Fotoğraf Sergisi, Işık ve Gölge

9 Eylül 2014 · Hakkı Ceylan

Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan’ın ilk üç dönem Işık ve Gölge atölye katılımcıların çalışmalarından oluşan sergi 16 Eylül 2014 de Akatlar Kültür Merkezinde açılıyor. Grubun 56 siyah beyaz fotoğraftan oluşan sergisine tüm sanatseverler davetlidir.

isik-golge-fotograf-sergisi

Işık ve gölgenin fotoğrafı nasıl beslediğini görebilmek zaman ve çaba gerektiren bir beceri. Bizlerin, Işık Gölge ekibi olarak Timurtaş Onan ile yaptığımız çalışmalarda bu etkiyi tanıyabilmek ve kullanabilmek için uzun bir yol yürüdüğünü düşünüyorum. Sabahın erken ışıklarıyla başlayan, İstanbul’un ince zarif sokaklarından, yıllara ve değişime rağmen ayakta durmayı başarabilmiş asil yapılarından, yaşadıkları semtin rengini taşıyan insanlarından, her semtin tadından, tınısından gün batımına doğru geçilen bir yol. Tarihin, kültürün, insanın, fotoğrafladığın “an”a ne değer kattığını sorgulamayı öğrendiğimiz, saygı göstermeden ve sevmeden fotoğraf çekilemeyeceğini öğrendiğimiz bir yol. Timurtaş Onan’la fotoğrafı, müziği, sinemayı ve yaşadığımız şehri tekrar gördük, daha başka sevdik. Sonsuz özverisine, fotoğraf uğraşımıza kazandırdığı büyülü dokunuşa teşekkürü borç biliriz.

Katılımcılar: Münevver Antczak, Ayşe Baranok Köse, Nalan Başkır, Eser Belül, Mehmet Naci Demirkol, Ümran Engin, Şebnem Ergezer, Agop Ezgilioğlu, Murat Kaan, H. Çağla Mazlum, Okan Özbilen, Gülşah Sarıtaş Keskinel, Özlem Uçarkuş, Elif Yılmaz

Kokteyl: 16 Eylül 2014, Salı Saat: 18.30

Yer: Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi

Sergi Tarihi : 16 – 30 Eylül 2014

Adres: Zeytinoğlu Caddesi No: 8 Akatlar Beşiktaş
Tel: 0212 351 93 82 – 83

Fotoğraf Sergisi, Işık ve Gölge

Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan’ın ilk üç dönem Işık ve Gölge atölye katılımcıların çalışmalarından oluşan sergi 16…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.