Gizemli Galata ve Çevresi Gezisi

Gezi Tarihi: 7 Ekim 2018 Pazar

Yeni bir İstanbul Gezisi ile İstanbul’un gizemlerini keşfe devam ediyoruz. Bu sefer rotamız Galata ve civarı olacak. Bilmediğimiz veya önünden geçerken göremediğimiz bir çok yeri öğreneceğiz. Günümüze ışık tutacak bazı özel bilgileri de yine rehberimizden öğreneceğiz.

Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresinden veya (216) 449 00 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

7 Ekim Pazar günü yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz için buluşma yeri ve saati katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

Elbette önce Galata Kulesi ile başlayacağız. Kule girişi için çok sıra varsa kuleyi dışarıdan göreceğiz. Daha sonra Neva Şalom Sinagogu’na gireceğiz. Buraya girebilmek için yanınızda mutlaka kimliğinizin olması gerekiyor ve giriş ücreti 20 TL.

Tek tek yazmak yerine gezimize katıldığınızda bir güzel hikayeden diğerine geçmenizi, kendinizi İstanbul’a ve oldukça deneyimli olan rehberimize bırakmanızı istiyoruz. Ancak yine de gezinin yıldızlarına çok kısa değineceğiz. Önünden geçip bilmediğimiz Ceneviz Sarayı, Kamondo Malikanesi ve Osmanlı Bankası, bugünkü adı ile Salt Galata; ancak özel izinle Salt Galata’nın girilmeyen görülmeyen yerlerine gireceğiz.

Hayli ilginç olan Arap Camii’ni içeriden ziyaret edeceğiz. Yine çok ilginç olan Yeraltı Camii’ni içeriden ziyaret edeceğiz.

Elbette bir öğle yemeği molamız olacak.

Sonrasında Fransız geçidi ve Rum Okulu’nu özel izinle açtırıp içerden göreceğiz. Kılıç Ali Paşa Camii’ni içerden ziyaret edilecek. Burada adını yazmadığımız daha bir çok yer ziyaret edilecek. Özel izinlerle bazı binalar açtırılıp içlerine girilecek. İstanbul’u biraz daha yakından tanıyıp göreceğiz ve bilmediğimiz hikayeleri öğreneceğimiz bu gezide bizimle olmak isterseniz bize email veya telefonla ulaşıp kayıt yaptırabilirsiniz.

Gezimiz sabah 9:30’da başlayıp akşam 18:00’de bitecek.

Gezi Tarihi: 7 Ekim 2018, Pazar

Gezi Fiyatı: 75 TL

Notlar:

 • Gezinin tamamı hafif yürüyüş şeklinde yapılacaktır. Rahat bir ayakkabı giymenizi öneririz.
 • Halka kapalı yerlerin açılmasında görevliye yapılacak olan ödemeler fiyata dahildir.
 • Bazı ibadet mekanlarında fotoğraf çekmeye izin verilmeyebilir. Ya da ek ücret istenebilir. Bu sorumluluk kişiye aittir.
 • Bazı mekanların açılmasında katılımcılardan az miktarda ücret istenebilir. (Bunlar tüm açılan binalar için toplamda 5-6 TL olabilir)
 • Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.
 • Gezi kesinleştiğinde katılımcılara buluşma yeri ve saati bilgisi verilecektir.

Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresinden veya (216) 449 00 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Kokartlı rehber eşliğinde anlatımlar
 • Program dahilindeki çevre gezileri
 • Rehberlik ücreti

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Müzelere ve özel alanlara girişte istenecek ücretler
 • Öğlen yemeği

Fotoğraflar:

Gizemli Galata ve Çevresi Gezisi

Yeni bir İstanbul Gezisi ile İstanbul’un gizemlerini keşfe devam ediyoruz. Bu sefer rotamız Galata ve civarı…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.