Oktay Çolak ile Doğal Işıkta Portre Semineri

Gezi Tarihi: 4 Ocak 2019 - 6 Ocak 2019

Türkiye’de doğal ışıkta portre deyince ilk akla gelen isim Oktay Çolak’tır. Oktay hocamız ile 3 gün sürecek çok keyifli ve çok öğretici bir seminerimiz var. Yeni yılın ilk günlerine güzel bir başlangıç yapmak isterseniz bu seminere hepinizi bekleriz. Seminerde temel konu ışığa hakim olmak, doğal ışığı kullanarak etkili fotoğraf çekebilmek.

3 gün sürecek olan bu seminerin fiyatı 350 TL 'dir.
Tarih: 04 Ocak 2019 Cuma (akşam 19:30 başlangıç) - 6 Ocak 2019 Pazar
Kayıt yaptırmak için info@azgezmis.com adresine mail atmanız yeterlidir.

4 Ocak akşamı teorik anlatımla başlayacak olan seminerimiz bir sonraki gün sabah devam edecek. 5 Ocak sabahı bir önceki günden kalan teorik anlatım ile başlayacağız, öğleden sonra ise İstanbul içinde bir çekim gezisi ile bugünü de sonlandıracağız. Seminerin son günü olan 6 Ocak günü ise herkes bir önceki gün çektiği bir fotoğrafı ile gelecek ve Oktay Çolak her bir fotoğraf üzerinden anlatım yapacak.

3 gün sürecek olan bu seminerin fiyatı 350 TL 'dir.
Tarih: 04 Ocak 2019 Cuma (akşam 19:30 başlangıç) - 6 Ocak 2019 Pazar
Kayıt yaptırmak için info@azgezmis.com adresine mail atmanız yeterlidir.

Oktay Çolak Kimdir?

1970 doğumlu olan Oktay Çolak. İşletme ve Sosyoloji lisans eğitimi aldı. Daha sonra fotoğraf üzerine yüksek lisans yaparak “Fotoğraf Sanatında Renkli Karanlık Oda” ve Sanatta Yeterlik eğitimini ise “Portre Fotoğrafı Üzerine” adlı çalışma ile tamamladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başladığı akademik hayatını halen aynı kurumda, Profesör unvanı ile Enstitü Müdürü olarak sürdürmektedir.

Bir dönem ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak birçok ödül aldı. İspanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya gibi ülkelerden altın madalyalar kazandı. Fotoğrafları birkaç müze tarafından kabul edildi.

Eylül 2003’de ilk kişisel sergisini Taksim Sanat Galerisinde “Doğa”, 2004’ Mayıs ayında ikinci kişisel sergisini “On yılda” başlığı altında fotoğraf severlerle paylaştı. Bu sergileri yurt içi ve yurt dışında birkaç kez sergiledi. 2007 Londra’da, eğitim gördüğü dil okulunda “Callan Okulunda Yaşam”, 2009 yılında, yine Londra’da “50 Ülkeden 50 Yüz” isimli sergisini izleyicilere sundu. 2013 yılında Bursa’da “Cansız Mankenler”, 2016 yılında, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesinde “Zamana Direnen Mekânlar: KAHVEHANELER” isimli kişisel sergilerini açtı. “Doğa”, “On Yılda”, “50 Ülke 50 Yüz” adıyla üç albümünün yanında “Gün Işığında Portre” isimli bir de eğitim kitabı yayımlandı.

Oktay Çolak ile Doğal Işıkta Portre Semineri

Türkiye’de doğal ışıkta portre deyince ilk akla gelen isim Oktay Çolak’tır. Oktay hocamız ile 3 gün…

azgezmis.com

Yorumlar

  • Seminere katılmak istiyorum

    • Elbette. Her yerden cevapladım sanırım :)

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.