Azgezmiş Vizesiz Endonezya Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 29 Ağustos 2019 - 7 Eylül 2019

Bu senenin en çok konuşulacak ve keyifli olacak gezisi Endonezya olacak. 22 yıl önce gittiğimiz Endonezya’ya tekrar gidiyor olmak yeterince heyecen verici. Gezimizde bize Türkiye’ye gelerek fotoğraf eğitimi veren ve dünya çapında isim yapmış olan Rarindra Prakarsa eşlik edecek. Kendisinin önderliğinde birbirinden güzel yerleri görüp harika fotoğraflar çekeceğiz. Sınırlı katılımcıyla yapacağımız bu seyahatten çok keyif alacaksınız.

Endonezya Fotoğraf Gezisi Programı

Rarindra Prakarsa katılımcılara çektiği fotoğrafları nasıl çektiğini gösterecek. Biraz eğitim, biraz seyahat birlikte olacak. Katılımcılar çekerken öğrenecekler.

1. Gün: Bugün Endonezya Surabaya Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Bugünü uçakta tamamlayacağız.

2. Gün: İlk gün Surabaya havalimanına indiğimizde oradan Bromo’ya devam edeceğiz. Bugün Bromo’ya ulaşıp otelimize yerleşeceğiz. Biraz etrafı keşfedip akşam yemeğimizi yiyerek dinleneceğiz. İsteyenler hemen işe koyulup Rarindra Prakarsa ile gece pozlaması yapabilirler.

3. Gün: Gün doğumu çekimleri için sabah erken çıkacağız. Bu çekimler sonrası yolumuzun üzerinde bir köye uğrayacağız daha sonra biraz dinlenmek için otele döneceğiz. Kahvaltımızın ardından akşam üzerine kadar bir fotoğraf müzesi gezip dışarıda fotoğraf çekeceğiz. Akşam üzeri atlarla mesaimiz var. Gün batımında atlarla çekimler yapacağız. Akşam olduğunda yemeği otelimizde veya dışarıda yiyeceğiz.

4. Gün: Sabah erken gün doğumu çekimleri için fısıldayan kumlar diye adlandırılan bölgeye gideceğiz. Çekim sonrası kahvaltımızı yapacağız ve biraz dinleneceğiz. Öğleden sonra bir volkanın eteklerinde müthiş gün batımı karelerimiz olacak. At yetiştiren bir aile bu çekimlerde bize modellik edecek. Akşam yemeğini otelimizde veya dışarda yiyeceğiz.

5. Gün: Bu sabah bir köy ziyaretimiz olacak. Sonrasında otelimize dönüp toparlanacağız. Öğleden sonra yarım saatlik bir uçuşla dünya gözdesi Bali’ye gidiyoruz. Etrafı keşfe çıkıyoruz biraz fotoğraf çekiyoruz ve akşam yemeğimizi yiyerek dinleniyoruz.

6. Gün: Sabah gün doğumu fotoğrafları için yine ayaktayız. Çok güzel bir plaja gidip gün doğumu fotoğrafları çekeceğiz. Otelimize gelip kahvaltımızı yapıp biraz dinleneceğiz. Öğleden sonra çok keyifli fotoğraf çekimleri bizi bekliyor olacak. Çocukların sularla nasıl oynayıp görsel şölen yarattıklarını göreceğiz. Akşam olduğunda yemek için konakladığımız bölgeye döneceğiz.

7. Gün: Bu sabah Hindu’ların dua edip banyo yaptıkları bir yere gideceğiz. . Öğleden sonra ise ziyaret edeceğimiz bölgede devasa ağaçların altında geleneksel kıyafetleri ile dolaşan yerli halkı fotoğraflayacağız. Akşam olduğunda yemek için konakladığımız bölgeye geri döneceğiz.

8. Gün: Bu sabah biraz insan portreleri ve biraz manzara çekeceğimiz Kintanami’ye gideceğiz. Burada bir volkan ve müthiş bir göl etrafında insanlar çekeceğiz. Otele dönüp biraz dinlendikten sonra bir köy ziyaretimiz olacak. Günü bu şekilde bitireceğiz yemek otelimizde veya yakınında olacak.

9. Gün: Bugün son günümüz bir dans gösterisi seyredip burada fotoğraf çekeceğiz. Bu ritüeli fotoğrafladıktan sonra geleneksel müzik aletleri yapan atölyelere gidip burada çalışanları fotoğraflayacağız. Burada düşük ışık koşullarında portre çekeceğiz, biraz alışveriş için serbest zamanımız olacak. Gün sonunda havalimanına transfer olacağız. Endonezya benim aklımdan yıllardır çıkmadı. Eminim her anı fotoğraf dolu olan bu muhteşem gezi sizin aklınızda da yer edecek.

10. Gün: Bugün erken saatlerde uçağımıza binerek İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

Gezi Tarihi: 29 Ağustos 2019 – 7 Eylül 2019

Gezi Fiyatı: 1890 USD + (Istanbul – Surabaya gidiş ve Denpasar – Istanbul dönüş uçak biletleri) Tek kişi farkı : 430 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 7 gece tüm konaklamalar
 • Tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri
 • Özel araçla şehirlerarası ve şehiriçi tüm ulaşımlar
 • Havalimanı transferleri
 • Rehberlik hizmetleri ingilizce ve Türkçe
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • İç hat uçuşlar
 • Rarindra Prakarsa fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Endonezya gidiş dönüş uçak bileti
 • Programda belirtilmeyen yemekler (son gün akşam yemeği)
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler (su bazen ekstraya girmektedir).
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Şoförlere ve rehbere verilecek bahşişler

NOT: Katılmak isterseniz info@azgezmis.com adresine mail atmanız ve telefon numaranızı mailde bildirmeniz gerekli. Katılımcı sayımız sınırlıdır. Fotoğraflar için Rarindra Prakarsa’ta teşekkürler. Special thanks to Rarindra Prakarsa for sharing his photos with us.

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu, Turhande Turizm Seyahat Firması ile Düzenlenmektedir.

Azgezmiş Vizesiz Endonezya Fotoğraf Gezisi

Bu senenin en çok konuşulacak ve keyifli olacak gezisi Endonezya olacak. 22 yıl önce gittiğimiz Endonezya’ya…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Endonezya Gezisi ile ilgili görüşmek istiyorum

  • Mailinize cevap verdik Berna Hanım

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.