakeş’de küçük bir gezinti yapabilir. Geceleme ve akşam yemeği Marakeş’te olacak.

2. Gün: Kahvaltıdan sonra. Bütün gün birlikte Marakeş’i keşfedeceğiz göreceğimiz yerler arasında Koutoubia Camisi, Marakeş’in en tanınmış sembollerinden biridir. 77 metre yüksekliğindeki minaresi, sekiz yüz yıldan fazla bir süredir tüm kentin koruyucu gölgesini yansıttı. Renkleri ile sizi adeta büyüleyecek sessiz ve sakin Majorel Bahçesi’ni ziyaret edeceğiz. Bir başka etkileyici yapı Bahia Sarayı olacak. Bahçeleri biberiye, portakal, greyfurt ve çeşitli sarı çiçekler, kırmızı, mor ile kaplı hayli büyük bir saray. Burası şehrin karmaşası içinde adeta küçük bir cennet gibi. Sarayın odaları bitki motifleri, çiçekli ve geometrik desenlerden inşa edilmiş olup hayli güzel ve çok büyüktür. Bu gezinin ardından Marakeş Cuma El Fena Meydanı’nda öğleden sonra serbest zamanda herkes dilediği gibi alışveriş edip gezecek. Konaklama ve Akşam Yemeği Marakeş’te olacak.

3. Gün: Kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz ile Essaouira’ya hareket edeceğiz*. Atlas Okyanusu kenarındaki bu muhteşem balıkçı şehri Fas’ta en çok görülmeye değer yerlerden biridir. Essaouira’ya giderken yolumuzun üzerinde kadın kooperatifleri tarafından üretilen argan yağı imalathanesini ziyaret edeceğiz. Çok değerli ve faydalı olan bu yağın nasıl imal edildiğini göreceğiz. Şehre geldiğimizde dar ve renkli sokaklarda kaybolup dilediğinizce gezebilirsiniz. Dileyen plaja inip deniz kenarında gezebilir, dileyen eski kent merkezinde yer alan kaleyi ve burada yer alan renk renk dükkanları gezebilir. Burada satın alabileceğiniz Essaouira turu 45 Euro’dur.  Marakeş’e geri dönüş. Otelde konaklama ve Akşam Yemeği.

4. Gün: Kahvaltımızın ardından Kazablanka’ya doğru yola çıkacağız. Burada okyanus kenarında inşa edilmiş olan Hasan II camisini dışarıdan ziyaret edeceğiz. Bu eşsiz yapının mimarisi ve süslemeleri görülmeye değer. Yaklaşık 90 dönüm arazi üzerine inşa edilmiş olan bu yapı çok uzaklardan bile fark edilmekte. Bu ziyaretimizin ardından havalimanına doğru yola devam ediyoruz.

Geziye katılmak ve sorularınız için istanbul@turhande.com adresinden veya (216) 449 00 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Marakeş’te üç gece konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Kazablanka uçak bileti. (Şirketimiz tarafından grup rezervasyonu yapılacaktır, uçak bileti fiyatı 330 EURO civarındadır.)
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Tam günlük Essaouira turu (45 Euro)
 • Öğlen yemekleri
 • Müzelere giriş ücreti
 • Kişisel alışverişler, bahşişler.

Gezi Tarihi: 15 Haziran 2018 – 18 Haziran 2018 (4 gün, 3 gece)

Gezi Fiyatı: 329 EURO (Tek kişi farkı: 150 EURO)

Notlar:

 • Uçak Bileti tur fiyatına dahil değildir. Tur kesinleştiğinde uçak bileti alımı için bilgi verilecektir.
 • Bu tur minimum 16 kişi ile yapılacaktır.
 • Otellerimiz 4 yıldızlı Mogador Kasbah veya 4 yıldızlı Blue Sea Le Printems olacaktır.
 • Gezimiz Türsab A Grubu Seyahat Acentası Turhande Turizm ile gerçekleştirilecektir.

Fotoğraflar

Ramazan Bayramında Büyülü Fas Kültür Turu, Vizesiz

Fas hem bazı yönlerden tanıdık gelecek hem de bazı sürprizleriyle sizi şaşırtacak. Bu renkli ve keyifli…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.