Nepal Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 22 Ekim 2022 - 28 Ekim 2022

Nepal’e son bir kaç senedir gitmedik. Gidince içimizin ısındığı, güzel insanların yaşadığı ve keyifli fotoğraflar çektiğimiz ülkeye yeniden gitmek için bu gezimizi hazırladık. Gezimiz Nepal için en güzel aylardan olan Ekim ayında gerçekleşecek. Katmandu ve Pokhara’da keyifle dolaşıp sakinliğin tadını çıkarıp ve her biri diğerinden güzel fotoğraflar çekerek döneceğiniz, tadı damağınızda kalan bir gezi olacak.

1. Gün: 22 Ekim gecesi Istanbul’dan kalkan uçağımız 22 Ekim veya 23 Ekim’de Katmandu‘ya inecek.

2. Gün: bugün Katmandu meydanını ziyaret edeceğiz. Olabildiğine renkli ve keyifli bir meydan burası. Bu meydanda keyifli fotoğraf çekebilmeniz için uzun bir serbest zaman vereceğiz. Daha sonra etrafında çokça Tibet‘den göç edenlerin dolaştığı bir tapınak ziyaretimiz olacak. Bu budist tapınağı çevresinde Tibet’ten gelen sığınmacılar yerleşmişler. Tapınak ve etrafı oldukça huzur verici. Günün son fotoğraflarını burada çekip otelimize dönüp hep birlikte akşam yemeği yiyeceğiz.

3. Gün: Kahvaltımızın ardından dinlenmiş bir şekilde erken yola çıkacağız. Bugün Katmandu yakınında 2 köy ziyaretimiz olacak. Birbirine çok yakın ve keyifli bu köylerde oldukça güzel fotoğraflar çekeceğiz. Sanırım bu köylere 4 veya 5 kere gittik. Her gidişimizde yine bizi güzel bir heyecan sarıyor. Köyleri bitirince akşam üzeri bu sefer Katmandu yakınında Durbar Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Bu meydanda bir çok tapınak ve ibadete gelen kişilerin fotoğraflarını çekmeniz mümkün. Ayrıca çevrede bir çok esnaf var. Küçük ahşap dükkanların içleri fotoğraf için oldukça estetik. Gün bitiminde yine otelimize dönerek hep birlikte akşam yemeği yiyeceğiz.

4. Gün: Kahvaltımızın ardından 25 dakika sürecek bir uçuşla bugün Pokhara‘ya gideceğiz. Gider gitmez hemen bir köy ziyaretimiz olacak. Ayrıca bir köy okulunu ziyaret edip burada öğrencilerin fotoğraflarını çekeceğiz. Akşam üzeri Pokhara’da göl kenarına gelerek gün batımı fotoğrafları çekeceğiz. Gün bitiminde otelimize dönüp hep birlikte akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

5. Gün: Bu sabah kahvaltı öncesi dilerseniz göl kenarında saduları fotoğraflayabilirsiniz. Kahvaltı sonrası hep birlikte göl kenarına inip Fewa Gölü’nde bir tekne gezisi yapacağız. Bu sırada gölde yıkananlar, çamaşır yıkayanlar gibi bir çok kadın objektifimize takılacak. Tekne gezisi sonrasında eski Pokhara pazarını ziyaret edeceğiz. Bugün ayrıca bir de tapınak ziyaretimiz olacak. Tapınaklarda bazen ayakkabıların çıkarılması isteniyor. Bunun için yanınızda bir kaç galoş bulundurmanız yerinde bir tercih olur. Gün bitiminde yine otelimizde hep birlikte akşam yemeği yiyeceğiz.

6. Gün: Bu sabah kahvaltımızın ardından yine 25 dakikalık bir uçuşla Katmandu’ya geri döneceğiz. Bugün görecekleriniz sizi çok etkileyecek ve derin düşünceler içine gireceksiniz. Önce muhteşem tapınak binalarının olduğu Bhaktapur meydanını ziyaret edeceğiz. Meydan tam bir açık hava müzesi. Tamamını gezmek belki 2 gün sürer. Ancak biz bir kaç saat içinde en güzel yerlerini göreceğiz. Öğleden sonra gezinin en etkileyici anı başlayacak. Ölülerin yakıldığı ve törenle küllerinin nehire atıldığı tapınağı ziyaret edeceğiz. Burası tam bir belgeselin ortasında hissettiriyor insana. Bir yanda üzeri bir bezle kapatılmış, bu dünya ile bağı kopmuş kişi, öte yanda nehirde ölüden kalanları yiyen maymunlar. Daimi olarak bu mekanda yaşayan sadular. İnanılmaz karışık bir ortam hayal edin ve tam ortasında siz varsınız. Önce şaşkınlıkla etrafı seyredip sonra fotoğraf çekmeyi deneyeceksiniz. Günü burada bitirip yemek için otelimize döneceğiz.

7. Gün: Kahvaltımızın ardından son günümüzde Katmandu’ya 8 ve 23 km mesafede olan iki küçük şehri ziyaret edeceğiz. Bu şehirlerden biri budistler için bir haç mekanı. Burada bol fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Diğer yerleşim yerinde ise tuğladan inşa edilmiş dar sokaklarda oymacılık yapan dükkanlardaki kişileri ve evlerdeki yaşamı fotoğraflama imkanımız olacak. Öğleden sonra ise bir çok ünlü markanın çok uygun fiyatlı satıldığı Thamel’de serbest alışveriş zamanımız olacak. Özellikle su geçirmez botlar ve yürüyüşlerde kullanılan montlar, fotoğrafçı yelekleri gibi işinize yarayacak şeyleri oldukça iyi fiyatlara bulabilirsiniz. Alışverişin ardından havalimanına gidip Istanbul’a dönmek üzere yola çıkacağız.

8. Gün: Istanbul’a inmek üzere yolda olacağımız bir gün olacak. Nepal yıllardır, her gittiğimizde bizi kendine hayran bırakıyor. Eminim siz de çok keyif alacaksınız ve bu sakin ülkeden çok güzel fotoğraflarla döneceksiniz.

Gezi Tarihi: 22 Ekim 2022 – 28 Ekim 2022

Gezi Fiyatı: 990 USD. (iki kişilik odalarda tek kişinin fiyatıdır) Tek kişi farkı 250 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Nepal içinde tüm transferler (havalimanı-otel)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Tüm şehirler arası ulaşımlar
 • Katmandu-Pokhara-Katmandu uçak bileti
 • Araç içi ikramlar (her gün herkese 1 lt su)
 • Seyahat sigortası (bu sigorta covid-19’u kapsamamaktadır. Dilerseniz ayrıca covid-19’u kapsayan sağlık sigortası yaptırabilirsiniz)
 • Tüm otel konaklamaları
 • Programda yazan müzelere giriş ücretleri
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Nepal gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Nepal vize ücreti. Vize girişte 30 usd ödeyerek alınır.
 • Şoför ve rehberler için bahşişler
 • Covid-19 kapsayan sağlık sigortası
 • Covid-19 testi ücreti (gidilen tarihte eğer ülke isterse)

Gezimize katılmak isterseniz info@azgezmis.com adresine mail atabilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi, en fazla 14 kişi ile yapılacaktır.

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir. Tur liderimiz ve fotoğraf danışmanı Vedat Şentürk olacaktır.

Nepal Fotoğrafları:

Nepal Fotoğraf Gezisi

Nepal’e son bir kaç senedir gitmedik. Gidince içimizin ısındığı, güzel insanların yaşadığı ve keyifli fotoğraflar çektiğimiz…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.