Azgezmiş Peru Bolivya Fotoğraf Gezisi

Azgezmiş Peru Bolivya Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 26 Ağustos 2017 - 9 Eylül 2017

Bu senenin en çok beklenen gezisi bu gezi sanırım. Bu gezi için herkes rahatça gelebilsin diye hem Kurban Bayramı’nı hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı birleştirdik. Gezimiz 26 Ağustos 2017 de başlayıp 9 Eylül 2017’de sona erecek.

Gezimizde Peru ve Bolivya’nın fotoğraf için en cazip bölgelerini göreceğiz. Bir gece köy evinde konaklayacağız. İnka uygarlığından bile eski tarihli olan Nasca çizgileri üzerinde özel bir uçuşumuz olacak uçaktan fotoğraflayacağız.

Azgezmiş Peru Bolivya Fotoğraf Gezisi Programı

 1. Gün: 26 Ağustos İstanbul Madrid Lima (Peru) 13:20 kalkış – 16:50 iniş. 23:55 Madrid Kalkış – 06:10 Lima iniş. 26 Ağustos günü Pegasus ile İstanbul Madrid uçuşumuz başlayacak ve sonrasında Air Europa ile Lima’ya uçacağız.
 2. Gün: 27 Ağustos alanda rehberimiz ile buluşup odalarımız hazır ise eşyalarımızı bırakıyoruz değilse eşyalarımızı otelde emanete bırakıp gezimize devam edeceğiz. Gezimize hemen eski şehirle başlıyoruz. Burası krallar şehri. Şehrin antik dokusunu , eski caddelerini, Santa Domingo Kilisesi ve yer altı mezar odalarını, San Martin Meydanını göreceğiz ve fotoğraflayacağız. Gecelememiz Lima’da olacak.
 3. Gün: 28 Ağustos Bugün kahvaltımızın ardından Paracas bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Yol boyunca fotoğraf molaları vererek gideceğiz. Akşam üstü otelimize ulaşıp konaklayacağız.
 4. Gün: 29 Ağustos Bugün büyük gün Nazca çizgilerini göreceğiz. Ancak öncesinde UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Paracas milli parkı ziyaretimiz olacak. Pasifik okyanusu kıyısında yer alan bu bölgeyi teknelerle yaklaşık 2 saat boyunca ziyaret edeceğiz. Bu turumuz tekneden inmeden su üzerinde yapılacak. Gördüğümüz her şeyi su üzerinden fotoğraflayacağız. Sonrasında 3 saatlik bir yolumuz olacak yolda Huachahinca Vahasını ziyaret edeceğiz ve Nazca kasabasına geleceğiz.  4 kişilik özel uçaklarla havalanıp tüm Nazca çizgilerinin üzerinden uçacağız ve havadan fotoğraflayacağız. Konaklama Nazca kasabasında otelimizde olacak.
 5. Gün: 30 Ağustos Bugün yolumuz çok uzun 9 saat sürecek Pasifik kıyılarının uçsuz bucaksız çöl arazisini takip ederek Peru’nun en önemli şehirleri arasında yer alan Arequipa’ya ulaşacağız. Bugün yolculuğumuzda yol fotoğrafları çekeceğiz. Şehre ulaştığımızda vaktimiz olursa şehri gezeceğiz olmazsa bi sonraki güne şehri gezerek başlayacağız. Geceleme Arequipa’da otelimizde konaklayacağız.
 6. Gün: 31 Ağustos Bugünkü istikametimiz meşhur Colca Kanyonu. Ancak kanyona ulaşmak için yolculuğumuz 3 saat sürecek. Ardından kanyonda bir yürüyüşümüz olacak. Sonrasında otelimize dönüp konaklayacağız.
 7. Gün: 1 Eylül Sabah erkenden muhteşem manzaralar eşliğinde And dağlarının arasından geçerek Cusco’ya doğru yolculuğa başlıyoruz. Yolumuz yine uzun 7 saat sürecek. Cusco’ya ulaştığımızda şehiri keşfe çıkacağız eski katedral meydanı ve Cusco marketi göreceğimiz yerlerden olacak. Vaktimiz yetmezse bir sonraki gün şehir turuna devam edeceğiz.
 8. Gün: 2 Eylül kahvaltımızın ardından Kutsal Vadiye doğru yol alacağız. Yolda Pisac pazarını ziyaret edeceğiz. Bir sonraki gün Macchu Pichu ziyaretimiz öncesi konaklayacağımız bölgeye geliyoruz. Burada biraz fotoğraf çektikten sonra gecelemeyi otelimizde yapacağız.
 9. Gün: 3 Eylül Sabah erkenden Macchu Pichu için yola koyuluyoruz yaklaşık 40 dakika sürecek otobüs yolculuğundan sonra antik şehre ulaşacağız. Bütün gün Macchu Pichu ziyareti ardından akşam üstü 18:30 civarında trene binip 21:00’de Cusco’da olacağız.
 10. Gün: 4 Eylül kahvaltı sonrası Titikaka Gölüne doğru yol alacağız. Yolda yine fotoğraf molalarımız olacak. Köylerden geçeceğiz ve öğleden sonra Puno’ya ulaşacağız. Titikaka Gölünde tekne gezimiz olacak sonrasında bir başka adaya geçerek bu geceyi bir köy evinde köylüler ile birlikte geçireceğiz. Ancak bu köye geçerken köy için ödeyeceğimiz 15 USD harç ücretimiz var. Bunu gezi harici orada herkes rehberimize ödeyecek.
 11. Gün: 5 Eylül Kahvaltı sonrası Bolivya sınırına doğru gideceğiz yolumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Sınırdan önce Pomota köyüne köyünde bir fotoğraf molamız olacak. Sınırda araç değiştirip Bolivya topraklarına gireceğiz. Lapaz’a ulaşıp şehri gezeceğiz. Teleferik ile şehri yukarıdan görme imkanımız olacak. Geceleme Lapaz’da olacak.
 12. Gün: 6 Eylül sabah şehir turumuza devam ediyoruz. San Francisco kilisesi , cadılar pazarı sokaklarını göreceğiz. Ayrıca kente 30 dakikada mesafede yer alan ay vadisini göreceğiz. Burası ilginç yüzey şekillerinden oluşan fotoğraf çekebileceğimiz bir park. Akşam üstü uçakla Uyuni’ye uçacağız. Uçuşumuz 1  saat sürecek ve Salar De Uyuni kasabasında küçük otelimize yerleşeceğiz.
 13. Gün: 7 Eylül bugün tam gün Uyuni tuz gölünde fotoğraflar çekeceğiz. Müthiş yansımalar, dev kaktüsler ve tuz adasını göreceğiz. Bugünün sonunda Potosi’ye gideceğiz yolumuz yaklaşık 3 saat sürecek. Konaklamamız burada olacak.
 14. Gün: 8 Eylül sabah erkenden 05:00’de yola çıkıyoruz 150 km mesafede bulunan Sucre Havalimanına gideceğiz. Yolculuk yaklaşık 2 saat sürecek. Saat 09:05’de Sucre’den Santa Cruz’a uçacağız. Uçuşumuz yaklaşık 40 dakika sürecek. Buradan saat 11:50’de Madrid’e uçacağız. Santa Curz’da Madrid ve İstanbul biletlerimiz elimizde olmalı. Gecemiz uçakta geçecek.
 15. Gün: 9 Eylül sabah 05:00’de Madrid havalimanına ulaşıp transit salona geçeceğiz ve Pegasus uçağı ile hareket ederek İstanbul’a ulaşacağız. Her zaman olduğu gibi dağlardan, köylerden muhteşem şehirlerden geçip değişik hayatları görüp fotoğraflayıp geleceğiz.

Turumuz Güzergahı üzerinde Üzerinde yüksek rakımlı rakımlı bölgeler mevcuttur!

Bu tura katılmak isteyen arkadaşlarımızdan Kalp Damar Problemi olanlar, Nefes darlığı çekenler, her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz programı doğal akışı içinde yaşanması olası , zorlanma ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu kendi bilgi ve onayınız altında olup, sorumluluğu sizdedir. Bu tarz rahatsızlıkları mevcut olan arkadaşlarımızın bu programa katılmalarını tavsiye etmiyoruz.

Gezi Tarihi: 26 Ağustos – 09 Eylül 2017

Gezinin Fiyatı:  3950 Euro (iki kişilik odada kişi başı fiyat) – İstanbul – Peru uçuşları (Pegasus ve Air Europa ile) ve oradaki iç hat uçuşlar ile Nazca çizgileri uçuşu fiyata dahildir. Ödemeyi vade farkı eklenerek 6 taksitte kredi kartı ile yapma şansınız vardır. – Tek kişi farkı için lütfen fiyat sorunuz.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İstanbul-MADRID –LIM//SANTA CRUZ –MADRID-Istanbul arasında Pegasus Hava Yolları (MADRID) AIR EUROPA ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
 • AMASZONAS Havayolları ile ;LA PAZ -UYUNİ SALAR // SUCRE- SANTA CRUZ yapılacak uçuşda ekonomi sınıfı uçak biletleri [2 bilet ]
 • Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri *Lima şehir turu
 • Isla Ballestas Adalar turu
 • Tüm Otellerde Sabah Kahvaltıları
 • Arequipa şehir turu
 • Cusco şehir turu
 • Macchu Pichu Lüks tren bileti
 • Macchu Pichu ören yeri gezisi
 • Uros Adası tekne gezisi(liman vergisi ödenir-extra)-TITIKAKA *Tiwanaku Antik kent gezisi
 • Ay Vadisi ziyareti
 • 3 yıldızlı otellerde ve köy evinde konaklama
 • Program dahilinde belirtilen tüm geziler
 • Araçla şehirler arası ve havalimanı ulaşımlar
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Sınır geçiş/vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 50 USD, 15 USD Amantati köy giriş harç ücreti [yanınızda bulundurunuz ]
 • Güzergah dışında istenen geziler.

NOT: Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması, tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı Azgezmiş’e aittir.

NOT: Gezimiz minimum 10 kişi ile yapılacaktır, katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine email gönderebilirler.

Fotoğraflar için Sevde Sevan Usak’a teşekkürler.

Azgezmiş Peru Bolivya Fotoğraf Gezisi

Bu senenin en çok beklenen gezisi bu gezi sanırım. Bu gezi için herkes rahatça gelebilsin diye…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Katilmayi dusunuyoruz.Tek kisi olur ise ne kadar fark odenecektir.??
  Tesekkurler :)

 • harika inşallah katılabiliriz…

  • Merhaba Sevinçay Hanım,
   biz biletlerimizi aldık katılmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Geçen Kurban Bayramında gittim, harika bir yer, özellikle de Machu Picchu, eminim çok seveceğiniz bir yer olacak ve birçok güzel fotoğraf çekme imkanınız olacak, seyahatiniz sonrasında yazınızı merakla bekliyorum açıkçası. Şimdiden iyi tatiller…

 • Oofff ooff… Kaç kere okudum, ezberledim programı… Bir şey ne kadar çok istenebilir! İnşalllah gelebilirim.

  • Sevgili Türkan,
   umarım izin alır gelebilirsin :)

 • Rüya gibi.Kesinlikle katılmak gerek.
  Bakalım daha erkennç.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125