Hakkari Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 23 Temmuz 2022 - 25 Temmuz 2022

Hakkari’nin müthiş doğasını, insanlarını, güzel köylerini, dağlarını, göllerini, çobanlarını tanımaya, biraz sohbet etmeye, bolca fotoğraf çekmeye gidiyoruz. Temmuz ayında orada olacağız gitmek istediğimiz bazı köy yolları daha erken veya daha geç tarihte gidersek kapalı olabiliyor. Bu gezi için çabuk karar vermeniz gerekiyor. Valilik ve jandarmaya geziye katılacak kişilerin isimlerini bildirip listeyi göndermemiz ve resmi izinler almamız gerekli.

1. Gün: Sabah erken bir saatte Van havalimanına ineceğiz ve bir süre sonra bizim fotoğraf çekmekten çok keyif aldığımız Hoşap’ta fotoğraf çekmeye başlıyoruz. Burası tarihte donup kalmış gibi geliyor her gördüğümüzde. Kalenin etrafında çok keyifle fotoğraf çekeceğimiz güzel bir köy yerleşimi var. Daha sonra Pamukkaleyi neredeyse aratmayacak travertenleri göreceğiz. Burada da bir fotoğraf molamız olacak. Hakkari’ye girdiğimizde yine bize çok güzel fotoğraflar verecek olan Meydan Medresesini ziyaret edeceğiz. Akşam üzeri ise gün batımında fotoğraf çekmek için Zap Vadisi’nde olacağız. Dağların dev gibi haşmetli görüntülerine hayran kalacağız. Gün batımı sonrasında otelimize yerleşip akşam yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz.

2. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün 2 tane yayla ziyaretimiz olacak. Berçelan Yaylası’na gideceğiz önce günün ilk ışıkları ile buradaki dağları ve menderesleri fotoğraflayacağız. Köylüleri günlük işlerini yaparken fotoğraflayacağız. Şansımıza sürülerde yaylaya çıkarsa çok keyifli fotoğraflar çekeceğiz. Sonrasında yine köylüler ile sohbet edip fotoğraflayacağımız ikinci bir yayla ziyaretimiz daha olacak. Bu yaylalar arasında giderken elbette yolda karşımıza çıkan sürpriz görüntüler için fotoğraf molalarımız olacak. Gün bitiminde Cennet Cehennem Vadilerini ziyaret edeceğiz. Burada hala erimemiş karlar varsa, çekeceğimiz manzaraların içine bu karları da katarak rüya gibi manzara fotoğrafları çekeceğiz. Akşam olduğunda otelimizde hep birlikte yemek yiyeceğiz. Gittiğimiz dönemde düğün mevsimi olacağı için yakınlarda olan bir düğün olursa fotoğraf çekmeye gidebiliriz.

3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün Cilo Dağları eteklerinde Sat göllerini görmeye gideceğiz. Elbette bu gidişlerde karşımıza sürpriz kişiler ve sürüler çıkacak ve fotoğraflarımıza renk katacaklar. Bu Hakkari’deki son ziyaret mekanımız olacak. Sonrasında havalimanına doğru yola çıkacağız. Zamanımız yettiğince yolda gördüğümüz güzel kareler için bir veya iki kere durarak alana ulaşacağız. Bir çoğumuz belkide bu kadar doğuya ilk defa gidiyor olacağız. Gördüğümüz güzel manzaralar, insanlar, köyler, yaylalar ve haşmetli dağlar hafızalarımızda müthiş bir izler bırakacak.

Gezi Tarihi: 23 Temmuz – 25 Temmuz 2022

Gezi Fiyatı: 2595 TL oda kahvaltı ve akşam yemekleri dahil (iki kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır) Tek kişi farkı : 250 TL’dir.

Fiyata Dahil Olanlar:

  • Van’dan başlayarak tüm transferler (havalimanı-otel)
  • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (ilk gün sabah kahvaltısı hariç)
  • Seyahat sigortası (bu sigorta covid-19’u kapsamamaktadır. Dilerseniz ayrıca covid-19’u kapsayan sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.)
  • Rehberlik hizmeti
  • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

  • Van gidiş dönüş uçak bileti
  • Öğlen yemekleri
  • Müze girişleri ve milli parklar gibi giriş ücretleri
  • Şoför ve rehber için bahşişler
  • Covid-19 kapsayan sağlık sigortası

Gezimize katılmak isterseniz info@azgezmis.com adresine email gönderebilirsiniz.

NOT: Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir. Tur liderimiz ve fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan ve Hakkı Ceylan olacaktır.

 

Fotoğraf desteğinden dolayı Tolga Yorulmaz’a teşekkürler.

Hakkari Fotoğraf Gezisi

Hakkari’nin müthiş doğasını, insanlarını, güzel köylerini, dağlarını, göllerini, çobanlarını tanımaya, biraz sohbet etmeye, bolca fotoğraf çekmeye…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.