Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Turu

Gezi Tarihi: 05 Ağustos 2017 - 12 Ağustos 2017

Geleneklerini binlerce yıldır koruyan, el dokunulmamış en saf kabilelerinin yaşadığı Omo Vadisi fotoğraf için inanılmaz bir deneyim sunuyor. Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Turu ile Dünya’nın en ilginç kabilelerini fotoğraflamaya gidiyoruz. Seyahat Fotoğrafçısı Hakkı Ceylan ve Zehra Arslan Ceylan ile unutulmaz fotoğraf kareleri çekecek, fotoğraflarımız üzerine söyleşiler yapacağız.

Arı kovanını andıran toprak kulübelerin, minik arıya benzeyen ev sahipleri, Chencha Köyü’nün pamuklu dokumalarıyla ünlü Dorze Kabilesi’ni tanıyacağız.

Sarıya çalan toprakların bakır renkli saçlarıyla güzel kadınlarının; Hamer Kabilesi’nin topraklarına ev sahipliği yapan, Turmi Köyü’nü ziyaret edeceğiz ve burada kurulan pazardan renkli kareler yakalayacağız.

gazella-omo-vadisi-fotograf-turu-azgezmis

Fotoğraflarına bakınca bile şaşkına döndüğümüz; kadınlarının dudaklarına geçirdiği ve yaşlarıyla beraber büyüyen kil tablalarla dikkat çektiği Mago Ulusal Parkı’nda yaşayan, Mursi Kabilesi’ni tanıyacak ve ilginç geleneklerinin hikayelerini öğreneceğiz. 12. Yüzyılda yapılan muhteşem eserlerin karşısında hayretler içinde kalacak adeta zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceğiz.

Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Turu

Tarih: 05-08-2017 – 12-08-2017
şehirler: Addis Ababa, Arba Minch, Jinka, Turmi Otel: 4*, Lodge
Ulaşım: Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
ücret: 3590 USD
Tek Kişilik Oda Farkı: 690 USD
Tur Konsepti: Tüm ekstra turlar dahil
Yemek Durumu: Tüm sabah, öğle ve akşam yemekleri dahil

gazella-azgezmis-etiyopya-omo-vadisi

Omo Vadisi Fotoğraf Turu Programı

1. Gün – 05/08/2017 : ı̇stanbul – Addis Ababa

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde Gazella Turizm kontuvarı önünde saat 16.00’da buluşuyoruz Türk Havayolları’nın TK 676 sefer sayılı uçağıyla 18.55’te Addis Ababa’ya uçuyoruz.

2. Gün – 06/08/2017 : Addis Ababa – Arba Minch

Yerel saat 00.15’te Addis Ababa’ya varıyoruz, pasaport işlemlerinin ardından otelimize transfer oluyoruz. ı̇yi bir dinlenmenin ardından, otelimizde kahvaltımızı alıyor ve Arba Minch’e doğru yola çıkıyoruz. Bu uzun yolculuğumuz sırasında, Chencha Kasabası çevresinde yaşayan Dorze Kabilesi, Omo Vadisi’ndeki kabilelerden ilk durağımız olacak. Filleri anımsatan evlerinde medeniyetten uzak sakin bir şekilde hayatlarını devam ettiren insanlarla tanışıp fotoğraf çekiminin ardından Arba Minch’te konaklayacağımız Lodge’umuza doğru devam ediyoruz. Akşam yemeği geceleme lodge’umuzda.

3. Gün – 07/08/2017 : Arba Minch – Jinka

Kahvaltının ardından, güneye, Jinka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde dağla- rın eteklerinde yaşayan küme tarzı evleri, geleneksel yamaç tarımı, “Waka” diye adlandırılan Totem’leri ile Konso Köyü’nü ziyaret edip, yerel kabile insanlarını fotoğraflayacağız. Ardından Weyto Köyü’ne taktıkları birbirinden renkli boncuklu takılarıyla ünlü Tsemay ve Bena kabilelerini ziyaret edeceğiz. Fotoğraf çekimlerinin ardından Jinka’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

4. Gün – 08/08/2017 : Jinka – Mago Ulusal Parkı – Jinka

Kahvaltının ardından, Dünya’nın en ilginç geleneklerinden birisine sahip olan Mursi Kabilesi halkını fotoğraflamak üzere Mago Ulusal Park’ına gidiyoruz, Mursi kabilesindeki kadınlar, yetişkinlik dönemine ulaştıklarında, dudaklarına yuvarlak, kilden yapılmış diskleri yerleştirmeleriyle ünlüdür. Burada birbirinden ilginç insanların portre fotoğraflarını çekmek için bol bol vakti- miz olacak. Ardından Jinka’daki lodgumuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

5. Gün – 09/08/2017 : Jinka – Turmi

Bugün güne erken başlıyoruz, Turmi’ye doğru giderken yolumuzun üzerinde Key Afer ve Dimaka Köylerini ziyaret edece- ğiz .öğle yemeğimizin ardından, birbirinden renkli boncuklu takıları, kille şekillendirdikleri saçları ile ilgilimizi seçecek barışçıl Hamer kabilesi insanlarının fotoğraflarını çekme fırsatı bulacağız. Ardından Turmi’ye doğru devam
ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

6. Gün – 10/08/2017 : Turmi – Arba Minch

Kahvaltımızın ardından, Arba Minch’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz boyunca bu coğrafyaya ait hayvanlardan olan Dünya’nın en küçük antilop türü olan dikdik, sekreter kuşu, deve kuşu gibi arklı canlıları görebileceğiz. Bugünkü fotoğraf durağımız Arbore Kabilesi olacak. Weyto düzlüğü üzerinde yaşamlarını devam eden bu sı- cak kanlı kabile üyelerinin fotoğrafladıktan sonra Arba Minch’e devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

7. Gün – 11/08/2017 : Arba Minch – Addis Ababa

Erken kahvaltımızın ardından, Murielle doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Karo Kabilesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Addis Ababa’ya uçuyoruz, Yaklaşık 1 saatlik bir uçuşun ardından Addis Ababa’ya varıyoruz. Zamanımız yeterse şehir turu yapacağız. Ardından veda yemeğimiz için yerel restorana gidiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra ı̇stanbul uçuşumuz için havalimanına transfer olacağız.

8. Gün – 12/08/2017 : Addis Ababa – ı̇stanbul

Gece saat 02.15’te Türk Havayollarının TK 677 sefer sayılı uçağı ile ı̇stanbul’ a uçuyoruz, varışımız 06.45’tır. Gazella Turizm hizmetlerinin sonudur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Istanbul – Addis Ababa – ı̇stanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu biletlere bağlı havalimanı vergileri
 • Yerel havayolları ile Addis Ababa-Arba Minch / Arba Minch-Addis Ababa arası ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu biletlere bağlı havalimanı vergileri
 • Hava alanı – otel – havaalanı transferleri
 • Addis Ababa’da 2 gece (dinlenme), Arba Minch’te 2 gece, Jinka’da 2 gece, Turmi’de 1 gece konaklamalar – Tüm sabah kahvaltıları, programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
 • Eviniz – Alan – Eviniz transferleri
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Şahsi harcamalar
 • Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler
 • Vize ücreti
 • Bahşişler

Omo Vadisi Fotoğraf Turu’na katılmak için: http://gazella.com/etiyopya-omo-vadisi-kabileleri-fotograf-tur-turu-88.html?d=159

NOT: Gazella Turizm, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. *ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, ı̇stanbul, Ankara, ı̇zmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir. 

Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Turu Türsab A Grubu 3067 Belge nolu Gazella Turizm tarafından düzenlenmektedir.

Omo Vadisi Fotoğraf Turu Yardımcı Bilgiler

Fotoğraf Turları Hakkında

Fotoğraf turları diğer kültür turlarından farklı olarak olup, gün ışığına göre en iyi zamanda en iyi yerlerde olabilmek için dizayn edilmektedirler. Program akışı tur programında yazanlar ile birebir olmayabilir, tur liderimiz olan fotoğraf sanatçımız gerek gördüğü yerlerde bazı değişiklikler yapabilir. Fotoğraf turlarına katılmak için uzman bir fotoğrafçı olmanız gerekmez, ancak temel bir fotoğraf eğitiminizin olması tavsiye edilir. Bu turlarda Türkçe rehberlik hizmeti olmayıp, yerel rehberlerden bulunan bölge ile ilgili yabancı dilde bilgiler alabilirsiniz. Tur liderinin yardımcısı çevirilerde sizlere yardımcı olacaktır ancak bu tam bir türkçe rehberlik hizmeti değildir.

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/8

Sağlık

Ülkeye giriş için Sarıhumma aşısı olması öneririz. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Ülke şartları gereği konaklama yapılan oteller, lodgelar temel ihtiyaçları karşılamakla birlikte konfor beklentisi yüksek olan gezginler için çok uygun olmayacaktır. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar ve birden fazla iç hat uçuşu mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Addis Ababa arası uçuş süresi yaklaşık olarak 5 saat 30 dakikadır.

Para Birimi

Etiyopya’nın para birimi Birr’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Özellikle Doğu Afrika ülkelerinde 2000 yılından önce basılmış olan USD’ler kabul edilmiyor, edildiğinde de mevcut kurdan daha düşük bir oranda bozuluyor.

Saat Dilimi

Türkiye ile Etiyopya arasında saat farkı yoktur.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle Omo Vadisi’nde zaman zaman şebeke sorunları yaşanabilmektedir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Yağmurluk yanınızda bulundurmanız önerilen başka bir giysi. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Yemek kültürü çok gelişmiş bir ülke değildir. Et yemekleri, makarna, patates gibi yemekler mevcuttur. Otellerde ve lodgelarda çeşitli mutfaklardan örnekler vardır.

Elektrik

Etiyopya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş

Gidilecek yerel köylerde, el işi hediyelik eşyalar almak mümkündür. Bunun dışında ülkede alışveriş merkezi vb. mekanlar mevcut değildir.

Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Omo Vadisi Fotoğraf Turu’na katılmak için: http://gazella.com/etiyopya-omo-vadisi-kabileleri-fotograf-tur-turu-88.html?d=159

 

Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Turu

Geleneklerini binlerce yıldır koruyan, el dokunulmamış en saf kabilelerinin yaşadığı Omo Vadisi fotoğraf için inanılmaz bir…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Ben kısmetse 10 gün sonra etiyopya ya gideceğim ferdi olarak. Öğrenmek istediğim iki şey var 1.si mogi ve omo başkent e kaç kilometre mesafede ulaşım kaç saat 2.si ise fotoğraf çekimleri için kabilelerin ücret istediklerini ve saldırgan oldukllarini okudum bir başka gezgin arkadasım dan Bu konuda bilgi almak istiyorum tesekkurler.

  • Mustafa Bey merhaba, biz Etiyopya’ya Gazella tur ile gidiyoruz, onlar da yerel bir acenta ile bu işi yapıyorlar. Dolayısıyla sorularınızın cevabını bilmiyorum ama gidip geldikten sonra Etiyopya hakkında yazacağız ve tabiki bu konulara da değineceğiz, size keyifli yolculuklar dilerim.

 • Cok isterdim ama biz findik topluyoruz Agustos ayinda.Size iyi yolculuklar

  • Şefika Hanım teşekkürler, sizlere kolay gelsin.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125