Azgezmiş Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi

Azgezmiş Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 14 Eylül 2017 - 24 Eylül 2017

Göz kamaştırıcı bu iki ülkeye doyamadık, tekrar gidiyoruz. Bu fotoğraf gezisi kapsamında Vietnam tarlalarında oldukça renkli görüntüleri fotoğraflamak üzere Sapa’ya da gideceğiz. Devasa tapınaklarda ayinlere katılacağız, iki gece oldukça güzel ve lüks bir teknede dünyanın en güzel manzaralarından birinin önünde uyuyup, ertesi gün aynı manzaranın önünde uyanıp gün doğumu fotoğrafları çekeceğiz. Bir çok kişinin rüyalarını süsleyen UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş Angkor Wat tapınağını fotoğraflayacağız. Su üzerine kurulmuş köyleri ve yaşamları fotoğraflayacağız. Bir fotoğraf gezisi ancak bu kadar dolu olabilir.

Azgezmiş Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi Programı

1. GÜN: Hanoi havalimanına indikten sonra iniş saatimize göre Hoan Kiem Gölünde oldukça güzel kırmızı bir ahşap köprüden geçilerek gidilen küçük bir pagoda ziyaretimiz olacak. Şehre bir göz atacağız. Burası uygun fiyatlı doğa sporları kıyafetlerinin iyi taklitlerini bulabileceğiniz bir şehir. Gece alışverişe de gece fotoğrafları çekmeye de çıkabilirsiniz. Bu geceyi Hanoi’de geçireceğiz akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

2. GÜN: Bugün Halong Körfezine gitmek üzere yola çıkacağız. Hanoi , Halong arası yaklaşık 170 km. Körfez 1994 yılında UNESCO dünya mirası listesine alınmış. Ölmeden önce mutlaka görülmesi gerekenler listesine girmiş rüya gibi bir yer. Bu gece konaklamamız çok şık bir teknede olacak. Körfezdeki sayıları yaklaşık 2000 adet olan yeşille kaplanmış kayalarının farklı ışık koşulları altında fotoğraflarını çekebileceğiz. Gün sonunda denize girebilir veya kano ile bu kayalıkların arasında dolaşabilirsiniz. Akşam yemeğimiz bu lüks teknede olacak.

3. GÜN: İsteyen sabah gün doğumunda kalkıp körfezin bin bir halinin fotoğrafını çekebilir, isteyen Tai Chi yapabilir ya da güvertede bu muhteşem manzarayı seyredebilir. Sabah kahvaltımızı yapıp küçük teknelerle bir mağara ziyareti yapacağız. Sonrasında teknemize dönüp öğle yemeği yiyeceğiz. Bu sırada tekne bizi aldığı limana bırakmak üzere hareket edecek ve öğle saatlerinde tekneden ayrılacağız. Akşam yemeğimiz Hanoi’de olacak sonrasında yataklı tren (vagonlar 4 kişiliktir) ile Sapa yolculuğumuz başlayacak.

4. GÜN: Sabah Sapa’ya ulaşıp burada sabah kahvaltısı yapacağız.  Sonrasında yerel bir pazar yeri ziyaretimiz olacak. Kısa bir yürüyüş ile bir köye ulaşacağız ve burada fotoğraflar çekeceğiz. Bugün Sapa’da halk ile iç içe ve fotoğraf dolu geçecek. Akşam yemeği ve konaklama Sapa’da olacak.

5. GÜN: Bu sabah pirinç tarlalarını çekmek üzere arabamızla köylere doğru yola çıkacağız. Bugün günümüz tarlaları ve köyleri fotoğraflamakla geçecek. Akşam yemeğini Sapa’da yedikten sonar tekrar yataklı tren ile Hanoi yolculuğumuz başlayacak.

6. GÜN: Bugün ülke değiştirme vakti. Kamboçya’ya uçuyoruz.  Siem Reap’a indiğimizde vaktimiz elverdiği sürece Angkor Wat tapınakalarını ziyaret edeceğiz. Gün batımında tapınaklar bölgesinde bir tapınakta günü bitireceğiz. Ancak tapınaklar bölgesi fotoğraf açısından bir hayli zengin yerler kolay kolay bitmiyor. Konaklama ve akşam yemeği Siem Reap’de olacak.

7. GÜN: Bu sabah belki bu gezinin en etkileyici bölümü başlıyor olacak. Bugün suyun üzerindeki köylerde yaşayanların fotoğraflarını çekmeye gideceğiz. Köylerde okuma yazma oranı çok düşük, şartlar çok ağır. Gördükleriniz sizi derinden etkileyecek. Her yerde ayrı bir fotoğraf göreceksiniz. Suyun üzerinde okul, bakkal, evler, yaşamın tamamını suyun üzerinde göreceğiz. Günü burada sonlandırdıktan sonra akşam yemeği ve konaklama Siem Reap’de olacak.

8. GÜN: Bugün yine Angkor Wat etrafında olacağız tapınakları ziyaret edip fotoğraflayacağız. Tapınaklar oldukça etkileyici orada bulunduğumuz süre bize her zaman az geliyor  ama elimizden geldiğince çekmeye gayret edeceğiz.Gün içinde göreceğimiz önemli tapınaklardan birisi Bayon tapınağı olacak. Bu tapınak 12 yüzyılda inşa edilmiş ve yüzlerce devasa taştan yapılmış çok ünlü bir tapınak. Zaten görünce hemen tanıyacaksınız daha önce defalarca belgesellerde görmüşsünüzdür. Konaklama ve yemek Siem Reap’da olacak.

9. GÜN: Bugün uçağa gidene kadar serbest zamanımız olacak. Bu süre uçak saatine bağlı olarak değişicektir.

10. GÜN: Türkiye’ye doğru yolda olacağız. Muhtemelen sabaha karşı İstanbul’a inmiş olacağız.

Gezi Tarihi: 14 Eylül 2017 – 24 Eylül 2017

Fiyat: 1500 USD (iki kişilik odalarda kişi başı fiyatı) + uçak bileti (uçak bileti ekstradır) Tek kişi farkı 220 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 8 gece tüm otel konaklamaları. Bunun bir gecesi kamaralı lüks tekne konaklaması
 • Sabah kahvaltıları (ilk sabah hariç)
 • Akşam yemekleri (yemeklerde alınan tüm alkollü, alkolsüz içecekler ekstradır)
 • Halong Körfezinde 2 adet öğle yemeği.
 • Uçaklar haricindeki tüm araba ile ulaşımlar
 • Seyahat sigortası
 • İngilizce, Türkçe Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Uçak bileti (katılımcılara bilet bilgisi verilecektir düşünülen havayolu Katar Havayolları)
 • Ara uçuşlar. Bilet fiyatları : Hanoi – Siem Reap : 275 USD ve Siem Reap – Hanoi : 215 USD ara uçuşların toplamı 490 USD tutmaktadır.
 • Vietnam, Kamboçya vizeleri. – Kamboçya vizesi girişte alınacak : 30 USD – Vietnam vizesi girişte alınacak : 20 USD acente mektubu + 25 USD – Tüm vizelerin toplamı: 75 USD. Tüm ülkelere girerken vize almak için pasaportta olan ölçülerde fotoğrafınızın yanınızda olması gerekmektedir.
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Belirtilenler dışındaki tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler.

Not: Gezimiz minimum 10 kişi ile yapılacaktır. Katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail atabilirler.

Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi Türsab A Grubu 4393 Belge nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Azgezmiş Vietnam Kamboçya Fotoğraf Gezisi

Göz kamaştırıcı bu iki ülkeye doyamadık, tekrar gidiyoruz. Bu fotoğraf gezisi kapsamında Vietnam tarlalarında oldukça renkli…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Bu gezi ile ilgileniyorum Oteller hakkında da bilgi almak istiyorum

  • Fatma Hanım,
   mailinize tüm cevapları gönderdik.

 • Vietnam Kamboçya Laos turunuz var mı Yok ise bu gezi ile de ilgileniyorum Laos mutlaka görülmeli diyor daha önce giden arkadaşlar Şimdiden teşekkür ederim

  Daha. Önce bu yorumu yapmadım İlk kez yazıyorum

 • Vietnam Kamboçya Laos turunuz var mı Yok ise bu gezi ile de ilgileniyorum Laos mutlaka görülmeli diyor daha önce giden arkadaşlar Şimdiden teşekkür ederim

 • Selam,keyifle heyecanla aranızda olmaktan mutluluk duyacağım..

  Yeşil pasaport için vize gerekiyor mu?

  sevgiler selamlar…

  • Vietnam için yeşil pasaporta vize gerekli; ama Kamboçya’da yeşil için vizeye gerek yok.

 • Bence de bu gezi kacmaz 😄

  • Özlem bu geliyorum demek mi :)

 • İşteee bu beklediğimizzzzz :)

 • Beklenen gezi süperr

  • Evet beklenen gezi. Mevsim güzel rota güzel :)

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125