Azgezmiş Myanmar Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 26 Ekim 2019 - 6 Kasım 2019

Geçen yıllarda yaptığımız ve muhteşem fotoğraflar çektiğimiz Myanmar gezimizin ikincisini bu sene yapmaya karar verdik. Yeni bir yer görene kadar Myanmar fotoğraf konusunda sunduğu görselliklerle ve çeşitlilikle bizim için bir numarada yer alıyor. Her fotoğrafçının mutlaka görmesi gereken bir ülke.

Myanmar‘a direkt uçak olmadığı için aktarmalı olarak gideceğiz, giderken ve dönerken bir günümüz yolda geçecek.

Gezinin can alıcı bir kaç noktası var. Bunların en başında estetik balık ağları ile avlanan Inle Gölü’ndeki balıkçılar geliyor. Bana göre sonra uzun boyunlu kadınlar var. Ömür boyu boyunlarına geçirdikleri boyunluk ile yaşayan köylü kadınların köyünü ziyaret edeceğiz, Bagan’da ki muhteşem tapınaklar, U Bein Köprüsü’nde gün batımı fotoğraflarının çekimi. Elbette bu kadar değil, her günü ve her yeri fotoğraf dolu bir ülkeye gidiyoruz.

Azgezmiş Myanmar Fotoğraf Gezisi Programı

 1. Gün: 26 Ekim İstanbul’dan bineceğimiz uçağımızla aktarmalar yaparak bir sonraki gün Yangon’a inişimizle gezimiz başlayacak.
 2. Gün: 27 Ekim Yangon’da bir iki tapınak ziyaretimiz olacak. Bugün yorgun olduğumuz için hafif geçireceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Yangon’da olacak.
 3. Gün: 28 Ekim kahvaltı sonrası Bagan’a uçacağız. Sonrasında Bagan‘daki tapınakların arasında kaybolacağız. Bütün gün tapınak ziyaretlerimiz olacak. Manuha Tapınağı’na at arabaları ile gideceğiz. Gün batımında ise yüksek bir tepeden tapınak dolu müthiş vadinin fotoğraflarını çekerek günü bitireceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Bagan’da olacak.
 4. Gün: 29 Ekim bugün yine erkenden gün doğumunda Bagan tapınaklarını fotoğraflayacağız. Öylesine güzel ve çoklar ki bitirmemiz mümkün değil. Görebildiğimiz kadarını göreceğiz. Bugün gün doğumunda balonla Bagan’a tepeden bakıp fotoğraf çekmek isteyenler bunu yapabilirler. Ancak balon turu için fiyat 310 USD olarak belirlenmiş. Binmeyenlerle birlikte biz vadide gün doğumu çekiyor olacağız. Konaklama ve akşam yemeği yine Bagan’da olacak.
 5. Gün: 30 Ekim sabah erkenden Mandalay’a uçacağız. Bugün çok büyük bir tapınağa gidip binlerce keşişin yemek kuyruğuna girişini ve sonrasını fotoğraflayacağız. Bu müthiş görüntüden sonra bir kaç tapınak ziyaretimiz daha olacak. Myanmar’da keşişler fotoğraf için çok rahat poz veriyorlar. Fotoğrafa Myanmar gezisi boyunca doyacağız. Gün batımında U-Bein Köprüsü’nün kenarında bu uzun ahşap köprüden kah bisikleti ile kah kocaman şapkası ile veya omzunda yükleri ile geçenlerin yolunu bekleyip fotoğraflarını çekeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Mandalay’da olacak.
 6. Gün: 31 Ekim sabah gün doğumunda U-Bein Köprüsü’ne çekime gideceğiz. Sonrasında Mingun’a gideceğiz. Buradaki tapınaklar dantel gibi bembeyazlar aralarında dolaşan keşişler kırmızı renkte elbiseleri ile fona müthiş oturan modeller olacaklar. Bugünkü gezimizde tekne ile de biraz gezeceğiz, sonrasında at arabaları ile gezimize devam edip muhteşem bir ahşap tapınağı ziyaret edeceğimiz ilginç bir gün olacak. Konaklama ve akşam yemeği Mandalay’da olacak.
 7. Gün: 1 Kasım Bugün yine bir uçuşumuz olacak Heho’ya gideceğiz. Oradan da araçla yolumuz bir kaç saat sürecek ve uzun boyunlu kadınların yaşadığı köye doğru gideceğiz. Yolda bol fotoğraf malzemesi olacak ve durup fotoğraf çekerek yolumuza devam edeceğiz.Konaklama ve akşam yemeği köy yakınında otelimizde olacak.
 8. Gün: 2 Kasım sabah erkenden köyde uzun boyunlu kadınların fotoğraflarını çekerek güne başlayacağız. Bütün günümüz onların yaşadığı köyde fotoğraf çekerek geçecek. Akşam konaklama yine köy yakınında olacak.
 9. Gün: 3 Kasım bugün Inle Gölüne doğru hareket ediyoruz. Gün boyu tekne turumuz var. Bu turda müthiş güzel su üzeri yaşamlar görüp fotoğraflayacağız. Gördükleriniz uzun süre aklınızdan çıkmayacak. Akşam üzeri gün batımında da Inle Gölü’nde avlanan balıkçıları fotoğraflayacağız. Konaklama ve akşam yemeği Inle’de olacak.
 10. Gün: 4 Kasım sabah çekebildiğimiz kadar göldeki balıkçıları fotoğraflayacağız ve yine su yolu ile Heho Havalimanı’na doğru fotoğraf çekerek yol alacağız. Sonrasında havalimanı transferimiz var geri dönüş yolculuğumuz başlayacak. Bu ülke bizi bir kere daha büyüleyecek. Gördüklerimizi ömür boyu unutmayacağız. Her şeyin çok çabuk değiştiği günümüzde Myanmar bu değişimi çabuk yaşamayan ülkelerden ama yine de çok değişime uğramadan gidip görmeli.
 11. Gün: 5 Kasım yolda olacağız ve sonrasında İstanbul’dayız.
 12. Gün: 6 Kasım: bugün uçağımız İstanbul’a iniyor.

Gezi Tarihi: 26 Ekim 2019 – 6 Kasım 2019

Gezi Fiyatı: 1950 USD (iki kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeği, Myanmar içindeki uçak biletleri dahil kişi başı fiyatı)
Tek kişi farkı 450 USD (İstanbul, Yangon uçak bilet fiyatı gezi fiyatına dahil değildir. Uçak detayları katılımcılara daha sonra bildirilecektir.)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İngilizce, Türkçe rehberlik ücreti
 • Seyahat sigortası
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (ilk gün sabah erken varılırsa, sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği hariç)
 • Myanmar’da tüm havalimanı transferleri
 • Myanmar’da tüm iç hat uçuşlar
 • Tüm Tekne gezileri
 • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Yangon ve Yangon – İstanbul uçak biletleri
 • Myanmar vize ücreti (vize elektronik olarak Türkiye’den ayrılmadan alınacaktır)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Bazı yerlerde kullanacağımız modellere ödenecek fotoğraf ücretleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Bahşişler (valiz taşıyanlara, rehberlere ve şoföre verilen bahşişler)
 • Havayollarının yapacağı ani akaryakıt zamları (olduğu takdirde)

Gezimiz Ortağı Olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Katılım veya sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Fotoğraflar: 

Azgezmiş Myanmar Fotoğraf Gezisi

Geçen yıllarda yaptığımız ve muhteşem fotoğraflar çektiğimiz Myanmar gezimizin ikincisini bu sene yapmaya karar verdik. Yeni…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Myammar gezinizi yaparken Milyonlarca Arakan Müslümanının Soykırım’a uğradığını ve aç sefil sürgün edildiğinı bunu yapan organize budist çeteleri ve bayan devlet başkanı olduğunu, Putperest katil budistleri sevimli gösteren fotoğrafcılardan olmamazını dilerim! Vesselâm…

  • Hüseyin Bey, bu yazdıklarınızın bizim gezimizle ne ilgisi var. Kıyım yapılması çok kötü elbette ama bunun bizim gezi yapmamızla uzaktan bile ilgisi yok.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.