Azgezmiş Portekiz Fotoğraf Gezisi (Kurban Bayramı)

Gezi Tarihi: 21 Ağustos 2018 - 26 Ağustos 2018

Portekiz Avrupa’da olup diğer ülkelerden oldukça farklı bir ülke bana göre. Rahatlıkla yaşanabilecek hala sıcak komşuluk ilişkilerinin devam ettiği, fotoğraf çekmek için sokakların olanca romantikliği ile bizi beklediği bir ülke. Avrupa kıtasında beni en çok etkileyen ülkelerden biri Portekiz olmuştur. Siz de gittiğinizde kendinizi burada çok iyi hissedeceksiniz.

Kurban bayramında Portekiz’i görmek isterseniz hazırladığımız birbirinden güzel destinasyonlarla dolu programda nereler varmış hep birlikte bir göz atalım.

1. Gün: İlk gün Lizbon‘a ulaşacağız ve bu küçük sevimli şehri gezeceğiz. Gezerken kapı önü sohbetleri, muhteşem çini döşeli binalar, sarı tramvay, arnavut kaldırımı sokaklar, meşhur asansör kulesi, kaldırımlardaki özel döşenmiş taşları ile bu şehri çok seveceksiniz. Konaklama ve akşam yemeği Lizbon’da olacak.

2. Gün: Kahvaltımızın ardından yukarıda yazdığım ama bir günde bitmeyecek olan Lizbon turumuzun geri kalanına devam edip bugün Lizbon’daki son günümüzü tamamlayacağız. Konaklama ve akşam yemeğimiz yine Lizbon’da olacak.

3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün Evora ve Nazare‘yi ziyaret edeceğiz. Evora tarihi dokusu meydanları ile ilginizi çekecek. Nazare’de erkekler yerine balıkçılık yapan kadınları göreceğiz. Güçlü kuvvetli kadınlar kabarık etekleri ile balığa çıkıyorlar, ağları onarıyorlar. Nazare sörfçüler için dalgaları ile meşhur bir bölge. Portekiz’de mesafeler çok uzun olmadığı için bir günde iki şehir ziyaret edebiliyoruz. Gün sonu konaklama ve akşam yemeğimiz Fatima’da olacak.

4. Gün: Kahvaltımızın ardından bir önceki gün yetiştirememiş olursak sabah erkenden Fatima’daki hac mekanını ziyaret edeceğiz. Burası fotoğraf çekmek için bir hayli verimli bir mekan. Oradan Porto’ya doğru yol alacağız. Günü Porto’yu gezerek bitereceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Porto’da olacak.

5. Gün: Kahvaltımızın ardından Sintra’ya hareket edeceğiz. Burası benim için masal diyarı. Her şeyin çok renkli ve keyifli olduğu bir yer. Tüm gün Sintra’yı doya doya gezeceğiz. Konaklama burada yapıp ve akşam yemeğini de burada yiyeceğiz.

6. Gün: Sabah Lizbon havalimanına doğru yola çıkacağız. Gördüğünüz her şehri çok beğeneceksiniz. Burası diğer Avrupa ülkelerinden çok farklı ve daha sıcak kanlı insanların yaşadığı bir ülke bunu kendi gözleriniz ile gördüğünüzde bana hak vereceksiniz. Tabi fotoğraf için de romantik bir plato olduğunu düşünüyorum.

Gezi Fiyatı: 770 Euro (İki kişilik odada tek kişi fiyatıdır) – Tek kişi farkı 165 Euro – Gezimiz AFK üyelerine indirimlidir.

Gezi Tarihi: 21 – 26 Ağustos 2018

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İngilizce rehberlik. (Türkçe çeviri yapılacaktır)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • İki kişilik odalarda konaklama
 • Tüm Portekiz içi ulaşımlar
 • Seyahat sigortası
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul, Lizbon gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Portekiz Schengen vizesi -Yeşil pasaporta vize yok. (vize tarihinde vize ücreti değişebilir ancak şu anda 60 Euro)
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Olabilecek yakıt zamları, taşımacılık zamları ve ek gelen yeni vergiler olursa bu fiyata eklenecektir.
 • Bahşişler (şoförlere ve rehberlere verilen bahşişler)

Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.

Azgezmiş Portekiz Fotoğraf Gezisi (Kurban Bayramı)

Portekiz Avrupa’da olup diğer ülkelerden oldukça farklı bir ülke bana göre. Rahatlıkla yaşanabilecek hala sıcak komşuluk…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.