Azgezmiş Sri Lanka Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 22 Kasım 2019 - 1 Aralık 2019

Fotoğraf çekmeye doyamadığımız Sri Lanka’ya tekrar gidiyoruz. Muhteşem bir doğası ve oldukça fotoğrafik ögelerin bulunduğu bu ülke sizin de aklınızdan yıllarca silinmeyecek, çok ayrı bir yeri olacak. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.

1. Gün: 22 Kasım 

Aktarmalı uçakla Sri Lanka’ya doğru yolculuğumuz başlayacak.

2. Gün: 23 Kasım 

Havalimanında rehberimiz bizi karşılayacak ve özel aracımız ile Dambulla’ya yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuğumuz daha olacak ve ilk durağımız olan Pinnawella’ya fotoğraf  çekmeye gideceğiz. Pinnawella dünyanın en büyük fil yetimhanelerinden biri. Burada filleri doğada, nehir kenarında ve yeşilliklerin içinde dolaşırken görüp fotoğraflayabileceğiz. Pinnewella’ya giderken yol boyunca ilginç gördüğümüz her hangi bir şey olursa fotoğraf molası vereceğiz.

3. Gün: 24 Kasım

Bugün göreceğimiz Sigiriya oldukça ilginç ve biraz Peru’daki antik kenti hatırlatır bir yapıya sahip. Sigiriya UNESCO dünya mirası listesinde çoktan hak ettiği yerini almış bile. Tek kütle bir kayaya oyulmuş merdivenler, havuzlar, devasa heykeller görüp fotoğraflayacağız. Burası sadece bir kaya parçası değil elbette. Kayaya oyulmuş yeşillikler içinde eski bir mabet, bu mabede tırmanırken ve inerken bol fotoğraf malzemesi var. Günün bir yarısında ise bölgedeki köyleri ziyaret edeceğiz. Köylüler son derece misafirperverler, sizleri evlerine hatta ders sırasında okullara alıp fotoğraf çekmenize izin verecekler. Baktığımız her yanda ayrı bir kare olacak.

4 Gün: 25 Kasım

Bugün Kandy’e doğru yola çıkacağız. Burada turistik olmayan ikinci bir köy ziyaretimiz olacak. Köylülerin evlerine konuk olacağız, bol bol fotoğraflarını çekeceğiz. Ayrıca Kany’de oldukça ilginç bir tapınağa ve bu tapınakta yapılan bir törene katılacağız. Tam bir fotoğraf platosu desek yeridir.

5. GÜN: 26 Kasım

Kahvaltının ardından Nuwara Eliya‘ya, Seylan çayının tarlalarını gezmeye ve fotoğraf çekmeye gideceğiz. Araba ile yaklaşık 2000 metrelere tırmanacağız ve elbette müthiş manzaralar göreceğiz yol boyunca. Burası Sri Lanka’nın en yeşil yerlerinden biri. Günün büyük bir kısmını çay tarlalarında çalışanların, köylülerin fotoğrafları ile birlikte doğa fotoğrafları da çekerek geçireceğiz.

6.Gün: 27 Kasım

Sabah erkenden Yala milli parkına doğru yola çıkacağız. Yolumuz yaklaşık 6 saat sürecek. Bugün hedefimiz yollarda durup fotoğraf çekerek Yala’ya ulaşmak olacak. Yani çok koşturmaca içinde olmadan bütün gün fotoğraf  çekerek yolculuk yapacağımız bir gün olacak. Öğleden sonra yetişebilirsek Katharagama tapınağını ziyaret edeceğiz.

7. Gün: 28 Kasım

Sabah erkenden Yala milli parkında gezintiye çıkacağız. 979 kilometre karelik bir alana yayılmış olan parkın bir kısmı ziyarete açık, biz de bu kısımda dolaşıp fotoğraf çekeceğiz. 215 tane değişik kuş türünün yaşadığı bu park içinde hayvanlarla keyifli bir fotoğraf günü geçireceğiz. Öğleden sonra Galle şehrine doğru yola çıkacağız. Şehire 16. yüzyılda Portekizli’lerin gelmeleri ile ilginç mimari yapılar inşa edilmiş. Ayrıca burada gördükçe iç geçirdiğimiz sırıklar üzerinde balık tutan balıkçıların fotoğraflarını çekeceğiz. Gezinin en çok beklenen anlarından birisi sanırım bu an olacak.

8. Gün: 29 Kasım

Bu sabah sırıklar üzerinde balık tutan balıkçıların fotoğraflarını çekmeye bir kere daha gideceğiz. Bir önceki gün keşke şöyle çekseydim dediğimiz kareleri bugün yakalamaya gideceğiz. Galle’yi gezip fotoğraflayacağız belki biraz deniz molası vermek isteyenler mola verecekler.

9. Gün: 30 Kasım

Bugün çok renkli kayıklarla balığa giden balıkçıları fotoğraflayacağız. Sonrasında biraz serbest zamanımız olacak istediğimiz gibi alışveriş yapabilir , fotoğraf çekebilir veya denize girebiliriz. Ancak bütün bunları bir kaç saat içinde tamamlayıp havalimanına transfer olmak üzere yola çıkmamız gerekecek. İstanbul’a 1 Aralık’ta ulaşacağız.

Bu gezimizde kısaca özetlersek neler çekeceğiz; sırık üzerinde balık tutan balıkçılar, Sigiriya antik kayası (tapınak), köyler, köy yaşamı, tapınaklar, çay bahçelerinde çalışanlar, filler, keşişler, doğal yaşam parkı ve tapınaklarda dua eden insanları görüp fotoğraflayacağız.

Gezi Tarihi: 22 Kasım 2019 – 1 Aralık 2019

Fiyat: 1190 USD (iki kişilik odalarda tek kişi fiyatıdır) Tek kişi farkı 285 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 7 gece tüm konaklamalar
 • Tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri
 • Tüm tapınak ve müzelere giriş ücretleri (fotoğraf çekimi için istenen ek ücret olursa bu ücretin dışındadır)
 • Özel araçla şehirlerarası ve şehiriçi tüm ulaşımlar
 • Havalimanı transferleri
 • Rehberlik hizmetleri ingilizce ve Türkçe
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Sri Lanka gidiş dönüş uçak bileti (Şu anda yaklaşık fiyatı 520 USD)
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler (su bazen ekstraya girmektedir).
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sri Lanka vizesi 35 USD – www.eta.gov.lk sitesinden herkes online olarak alabilir.

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu, Turhande Turizm Seyahat Firması ile Düzenlenmektedir.

Fotoğraflar

Azgezmiş Sri Lanka Fotoğraf Gezisi

Fotoğraf çekmeye doyamadığımız Sri Lanka’ya tekrar gidiyoruz. Muhteşem bir doğası ve oldukça fotoğrafik ögelerin bulunduğu bu…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhaba , sri lanka icin ucus detay bilgisi alabilur miyim..

  • Mailinize cevap verildi

 • Selam,
  Gezi ile ilgili detay bilgi rica ediyorum. Hangi havayolu ve hangi uçuşu tercih ediyorsunuz?
  Teşekkürler

  • Figen Hanım merhaba, biz genellikle Qatar Airways ile uçmayı tercih ediyoruz. Sri Lanka için de uçuşumuz Qatar Havayolları ile olacak.

 • Sri Lanka fotoğraf gezisine gelmeyi düşünüyorum detaylı bilgi almak istiyorum, teşekkür ederim.

  • Zehra Hanım size email gönderdik.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.