Azgezmiş Ölüler Günü Meksika Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 22 Ekim 2021 - 5 Kasım 2021

Hazırsanız sizi Mu kıtasından sonraki uygarlığın yaşadığı, Pagan adetlerini, ölü gömme ritüellerini göreceğimiz, çok özel bir tören zamanı orada bulunacağımız, Meksika’ya nefes kesen bir rotaya götüreceğiz. Meksika Fotoğraf Gezisi detayları burada.

1. Gün – 22 Ekim Istanbul’dan yolculuğumuz başlayacak

2. Gün – 23 Ekim Meksika Cancun’a ulaşıyoruz ve uçak saatimize göre otelimize transfer olacağız ve serbest zamanımızda etrafı keşfedeceğiz.

3 .Gün – 24 Ekim yolumuz 131 km. (2 saat) Bu sabah kahvaltımızın ardından Tulum’a hareket edeceğiz yolumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Bugün keyifle gezeceğimiz bir Maya uygarlığına ait köy ziyaretimiz olacak. Bu köyde köylülerin yaşamını görüp geçmişe ait ilgimizi çekecek bilgiler edineceğiz.

4. Gün – 25 Ekim Yolumuz 65 km. (1 saat) Kahvaltımızın ardından doğal olarak oluşmuş pembe bir tuz gölüne gideceğiz. Sonrasında pek turistik olmayan yerel insanların yaşadığı bir bölgede (Valladolid) fotoğraf çekeceğiz. Konaklamamız burada olacak.

5. Gün – 26 Ekim Yol 184 km. (2,5 saat) Bugün Chichen Itza’ya Maya ve Toltek yerleşim yerlerine gideceğiz. Yıllar önce gizemli bir şekilde kaybolan uygarlığın yeniden bu topraklarda nasıl ortaya çıktığının hikayesini dinleyeceğiz. Ayrıca bugün doğal oluşan bir cenote ziyaretimiz olacak. Cenote da ne mi dediniz? hem makinanızı hem de mayolarınızı hazırlayın çok özel bir yere gideceğiz.

6. Gün – 27 Ekim Yol 123 km (1,5 saat) Bugün Merida’ya doğru yol alacağız. Biraz şehir içinde dolaşacağız ve sonrasında Uxmal’da yine muhteşem Maya yerleşimlerini göreceğimiz bir gün olacak. Buradaki uygarlığın Mısır ile ve Türkiye ile olan bağlantılarını konuşacağız.

7. Gün – 28 Ekim Yol 548 km (6,5 saat) Bugün günün büyük bir kısmını yolda geçireceğiz ancak yine Maya yerleşimleri içinde olacağız. Son konaklama yerimiz Palanque olacak. Bu muhteşem uygarlık hakkında bilgi alacağız. Mu uygarlığı ile olan bağlantılarını öğreneceğiz.

8. Gün – 29 Ekim havalimanına transfer olacağız oradan 2 saatlik bir uçuş ile Mexico City’e ulaşacağız. Sonrasında aracımızla yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğumuz olacak. Bu sırada ziyaret edeceğimiz yerler olacak elbette.

9. Gün – 30 Ekim Yol 286 km (4,5 saat) Bugün önce El Tajin’i ziyaret edeceğiz sonrasında Mexico City’e doğru yol alacağız. Yolumuzun üzerinde gördüğümüz ilginç yerlerin fotoğraflarını çekeceğiz. Konaklamamız Mexico City’de olacak.

10. Gün – 31 Ekim Bugün kahvaltı sonrası Mexico City’de şehri keşfedeceğiz ve şehir fotoğrafları çekeceğiz. Frida Kahlo müzesini ziyaret edeceğiz. 1907 doğumlu çocuk felcinden dolayı sakat kalan ve sonrasında geçirdiği trafik kazası nedeni ile bir bacağını kaybeden, sürrealist bir ressam. Fırtınalı bir hayat geçiren ünlü ressamın müzesi de hayatı gibi ilginç. Bu gece ölüler günü başladığı için gece bir mezarlık ziyaretimiz olacak. Gördüğümüz ritüeller hepimizi çok düşündürecek.

11. Gün – 1 Kasım Yol 60 km (1,30 saat) Bugün çok keyifli bir gün olacak. Önce şehire 60 km mesafede olan Teotihuacan’ı ziyaret edip Maya güneş ve ay tapınakları, piramitlerini göreceğiz. Sonrasında yakındaki bir köyde ölüler günü için mezarlıkta yapılan törenleri izleyip fotoğraflar çekeceğiz. Yakınlarını kaybedenler değişik kostümlerle, yiyecek, içecek ve müzikler eşliğinde mezarlıklara gelecek. Hüzün, birliktelik ve pagan adetlerini göreceğimiz çok ilgimizi çekecek fotoğraf dolu bir gün geçireceğiz.

12. Gün – 2 Kasım Yol 138 km (2 saat) Bugün yeşillikler için bir yolculuk yapacağız. Yolumuzun bir yerinde iki tane, muhteşem fotoğraf veren volkan göreceğiz. Sonrasında ise Cholula’da en büyük Aztek tapınağını göreceğiz. Yine bir sürü etkileyici bilgiler dinleyip günü bitireceğiz.

13. Gün – 3 Kasım Yol 339 km (4 saat) Bugün Meksika’nın en yüksek dağları ile yüzleşmemiz var. Sierra Madre (5611 m) dağlarını göreceğiz. Ayrıca astronomi açısından çok önemli olan Monte Alban bölgesini göreceğiz. O dönemde bunları nereden biliyorlardı dedirtecek öğrendiklerimiz. Öğleden sonra Qaxaca eski şehri gezeceğiz. Havalimanına transfer olacağız ve Mexico City’e uçacağız. Bir gece otelde konaklama yapacağız ve gezimiz bitecek. Meksika’da başlangıca dair çok fazla şey göreceksiniz. Hatta eski Türk gelenek göreneklerine burada rastlayıp şaşıracaksınız. Döndüğünüzde sizde çok fazla şeyi araştırma arzusu uyandıracak, şaşırmaya hazır olun.

14. Gün – 4 Kasım eve dönüş yolunda olacağız.

15. Gün – 5 Kasım bugün evimize ulaşıyoruz.

Fiyat: 2995 USD – Tek kişi farkı 650 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm otel konaklamaları
 • Sabah Kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (12 adet)
 • Meksika içi özel aracımızla ulaşım
 • 2 adet iç hat uçak bileti
 • Programda yazan müze ve ziyaret mekanları giriş ücretleri
 • İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Türsab seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Meksika gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Bahşişler

Not: gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır. Bize katılmak isterseniz info@azgezmis.com adresine mail atmanız veya 0216- 449 00 39 ‘dan bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu, Turhande Turizm Seyahat Firması ile Düzenlenmektedir.

Fotoğraflar:

Azgezmiş Ölüler Günü Meksika Fotoğraf Gezisi

Hazırsanız sizi Mu kıtasından sonraki uygarlığın yaşadığı, Pagan adetlerini, ölü gömme ritüellerini göreceğimiz, çok özel bir…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.