Hindistan Kültür Turu, Altın Üçgen ve Varanasi

Gezi Tarihi: 26 Ekim 2018 - 2 Kasım 2018

29 Ekim tatilini fırsat bilip, hep gitmek istediğimiz, çok renkli coğrafyaya, güzel ülke Hindistan’a gidiyoruz.

1. Gün: Yeni Delhi Havaalanı’na indikten  sonra Jaipur’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Jaipur’a ulaştıktan sonra yerel bir tapınakta Aarti Törenlerini izleyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Jaipur’a yaklaşık 11 km mesafede olan Amber Fort Kalesi’ne hareket edeceğiz.Amber Fort , eşsiz terasları ve surlarıyla Moğol mimarisinin muhteşem örneklerinden birisini yansıtır. Maota Gölü’nün yakınındaki Amber Fort’a 4×4 araçlarla çıkıyor olacağız. Cam ve ayna çalışmalarıyla tamamlanmış duvar resimlerinden gözlerinizi alamayacaksınız. Asla ele geçirilememiş bu kalenin surları içinde yürürken tarihi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. (Amber Kalesi’ne fil ile tırmanmayı her ziyaretçimiz için garanti edemiyoruz. Fillerin ve taşıyabilecekleri ziyaretçi sayısının sınırlı olmasından kaynaklanmaktadır. Fil ile tırmanmak isteyen ziyaretçiler kimi zaman çok uzun bir sıraya sebep olabiliyor.)

Öğleden sonra Rajasthan Bölgesi’nde; Moğol Sanatı’nın görkemli bir temsilcisi olan Şehir Sarayını ziyarete gideceğiz. Buradaki müzede kraliyet hayatına dair çok sayıdaki detayı görüyor olacağız. Halılar, odalar, zırhlar ve silahlar bu detaylardan sadece birkaç tanesi.

Saray ve müzeyi gezdikten sonra Jantar Mantar’a hareket edeceğiz. Büyük boyutlarda inşaa edilmiş astroloji araçlarını hayranlıkla izleyeceğiz.

Jantar Mantar’dan sonra Hawa Mahal’e geçiyoruz. 1799 yılında Maharaja Sawai Pratap Singh tarafından yaptırıldıktan sonra Jaipur’un en önemli simgelerinden birisi olan bu yapının fotoğraflarını çekmeye doyamacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Agra’ya doğru hareket ediyoruz.Yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından ; sonsuz aşkın simgesi olarak görülen Tac Mahal’e ulaşıyoruz.1983 yılında Unesco tarafında Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Tac Mahal’den ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tac Mahal ziyaretimizin ardından , bir başka Dünya mirası Listesi’nde yer alan bir yapıyı görmeye gidiyoruz. Agra Kalesi ; Tac Mahal’e yaklaşık 2,5 km mesafede bulunan , kaleden ziyade etrafı surlarla çevrili bir şehir olarak tanımlanabilir. 11. Yüzyılda Moğollar tarafından inşaa edilmiş bu görkemli kaleyi ziyaretimizin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Varanasi’ye uçmak üzere Yeni Delhi Havaalanı’na hareket ediyoruz.

Yeni Delhi’den kalkış  – 13:20, Varanasi’ye iniş  – 14:40

Varanasi Havaalanı’na inişimizi gerçekleştirdikten sonra, akşam Ganj kıyısındaki Aarti Törenleri’ni izlemeye gidiyoruz. Aarti Hindular’ın gerçekleştirdiği son derece mistik bir törenler bütünüdür. Işıkların, tütsü kokularının ve seslerin iç içe geçtiği bu törenlerden sizler de etkileneceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: Sabahın ilk ışıklarını Ganj Nehri’nde  tekne gezintisi ile karşılayacağız.Eşine bir daha rastlayamayacağınız kadar farklı bir görselliğe sahip olan bir gezintiyi asla unutamayacaksınız. Kahvaltımızı yapmak üzere önce otelimize ardından Yeni Delhi’ye uçmak üzere Varanasi Havaalanı’na hareket ediyoruz.

Varanasi’den kalkış – 15:20, Yeni Delhi’ye iniş – 16:45

Akşam yemeği ve konaklama Yeni Delhi’deki otelimizde.

6. Gün: Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra son derece keyifli olan Yeni Delhi şehir turumuza başlıyoruz.

Şehir turumuza Red Fort’u ziyaret ederek başlıyoruz. Şah Cihan ülkenin başkentini Agra’dan Yeni Delhi’ye taşımaya karar verince 1638 ‘de Red Fort ‘un yapılmasını başlatıyor. Yapımı 10 yıl süren bu kalenin duvarları asimetriktir. Yeni Delhi’yi, Cuma Camii ziyareti ile keşfetmeye devam ediyoruz. 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği  son derece heybetli olan bu cami oldukça hareketli bir bölgede yer alıyor.Eski Delhi’nin merkezinde yer alan Jama Masjid’i ziyaret ettikten sonra rikşalar  ile Delhi ‘nin en eski pazarı olan Chadni Chawk’ı  gezeceğiz. Hemen hemen herşeyin satıldığı bu pazarda kendinizi, aklınızda olmayan bir sürü şey için pazarlık yaparken bulacaksınız.

Alışverişi tamamladıktan sonra Rajhgat’a geçiyoruz. Burası Hindistan ulusunun babası olarak tanınan Mahatma Gandhi’nin son dinlenme yeri. Kendisinin anısına iyi dileklerimizi sunduktan sonra 1199 ‘dan beri dimdik ayakta duran Qutub Minar’ı görmeye gidiyoruz. 73 metrelik yüksekliği ile Hindistan ın en yüksek ikinci minaresi olma özelliğini koruyan bu muhteşem mimari yapı aynı zamanda Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Hindistan ın en önemli sih tapınaklarından birisi olan ; Bangla Sahib Tapınağı ziyaretimiz ise hepimiz için unutulmaz bir deneyim olacak. Herkesin gönüllü olarak çalıştığı bu tapınağa eğer isterseniz siz de  destek olabilirsiniz. Birinci Dünya Savaşı ve 3.Anglo – Afgan Savaşında ölen askerlerin anısı için yaptırılan India Gate ziyaret ettikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7. Gün: Kahvaltının ardından Yeni Delhi Havaalanı’na geçiyor ve İstanbul uçağımızı beklemeye başlıyoruz.

Geziye katılmak ve sorularınız için istanbul@turhande.com adresinden veya (216) 449 00 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 5 ve 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama
 • 6 sabah kahvaltısı ve 6 akşam yemeği
 • Klimalı araçlar ile transferler
 • Delhi – Varanasi gidiş dönüş iç hat uçuşu
 • Ingilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Amber Fort a 4×4 araçlarla veya fil ile ulaşım
 • Varanasi’de tekne turu
 • Eski Delhi’de rikşa ile gezinti
 • Ören yerlerine giriş ücreti
 • Seyahat Sigortası
 • Her gün kişi başına günlük bir şişe içme suyu

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Delhi  gidiş dönüş uçak bileti. (Gezi kesinleşince, acentemiz tarafından grup rezervasyonu yaptırılacaktır, yaklaşık bilet fiyatı: 530 USD)
 • Belirtilenlerin dışında alınan yemekler, içecekler.
 • Telefon ve internet harcamaları
 • Otel, sürücü ve lokanta çalışanlara verilecek bahşişler
 • Hindistan Vizesi
 • Yurt dışı çıkış harcı

Gezi Fiyatı: 1140 USD, (Tek Kişi Farkı: 375 USD)

Geziye katılmak ve sorularınız için istanbul@turhande.com adresinden veya (216) 449 00 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Notlar: 

 • Hindistan Vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine de vize uygulanmaktadır.
 • Güneşten korunmak için yanınızda şapka ve güneş kremi olmasına özen gösteriniz.
 • Gezimiz Türsab A grubu Seyahat Acentası Turhande Turizm ile gerçekleştirilecektir.

Fotoğraflar:

Hindistan Kültür Turu, Altın Üçgen ve Varanasi

29 Ekim tatilini fırsat bilip, hep gitmek istediğimiz, çok renkli coğrafyaya, güzel ülke Hindistan’a gidiyoruz. 1….

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.