Azgezmiş Vizesiz Moğolistan Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 13 Haziran 2019 - 23 Haziran 2019

Bu yıl gidip çok etkilendiğimiz Moğolistan’a 2019 da tekrar gidiyoruz. Müthiş fotoğraflar çekeceğimiz bu ilginç coğrafya için ilk yapmanızı isteyeceğimiz şey çabuk karar vermeniz. Çünkü Moğolistan uçak biletleri bekledikçe çok fiyatlı oluyor, şu anda alınabilecek düzeyde; ama her geçen gün artıyor.

Bu gezide bizi başlangıç noktamıza götüren bir çok detay göreceğiz. Şaman ayinine katılacağız, geyiklerle dost olan ailelere konuk olacağız, kartallarla avlanan avcıları kartallarla birlikte fotoğraflayacağız. Hayatımızda hiç tecrübe etmediğimiz olaylara tanık olacağız. Belki de döndüğümüzde çok şeyi sorgulayıp, okuyup, günümüz ile bağlantı kuracaksınız. Bugün yaptığımız bir çok adetin geçmişten nasıl geldiğini öğreneceğiz.

1. Gün – Bugün yolculuğumuz başlıyor, vaktimiz uçakta ve havalimanında geçecek.

2. Gün – İlk gün sabah Ulan Bator’a ulaşıp kısa bir şehir turu ve Gandan Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğini hep birlikte yiyeceğiz. Akşam otelimize geleceğiz ve akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.

3. Gün – Kahvaltımızın ardından Murun’a uçacağız, iki gün buradayız çok keyifli fotoğraflar çekeceğiz. İlk uçak sonrası Khuvsgul Gölü’ne ulaşacağız yol boyunca duraklayıp fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam konaklama ve yemek Khuvsgul Gölü kenarında ger kampında olacak.

4. Gün – Bugün kahvaltı sonrası geyik çobanlarını ziyaret edip fotoğraflarını çekeceğiz. Bugünün en güzel fotoğrafları katılacağımız şaman ayininde olacak. Bu fotoğraf dolu günün sonunda yine Khuvsgul Gölü kenarında konaklayacağız.

5. Gün – Bugün yol fotoğrafları çekeceğiz. Jargalant Köyü fotoğraf uğraklarımızdan biri olacak ve sonrasında Terkhiin Tsagaan Gölü’ne ulaşacağız. Konaklama ve akşam yemeği buradaki ger kampında olacak.

6. Gün – Kahvaltımızın ardından yola devam ediyoruz, Khorgo’ya doğru yol alacağız. Burası bir gölün etrafında toplanan volkanlardan oluşan bir bölge. Etraf volkanlarla çevrili olduğu için burada bir kaplıca keyfi bizi bekliyor. Mayolarınızı yanınıza alabilirsiniz. Bu bölgede çok keyifli manzara fotoğrafları çekeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama yine ger kampında olacak.

7. Gün – Bugün Karakurum’a doğru yol alacağız. Burası Moğol İmparatorluğu döneminde önemli bir merkez olduğu için bizim ilgimizi çekiyor. Bölgede önem arz eden Erdene Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Bu manastır günümüzde de kullanılıyor ve Moğolistan için bir hayli önemli olan dini bir mekan. Manastır ziyareti sonrası yerel bir marketi ziyaret edeceğiz. Bu bölge Orhon Bölgesi olarak geçiyor. Yine bizim için önem arz eden Orhon Kitabelerini ziyaret edeceğiz. Ayrıca burada yöresel ürünler bulup satınalma fırsatımız da olacak.

8. Gün – Bugün çöle gidiyoruz, develerin fotoğraflarını çekip kervanları fotoğraflamaya hazır olun. Deve yetiştiren bir ailenin çiftliğine misafir olacağız ve burada fotoğraflar çekeceğiz. Akşam olduğunda konaklamamız ve akşam yemeğimiz ger kampta olacak.

9. Gün – Bugün Ulan Bator’a geri döneceğiz, çevrede gezinip fotoğraf çekmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanınız olacak. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz. Konaklama otelde olacak.

10. Gün – Kahvaltının ardından bugün yine güzel bir fotoğraf günü bizi bekliyor olacak. Kartalların fotoğrafını çekmeye gideceğiz. Hatta cesaretli olursak kartalları elimize alıp müthiş bir deneyim yaşayacağız. Dikkatli olmakta fayda var hayli büyük ve ağırlar. Gideceğimiz yer çok büyük bir milli park dileyen burada ata binip park sınırları içinde dolaşabilecek.

11. Gün – Bugün tüm bu güzel fotoğrafların ardından eve dönüş yolculuğumuz başlayacak. Bu uçsuz bucaksız yeşil plato uzun bir süre aklımızdan çıkmayacak.

mogolistan geyikler azgezmis

Gezi Tarihi: 13 Haziran 2019 – 23 Haziran 2019

Gezi Fiyatı: 1695 USD (iki kişilik odalarda tek kişinin ödeyeceği fiyattır) Tek kişi fiyat farkı 350 USD’dir.

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar. (Bu gezide genelde kırsalda kurulu olan ve Ger kamp adı ile anılan otellerde kalacağız.)
 • Sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri
 • Moğolistan içindeki tüm ulaşımlar
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Türkçe Fotoğraf Danışmanlığı Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Ulusal parklara giriş ücretleri
 • Murun’a tek yön uçak bileti

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Moğolistan gidiş dönüş uçak bileti
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Verilen tüm bahşişler

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Not: Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.

Azgezmiş Vizesiz Moğolistan Fotoğraf Gezisi

Bu yıl gidip çok etkilendiğimiz Moğolistan’a 2019 da tekrar gidiyoruz. Müthiş fotoğraflar çekeceğimiz bu ilginç coğrafya…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhabalar. Bu gezi için uçak bileti fiyatları yaklaşık ne kadar acaba? Biletleri siz mi alıyorsunuz? Yoksa herkes kendisi mi alıyor?

  • Sevgi hanım,
   mailinize cevap yolladık.

 • Programlar çok ilginç
  İran içinde bir program olabilirmiş

  • Mehmet Bey,
   geçtiğimiz yıllarda İran’a gittik bu sene programımıza almadık. Belki sonraki yıllarda tekrar gidebiliriz.

 • Gezinizde yaş sınırı varmı 60 yaş ve üzeri kişiler katılabilirmi ikinci sorum fotoğrafcılar içi n düzenlenmiş bir gezimi. Teşekkürler

  • Merhaba Bingül Hanım,
   60 yaş üzerindeki arkadaşlarımız ile de geziyoruz elbette. Bu gezi fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi.

 • Fotoğraf çekimi ek ücreti ne demek oluyor

  • Tolga Bey,
   fotoğrafını çektiğiniz kişiler bazen para talep edebiliyor talep ederse bu fotoğrafı çeken kişiye aittir anlamında yazılan bir uyarıdır. Ya da bazen bir yere girerken fotoğraf makinası için ek ücret isteniyor bu da kişiye ait olacağı yazmak durumundayız.

 • Çok yazık Karakuruma kadar gidiliyor ve Orhun yazıtları ni es geçiyorsunuz . Bu kadar önemli tarihi ve eserleri göstermemek ayıpların ayıbı.

  • Ahmet Bey elbette es geçmiyoruz, Orhon Yazıtlarını görmeden olmaz.

 • sayın ilgili
  Gezi programlarınızı ve fotoğrafları inceliyor ve büyük zevk duyuyorum Önce AZGEZMİŞ’e
  teşekkürler.
  Benim bir önerin olacak .Uygunluğu konusunda bilgim yok.Ama gezi maliyetleri listesine koyduğunuz fiyata dahil olmayan bölümünde (net olmıyacağı muhakkak) en azında uçak maliyetleri hakkında bilgi koyarsanız total tahmini bütçemizi yaparken çok daha iyi olacak.
  saygılarımla nice gezilere

  • Levent Bey,
   uçak biletleri alındıkları tarihlere göre çok farklılık gösteriyor. Bu nedenle yazmak istemiyoruz. Şu anda Moğolistan uçak bileti gidiş dönüş 3500 TL civarında gözüküyor.

 • Çok istediğim bir yer di. 15 haziran ramazan bayramının 1. günü. bayramın1. ve 2. günü bir yere gidemiyorum. maalesef yine kaçırdık. 17 den itibaren bile olsa 2 kişi gelirdik. belki 3 kişi.

  • Tevfik Bey,
   genelde çalışan arkadaşlar bayramlarda izin alıp gelebiliyorlar.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.