Azgezmiş Kudüs Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 28 Eylül 2019 - 2 Ekim 2019

Hakkında çok konuşulan, son derece dikkat çekici bir bölge, aynı zamanda dinler merkezi bu topraklarda beş gün geçirip fotoğraf çekeceğiz.

Gezimiz Istanbul’dan başlayıp yine burada sona erecek. Istanbul’dan uçakla Tel Aviv’e ulaşacağız ve buradan hareketle Hayfa kentine gidilip gezilecek. Hayfa’da eski şehri gezeceğiz ve akşam üzeri balıkçıların geldiği limanda günü bitereceğiz. Konaklamamız Beytülahim’de olacak.

Sonraki gün kahvaltımızın ardından Tel Aviv’de Florentin ve eski şehirde saat kulesi etrafını gezip öğlene doğru Kudüs’e gideceğiz. Mescid-i Aksa ziyaretimiz olacak. Burada Kubbetüs Sahra’yı göreceğiz, Hz. Muhammet’in Mirac’a yükseldiği muallak taşını, göreceğiz. Yahudiler için kutsal sayılan ağlama duvarı ve Hristiyanlarca önemli bulunan Hz. İsa’nın çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’ni göreceğiz. Ayrıca Hz. İsa’nın son akşam yemeği yediği ünlü tabloya konu olan mekanı ve Hz. Meryem’in vefat ettiği yeri göreceğiz. Bu kısımları görüp fotoğraf çekmek hepimiz için çok etkileyici olacak. Ancak burada bazı bölümlerde fotoğrafa izin olmayacak, şimdiden bilmenizde fayda var.

Bu sabah çok erken kalkarak Zeytin Dağı’na çıkacağız ve gün doğumunda fotoğraf çekeceğiz. Bir benzerinin Berlin’de bulunduğu Yahudi Mezarlığı’nın gerçeğini burada göreceğiz. Daha sonra kahvaltı için otelimize döneceğiz. Bugün iki tane daha kilise ziyaretimiz ve sonrasında bir müslüman pazarı, bir de Yahudi pazarı ziyaret edeceğiz. Akşam üstü Beytüllahim ziyaretimiz olacak.

Gün doğumunda yine erken kalkarak Ölü Deniz’de ki tuz oluşumlarını fotoğraflayacağız. Oldukça ilginç manzaralar göreceğiz bu sabah. Fotoğraf çekimi bitince kahvaltı için otelimize döneceğiz. Kahvaltı sonrası Ölü Deniz’e gireceğiz hep birlikte. Tekrar otelimize döneceğiz ve akşam yemeğine kadar serbest zamanımız olacak.

Bu sabah yukarıda yazan ama bir iki günde Kudüs’de yetiştiremediğimiz eksik kalan yerleri dolaşıp uçağımıza binmek üzere Tel Aviv’e gideceğiz. Bu topraklar ve burada gördüğünüz her şey sizi çok etkileyecek. Burada öğreneceğimiz çok fazla hikaye var.

Gezi tarihi: 28 Eylül 2019 – 2 Ekim 2019

Gezi fiyatı: 995 USD (İki kişilik odalarda konaklama) – Tek kişi farkı 255 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Tüm ulaşımlar
 • Türkçe rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Istanbul – Tel Aviv gidiş dönüş uçak bileti
 • Vize Ücreti (20 USD)
 • Kişisel harcamalarınız
 • Rehber ve araç bahşişleri
 • Yemeklerde alınan içecekler

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Not: Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.

Azgezmiş Kudüs Fotoğraf Gezisi

Hakkında çok konuşulan, son derece dikkat çekici bir bölge, aynı zamanda dinler merkezi bu topraklarda beş…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Ekstra tür varmı acaba
  Uçak biletini kendimiz mi alacagiz

  • Merhaba Nuray Hanım, size mail attık konu ile ilgili.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.