Bosna, Mostar Fotoğraf Gezisi Vizesiz

Gezi Tarihi: 09 Temmuz 2022 - 12 Temmuz 2022

Bu gezide kendimizi evimizde ve sıcacık hissedeceğimiz topraklara gidiyoruz. Saraybosna’da şehri gezip köşe bucak fotoğraf çekeceğiz. Sonra Mostar’a gideceğiz, bir tarafı Sırp bir tarafı Boşnak olan bu yerleşim biraz acı hikayeler anlatacak bize. Sonra bir Osmanlı köyünü gezeceğiz. Eski ve hala işleyen bir Osmanlı tekkesini ziyaret edeceğiz. En güzeli de bir dağ köyüne misafir olacağız, burada hala geleneksel yaşayan yaklaşık 20 – 25 aile var. Onları ziyaret edip birlikte zaman geçirip fotoğraflarını çekeceğiz.

1. Gün: Saraybosna’da gezeceğiz ve fotoğraf çekeceğiz. Şehirde 1. Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan Avusturya Veliahtı Franz Ferdinand’ın öldürüldüğü köşeden, çok sevimli olan Baş Çarşı’ya uzanıp, oradan, savaş döneminde kurşunlanmış ve olduğu gibi bırakılmış evleri göreceğiz. Saraybosna’da Umut Tüneli’ni ziyaret edip tünelin hikayesini dinleyip fotoğraflayacağız. Hiç sönmeyen barış ateşinin olduğu sokağı göreceğiz. Bizi çok farklı duygulara sokacak bir şehir gezisi olacak. Saraybosna hakkında daha önceki yazımızı linke giderek okuyabilirsiniz. Akşam olduğunda hep birlikte akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

2. Gün: Bu sabah kahvaltımızın ardından bir dağ köyüne misafir olacağız. Burada evler ve yaşamlar oldukça ilgi çekici. Üstleri kayrak taşından çatı malzemesi ile kaplı evlerin arasında dolaşacağız. Zaten bu çatıları Bosna’nın bir çok yerinde göreceğiz. Bu köyde yaşayan kişiler hala geleneksel şekilde yaşamlarını sürdürüyorlar. Köyün ve yaşayanların fotoğraflarını çekeceğiz. Öğle yemeğini köylülerin bize hazırladığı keyifli sofrada yiyeceğiz. Akşam üzeri Saraybosna’ya döndüğümüzde serbest zamanımız olacak. Baş Çarşı’nın minik dükkanları ve keyifli sokakları etrafında fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Bugün akşam yemeğini herkes serbest bir şekilde yiyecek. Belki oranın en meşhur köftesi olan cevapcici denemek istersiniz.

3. Gün: Bu sabah Mostar’a gideceğiz. Neretva Nehri üzerinde bir gerdanlık gibi duran, Mostar köprüsü ve civarındaki mahallelerde dolaşacağız. Köprünün iki yakasındaki değişik hayatları göreceğiz. Mostar’ın sevimli görünümünü çok seveceksiniz. Hem fotoğraf için hem de gezmek için oldukça keyifli bir yerleşim. Dilerseniz caminin minaresine çıkıp Mostar’ı tepeden fotoğraflayabilirsiniz. Bu görüntülerin biraz dışına çıkınca yine kurşunlanmış evler ve büyük mezarlıklar göreceksiniz. Savaşın soğukluğunu arka sokaklarda hissetmemek mümkün değil. Bugün vaktimiz yeterse Poçitel Köyü’ne gideceğiz. Oradan da hala çalışır durumda olan Blagaj Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz.

4. Gün: Bu sabah kahvaltı sonrası programa sığmayan ve dünden kalan bazı yerleri ziyaret etmeye devam edeceğiz. Sabahın erken saatlerinde Neretva Nehri kenarına inerek Mostar köprüsünü yansımalı çekebiliriz. Yine bir önceki günden aklımızda kalan yerleri fotoğraflayabiliriz. Yukarıdaki programı bir güne sığdırmak pek mümkün değil. Bugün öğleden sonraya kadar vaktimiz olacak. Öğleden sonra havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Hepimizi çok derinden etkileyecek ve iz bırakacak bir fotoğraf gezisi olacak.

Gezi Tarihi : 09 Temmuz 2022 – 12 Temmuz 2022

Gezi Fiyatı: 599 Euro (İki kişilik odada kişi başı fiyatıdır) tek kişi fiyat farkı 3 gece için 80 Euro.

Fiyata Dahil Olanlar: 

 • Seyahat boyunca covid hariç seyahat sigortası
 • Bosna’da tüm alan ve şehirlerarası transferler
 • Oda kahvaltı ve 2 akşam yemeği 1 öğlen yemeği dahil konaklama
 • Umut Tüneli girişi
 • Blagaj Tekkesi girişi
 • Hüsrev Bey Cami girişi
 • Mehmet Koski Cami girişi
 • Pocitel Cami girişi
 • Rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Gidiş dönüş uçak bileti Istanbul – Saraybosna
 • Covid dahil seyahat sigortası (isteğe bağlı)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Covid test ücreti- istenirse
 • Kişisel harcamalarınız
 • Bahşişler şöför ve rehber
 • Belirtilen dışındaki yemekler
 • Yemeklerde alınan içecekler

Geziye katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail atabilir. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır. Fotoğraf danışmanı Vedat Şentürk olacaktır.

NOT: Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir. Gezimize 45 gün kala yapılan iptallerde Bosna’ya yapılan ödemeler düşüldükten sonra kalanın %25’i iade edilir. Gezimize 30 gün kala yapılan iptallerde tarafınıza ücret iadesi yapılmayacaktır. Geziye katılanlar bunu en başta kabul etmiş sayılır.

 

Bosna, Mostar Fotoğraf Gezisi Vizesiz

Bu gezide kendimizi evimizde ve sıcacık hissedeceğimiz topraklara gidiyoruz. Saraybosna’da şehri gezip köşe bucak fotoğraf çekeceğiz….

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.