Ermenistan Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 24 Eylül 2022 - 30 Eylül 2022

Birbirimize kapılarımızı yeni açtığımız Ermenistan’a ılık ve keyifli bir zamanda gidelim istedik. Fotoğraf gezimiz 24 Eylül akşamı başlayıp, 30 Eylül sabahı bitmiş olacak. Ermenistan’ın kültürünü, yemeklerini ve fotoğraf adına bizim için önemli olan bölgelerini ziyaret edip geleceğimiz bir gezi yapacağız. Gezimiz her zaman olduğu gibi küçük bir grup ile butik bir gezi şeklinde gerçekleşecek.

Garni Temple

1. Gün: Havalimanında buluşarak Erivan’a uçuyoruz ve geceyi otelimizde dinlenerek geçiriyoruz.

2. Gün: Kahvaltı sonrası ilk durağımız muhteşem Ağrı manzarası ile Hor Virap Manastırı olacak. Bugün bu manastırda hala düğün törenleri ve kurban törenleri düzenlenmekte. Ayrıca önemli bir hac merkezi konumunda olan bir manastır. Sonraki durağımız bir köy ziyareti olacak. Akşam üstü otelimize ulaşıp hep birlikte akşam yemeği yiyeceğiz.

3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün bizdeki Göbeklitepe benzeri ve bizi kendine hayran bırakacak bir arkeolojik alan ziyaretimiz olacak. Sonrasında Sevan Gölüne doğru doğru giderken yolumuzun üzerinde olan Gavar’a uğrayıp fotoğraf molası vereceğiz. Gavar Meydanı, müthiş fotoğraflık olan eski sinema binası, eski mezarlığı gün boyu fotoğraf çekeceğimiz etkileyici yerler olacak. Akşam üzeri Sevan Gölü kenarına ulaşacağız. Akşam yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz.

4. Gün: Kahvaltımızın ardından Sevan gölü kenarında biraz fotoğraf çekimi yapacağız. Sonrasında birbirinden güzel iki köy ziyaretimiz olacak. Bu köylerdeki mimariye hayran kalacaksınız. Arnavut kaldırımı döşeli yolların kenarında sıralanmış taş ve ahşap malzemelerin karışımından oluşan çok estetik yapılar ilgi odağımız olacak. Bugün bu yapıların çoğu otel olarak işletiliyor ancak hala burada yaşayan köylülerde var elbette. Günün ikinci yarısında Erivan’a doğru dönüşe geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklamamız Erivan’da olacak.

5. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün Aragats Dağı eteklerini ziyaret edeceğiz. Yol boyunca fotoğraf molaları vereceğiz. Dağın eteğindeki köyleri ziyaret edeceğiz. Kari Gölü göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bugün dolaşacağımız yerler biraz yüksekte olacak. Yanımızda kalın giysiler bulundurmak iyi olacaktır. Günü bitirip akşam yemeği için Erivan’a otelimize döneceğiz.

6. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün çok önemli bir ziyaret mekanına gideceğiz. Garni Tapınağı Ortaçağ’dan kalma bir pagan tapınağı ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alıyor. Son gün bu tapınak bizi adeta büyülecek. Bugün göreceğimiz bir tapınak kompleksi daha var o da Geghard olacak. Günümüz bu tapınaklar ve çevresindeki yerleşim yerlerini fotoğraflayarak geçecek. Akşam olduğunda Erivan’a otelimize döneceğiz.

7. Gün: Bugün uçağımıza binerek eve döneceğiz. Yıllardır hep gitmek istediğimiz ama kapılar iki taraflı kapalı olduğu için pek ulaşamadığımız, Ermenistan’ı biraz olsun görüp tanımış olacağız.

Haghpat Monastery - Armenia

Gezi Tarihi: 24 Eylül 2022 – 30 Eylül 2022

Gezi Fiyatı: 895 USD (çift kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır) Tek kişi farkı 250 USD

Fiyata Dahil Olanlar :

 • Erivan’dan başlayarak tüm transferler (havalimanı-otel)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Tüm şehirler arası ulaşımlar
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sigortası (bu sigorta covid-19’u kapsamamaktadır. Dilerseniz ayrıca covid-19’u kapsayan sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.)
 • Butik otellerde konaklama
 • Programda yazan müzelere giriş ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul – Erivan gidiş dönüş uçak bileti
 • Vize ücreti 20 USD (vize tarafımızdan alınacaktır)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Şoför ve rehberler için bahşişler
 • Covid-19 kapsayan sağlık sigortası
 • Covid-19 testi (gidilen tarihte ülke isterse)

Gezimize katılmak isterseniz info@azgezmis.com adresine mail atabilirsiniz.

NOT: Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir. Tur liderimiz ve fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan ve Hakkı Ceylan olacak
 

Ermenistan Fotoğraf Gezisi

Birbirimize kapılarımızı yeni açtığımız Ermenistan’a ılık ve keyifli bir zamanda gidelim istedik. Fotoğraf gezimiz 24 Eylül…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhaba, Ermenistan turumuz katılmak istiyorum

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.