Azgezmiş Nepal Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 10 Ekim 2020 - 18 Ekim 2020

Fotoğraf sıralamamızda ilk numaralarda yer alan, en sevdiğimiz fotoğraf mekanlarından birine gidiyoruz. Nepal çok rahat fotoğraf çekeceğiniz ve çok seveceğiniz, oldukça keyifli bir ülke. Kalbiniz orada, o güzel insanlarla uzun süre birlikte kalacak.

Azgezmiş Nepal Fotoğraf Gezisi Programı

10 Ekim – İstanbul’dan başlayarak Nepal’e doğru yola çıkacağız.

11 Ekim – Nepal Katmandu’ya ulaştığımızda neredeyse her anında fotoğraf çekeceğimiz Nepal gezimiz başlamış olacak. Uçakla ulaştığımız saate göre vaktimizin elverdiği ölçüde Katmandu Durbar Meydanı ziyaretimiz, sonrasında akşam yemeğimiz ve konaklamamızı Katmandu’daki otelimizde yapacağız.

12 Ekim – Kahvaltı sonrası 20 dakikalık bir uçuşla Chitwan’a uçacağız. Oradan 1,5 saatlik bir araba yolculuğu ile otelimize ulaşacağız. İlk gün Chitwan’da ki köyde küçük bir gezinti yapıp geleneksel yaşamlarını devam ettiren Tarular’ı fotoğraflayacağız. Akşam yemeği otelimizde olacak.

13 Ekim – Kahvaltı sonrası ormanda biraz safari yapacağız, Narayani Gölü’nde kano safari ve köy ziyareti ile günü bitireceğiz. Buradaki doğal hayata ve köylere hayran kalacaksınız. Öğlen ve akşam yemeğini otelde yiyeceğiz.

14 Ekim – Kahvaltımızın ardından araçla 5-6 saat sürecek Pokhara yolculuğumuz başlayacak. Akşam üzeri Pokhara’ya ulaştığımızda, yakalarsak göl kenarında gün batımı fotoğrafları çekerek günü bitereceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Pokhara’da olacak.

15 Ekim – Sabah kahvaltı öncesi Fewa Gölü kenarında gün doğumu fotoğrafları çekeceğiz. Sonra kahvaltı için otelimize döneceğiz. Sabah ışığında Fewa Gölü’nde çok keyifli bir tekne gezintimiz olacak. Pokhara’nın eski yerleşim bölgesine gideceğiz. Oradan bir kaç kutsal mekan ziyaretimiz olacak ve akşam yemeği için otelimize geri döneceğiz. Konaklama yine Pokhara’da olacak.

16 Ekim – Kahvaltı sonrası Katmandu’ya uçacağız. Sonrasında Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Bhaktapur Meydanı’nı gezip fotoğraflayacağız. Burada tüm binalar ve tapınaklar kırmızı tuğladan inşa edilmiş, hala oldukları gibi korunuyorlar. Günün ikinci yarısında Pashupatinath ziyaretimiz var. Burada kendinizi bir belgeselin içinde gibi hissedeceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da olacak.

17 Ekim – Kahvaltımızın ardından bugün çok güzel ve eski iki köy ziyaretimiz olacak. Ardından dünyanın en eski ve büyük budist stupasını ziyaret edeceğiz. Akşam üzeri her şeyi bulacağımız Thamel’e geleceğiz ve alışveriş için kısa bir mola vereceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da olacak.

18 Ekim – Kahvaltı sonrası Patan şehrini gezeceğiz. Bu şehirde meydanları ve tapınakları ile fotoğraf için oldukça etkileyici gelecek herkese. Günün ikinci yarısı maymunlar tapınağını ziyaret edeceğiz ve günü bitireceğiz. Bu tapınakta en çok sözü geçen maymunlar, gerçekten gittiğimizde kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Günün sonunda havalimanına transfer olup çok güzel fotoğraflar ve anılarla geri döneceğiz.

Fiyat: 1595 USD (iki kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır, tek kişi farkı 350 USD)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Katmandu – Chitwan ve Pokhara gidiş dönüş uçak biletleri. (Ödeme tarihinize bağlı olarak uçak biletlerinde bir artış olursa fiyata eklenecektir)
 • Tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri. Chitwan’da iki adet öğle yemeği. (İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği fiyata dahil değildir)
 • İngilizce / Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Gezide yer alan şehirlere giriş vergileri ve tapınak giriş ücretleri. (Fotoğraf makinesi için istenen özel ödemeler fiyata dahil değildir)
 • Tüm Nepal içi transferler
 • Tüm şehirlerdeki otel konaklamaları
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul- Katmandu gidiş-dönüş uçak bileti
 • Nepal vizesi (ülkeye girişte alınacak)
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler (su dahil)
 • Program harici istenen güzergahlar
 • Otele erken giriş veya geç çıkışlar
 • Bahşişler

Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge nolu ortağı olduğumuz Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Not: Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz veya 0216 449 00 39 nolu telefondan arayabilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır. Gezide bazı günlerde görülecek yerler aynı kalmak sureti ile programda yer değişikliği yapılabilir.

Nepal Fotoğrafları

Azgezmiş Nepal Fotoğraf Gezisi

Fotoğraf sıralamamızda ilk numaralarda yer alan, en sevdiğimiz fotoğraf mekanlarından birine gidiyoruz. Nepal çok rahat fotoğraf…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.