Azgezmiş Küba Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 25 Nisan 2018 - 4 Mayıs 2018

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs‘ta Küba’da olmak istedik. Hep söylüyoruz, yine söyleyeceğiz Küba’yı, eski arabalarıyla ve doğal seyreden yaşamı ile görmek istiyorsanız son zamanlar. Bu sefer Kübalıları çok daha yakından tanıyabileceğimiz Casa’larda (Kübalıların evlerinde) konaklayacağız. Onlarla sohbet imkanı bulup, ilk ağızdan yaşamlarına tanık olup fotoğraf çekeceğiz. Sınırlı sayıda kişiyle yapacağımız gezimiz için başvuruları almaya başladık. 1 Mayıs için çok yoğun talep olduğundan uçaklarda yer bulmak çok güç. Bu nedenle hemen karar vermeniz hem uçakta yer bulmamız hem de uçak biletini uygun fiyata almamız açısından iyi olacaktır.

Küba - azgezmis.com

Gezimiz 25 Nisan’da İstanbul’dan başlayacak ve 4 Mayıs’ta yine İstanbul’da bitecek. Birlikte Küba’nın en güzel yerlerini ziyaret edeceğiz. Sıcak kanlı Kübalılar’ı ve Küba’yı çok seveceksiniz.

Küba Fotoğraf Gezisi Programı

 1. Gün: 25 Nisan – İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşuyoruz. Buluşma saati kesin katılımcılara daha sonra bildirilecek.
 2. Gün: 26 Nisan – Bugünün sabahında Havana’ya varmış olacağız ve şehir turunu yapacağız. Konaklama Havana’da evde olacak.
 3. Gün: 27 Nisan – Bugün Vinales’de UNESCO koruması altında olan çok güzel bir köye gideceğiz. Yolda Pınar Del Rio’ya uğrayıp bir puro fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burası en iyi tütünün yetiştiği bölge. Vinales’e gelince önce bu köydeki kayalara yapılmış duvar resimlerini göreceğiz sonra köyün içine gireceğiz hep birlikte. Köylülerin hala nasıl sabanla tarla sürdüğünü, nasıl puro yaptıklarını ve yaşam şartlarını görüp fotoğraflayacağız. Köyün içinde ormanda kahve keyfi yapacağız. Konaklama Pinar del Rio’da evde olacak.
 4. Gün: 28 Nisan – Bugün kahvaltımızın ardından Che Guevara’nın mezarının bulunduğu Santa Clara’ya doğru yola çıkacağız. Buradan Trinidad’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Gün batmadan önce akşam ışıklarında Manaca Iznaga’ya ulaşacağız. Burada bir fotoğraf molamız olacak. Burası şeker kamışı plantasyonu. Köleleri gözetlemek için yapılmış eski bir kule ve bir tren istasyonu var. Yolumuza devam edip Trinidad’a ulaşıyoruz. Konaklama Trinidad evde olacak.
 5. Gün: 29 Nisan – Bugün tüm gün Trinidad’dayız. Burada Trinity kilisesi, Romantik müze ve Trinidad eski şehir merkezi ziyaret edeceğimiz yerler olacak. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken karşınıza birden bir atlı çıkarsa şaşırmayın bu Küba’nın gerçeği. Hala ata binenler mevcut. Sokaklarda kadınlar el işleri satıyorlar. Müthiş ahşap işlerini ve el işlerini çok uygun fiyata bulabileceğiniz bir yer. Elbette Trinidad mimarisi sizi büyüleyecek. Bütün gün her tarafından müzik tınıları gelen Trinidad’ı çok ama çok seveceksiniz. Konaklama Trinidad evde.
 6. Gün: 30 Nisan – Kahvaltı sonrası Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda devrimin en önemli liderlerinden birinin adını taşıyan Cienfuegos kentine de uğruyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Havana’ya ulaşıyoruz. Konaklama Havana.
 7. Gün: 1 Mayıs – Sabah erkenden kalkıp 1 Mayıs kortejine katılıyoruz. 1 Mayıs kutlamaları sonrasında Havana sokaklarında fotoğraf çekimine devam edeceğiz. Konaklama Havana’da olacak.
 8. Gün: 2 Mayıs – Tüm gün Havana’dayız, dileyenler için Puro fabrikası ziyareti ve puro alışverişi. Herkes dilediğince Havana sokaklarında dolaşıp fotoğraf çekebilecek. Konaklama Havana’da evde olacak..
 9. Gün: 3 Mayıs – Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve dönüş yolculuğumuz başlıyor.
 10. Gün: 4 Mayıs – İstanbul’a varış.

NOT: Gezimiz maksimum 14 kişi ile yapılacaktır. Katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine email gönderebilirler.

Gezi Tarihi: 25 Nisan – 4 Mayıs 2017

Gezinin Fiyatı: 1300 Euro (iki kişilik odada kişi başı fiyat) – Tek kişi farkı 250 Euro (Sabah kahvaltıları dahil.)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Program dahilinde belirtilen tüm geziler
 • Sabah kahvaltıları
 • Casa konaklaması (Küba ev pansiyonu)
 • Araçla şehirler arası ve Havana havalimanı ulaşımlar
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • THY ile İstanbul – Havana gidiş dönüş uçak bileti. (580 euro), bilet fiyatı geziye katılım tarihinizde değişiklik gösterebilir. Şu anda uçakta çok az sayıda yer kalmış durumda.
 • Küba vizesi (40 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilenler dışındaki yemekler (Öğle ve Akşam yemekleri)

NOT: Gezimiz maksimum 14 kişi ile yapılacaktır. Katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine email gönderebilirler.

Fotoğraf Gezisi Türsab A Grubu 5288 belge nolu Ejder Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Küba Fotoğraflarımızdan…

Azgezmiş Küba Fotoğraf Gezisi

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs‘ta Küba’da olmak istedik. Hep söylüyoruz, yine söyleyeceğiz…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125