Azgezmiş Vietnam ve Kamboçya Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 3 Eylül 2021 - 15 Eylül 2021

Çok keyifli bir rotaya tekrar gidiyoruz. 3 Eylül – 15 Eylül 2021 tarihlerinde pirinç tarlalarından şehirlere, antik kentlere uzanacağız ve suyun üzerine kurulmuş köylerde yaşayan insanların hayatlarını göreceğiz.

Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi Programı

 1. Gün – Fotoğraf gezimize 3 Eylül 2021, Cuma günü Vietnam Hanoi’ye uçuşla başlayacağız.
 2. Gün – 4 Eylül – Bugün Hanoi’ye ulaşacağız ve hemen gezimize eski şehire giriş yaparak başlıyoruz. Burada tarihin içinde Vietnam insanını modern ve geleneksel hali ile fotoğraflayacağız. Konfüçyüs tapınağını ziyaret edip burada ibadet edenleri fotoğraflayacağız. Günü bitirip otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve dinlenme sürecimiz başlayacak.
 3. Gün – 5 Eylül – Hanoi’den aracımız ile Halong Körfezi’ne gideceğiz. Burada teknelerde iki keyifli gün geçireceğiz. Yüzen köyleri ziyaret edeceğiz, körfezde denize gireceğiz. Bir mağara oluşumunu göreceğiz. Bu sırada körfeze yukarıdan bakıp fotoğraf çekme imkanımız olacak. Teknede öğle yemeği ve akşam yemeği dahil olacak.
 4. Gün – 6 Eylül – Sabahın ilk ışıkları ile körfezi kaldığımız teknemizden fotoğraflayacağız. Bugün tekneden ayrılmadan önce bir kısa börek yapma kursumuz olacak. Öğle yemeğimizi yedikten sonra kıyıya çıkacağız. Buradan hareketle Hanoi’ye gidip akşam yemeğimizi yedikten sonra gece treni ile Sapa’ya hareket edeceğiz. Bugün sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini teknede alacağız.
 5. Gün – 7 Eylül – Sapa’ya ulaştığımızda önce otelde sabah kahvaltımızı yapacağız sonrasında köyleri gezmeye başlayacağız. Bu köylerde değişik etnik gruplardan kabileleri göreceğiz. Rehberimiz bize geleneksel bir evde öğle yemeği hazırlayacak ve bunu yedikten sonra yolumuza devam edeceğiz. Yemek sonrası bir şelale ziyaretimiz olacak ve aracımızın bizi beklediği yere yürüyerek devam edip oradan otelimize döneceğiz. Bugün çok keyifli yerler ve insanlar görüp fotoğraf çekeceğiz. Burada üç öğün yemek dahil olacak.
 6. Gün – 8 Eylül – Bugün kahvaltımızın ardından yine Hmong kabilesinin yaşadığı köyleri ziyaret edeceğiz. Her zaman yaptığımız gibi bu insanlarla kaynaşıp sohbet edeceğiz. Öğle yemeğimizi yine yerel bir evde yiyeceğiz. Bugün yavaş yavaş yaklaşık 4 saat köyler arası yürüyeceğiz. Akşam olduğunda yine yataklı trenle Hanoi’ye döneceğiz.
 7. Gün – 9 Eylül – Hanoi’ye ulaştığımızda bugün Hanoi’ye veda edip Saygon’a uçacağız. İndiğimizde burada yarım günlük bir turumuz olacak. Çok güzel bir yapı olan postahaneyi ziyaret edeceğiz, Ben Thanh pazar yeri ve Notre Dome ziyaretlerimiz sonrasında akşam yemeğimizi yiyip otelimize dinlenmeye gideceğiz.
 8. Gün – 10 Eylül – Kahvaltımızın ardından bugün Mekong Delta’da tekne turu yapacağız ve yüzen pazarı ve insanların buralarda nasıl yaşadığını göreceğiz. Sonrasında buradaki en eski evi ziyaret edip, bir çay molası vereceğiz. Bir çömlek fabrikasını ziyaret edip burada fotoğraflar çekeceğiz.Akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimize dinlenmeye gideceğiz.
 9. Gün – 11 Eylül – Bugün kahvaltımızın ardından çok renkli ve çok dinli bir tapınak ziyaretimiz olacak. Hepinizi çok etkileyeceğini düşündüğüm bir gün olacak bugün. Tapınakta fotoğraflarımızı çektikten sonra bugün Siem Reap’a uçacağız. Akşam yemeğimizi burada yiyeceğiz ve dinlenmek için otelimize geçeceğiz.
 10. Gün – 12 Eylül – Kahvaltı sonrası bugün yine büyük gün Kımer’lerin tapınaklarını gezeceğiz. Ta Phrom, Bayon, Banteay Srei, Baphoun, Phimeanakas bu tapınakalardan bazıları. Tüm günümüz bu muhteşem tapınakların içinde geçecek. Elbette arada çay ve yemek molamız olacak çünkü çok sıcak oluyor öğlenleri. Akşam olduğunda yemeğimizi yiyip otele dinlenmeye çekileceğiz.
 11. Gün – 13 Eylül – Bu sabah paket kahvaltı alıp Angkor Wat tapınağını sabaha karşı fotoğraflamaya gideceğiz. Gün doğumunda çok güzel yansıma fotoğrafı oluyor. Tapınak ziyaretimiz sonrasında suların üzerine kurulmuş bir köyü ziyaret edeceğiz. Burada insanların nasıl yaşadığına tanıklık edeceğiz. Çok acıklı hikayeler var bu köyde. Akşam olduğunda yemeğimizi yiyerek yine dinlemeye çekileceğiz.
 12. Gün – 14 Eylül – Uçak saatimize kadar serbest bir şekilde dolaşabiliriz. Bugün uçağa binip evimize doğru yol alacağız.
 13. Gün – 15 Eylül – Bugün İstanbul’da oluyoruz.

Gezi Fiyatı: 1590 USD (iki kişilik odalarda kişi başı fiyattır.) Tek kişi farkı 390 USD

Gezi Tarihi: 3 Eylül – 15 Eylül 2021

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 10 gece tüm otel tekne ve tren konaklamaları.
 • Tren bileti Hanoi-Lao Cai-Hanoi (dört kişilik yataklı vagon)
 • Halong körfezinde iki günlük konaklamalı lüks tekne gezisi
 • Programda belirtilen tapınak ve ziyaret yerleri giriş ücretleri
 • Sabah kahvaltıları (ilk sabah hariç)
 • Programda belirtilen akşam yemekleri (yemeklerde alınan tüm alkollü, alkolsüz içecekler ekstradır)
 • Halong Körfezinde 2 adet öğle yemeği ve bir akşam yemeği
 • Uçaklar haricindeki tüm araba ile ulaşımlar
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar
 • İngilizce, Türkçe Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Uçak bileti (kesin katılımcılara bilet bilgisi verilecektir)
 • Ara uçuşlar. Bilet fiyatları : Hanoi – Saigon ve Siem Reap : 505 USD tutmaktadır. (bu fiyatlar geziye gelmeye karar verdiğiniz tarihe göre değişiklik gösterebilir)
 • Vietnam, Kamboçya vizeleri. – Kamboçya vizesi girişte alınacak : 30 USD – Vietnam vizesi girişte alınacak : 55 USD acente onay mektubu + 25 USD – Tüm vizelerin toplamı: 110 USD. Tüm ülkelere girerken vize almak için pasaportta olan ölçülerde fotoğrafınızın yanınızda olması gerekmektedir.
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilenler dışındaki tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler.
 • Gidiş tarihimizde ek konulan havalimanı vergisi olursa bunlar fiyata dahil değildir.

Not: Gezimiz minimum 10 kişi ile yapılacaktır.
Katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail atabilirler.
Telefon : 0532 742 29 62

Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Vietnam ve Kamboçya Fotoğraflar:

Azgezmiş Vietnam ve Kamboçya Fotoğraf Gezisi

Çok keyifli bir rotaya tekrar gidiyoruz. 3 Eylül – 15 Eylül 2021 tarihlerinde pirinç tarlalarından şehirlere,…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Bilgi için ulaşabilir misiniz

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.