Azgezmiş Küba Fotoğraf Gezisi 30 Nisan – 08 Mayıs 2017

Gezi Tarihi: 30 Nisan 2017 - 08 Mayıs 2017

NOT: Gezimizde yer kalmamıştır; ama son anda iptaller olabilir, siz yine de yedek listeye adınızı yazdırabilirsiniz.

Bu sefer 1 Mayıs’ta Küba’da olmak istedik. Hep söylüyoruz yine söyleyeceğiz Küba’yı eski arabaları ile ve doğal seyreden yaşamı ile görmek istiyorsanız son zamanları, bir kaç yıldır değişime doğru geri sayım yapıyor.

Küba - azgezmis.com

Gezimiz 30 Nisan’da İstanbul’dan başlayacak ve 08 Mayıs’ta yine İstanbul’da bitecek. Birlikte Küba’nın en güzel yerlerini birlikte ziyaret edeceğiz. Sıcak kanlı Kübalılar’ı ve Küba’yı çok seveceksiniz.

hc290446k

Küba Fotoğraf Gezisi Programı

 1. Gün: 30 Nisan İstanbul’dan belirleyeceğimiz havayolu firması ile Havana uçuşumuz başlayacak.Havana’ya ulaşıp otelimize gidip dinlendikten sonra vaktimiz elverdiğince şehir merkezine inip Havana sokaklarını keşfe başlayacağız. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.
 2. Gün: 1 Mayıs’ı Küba’nın devrim meydanında Kübalılar ile birlikte yaşayacağız. Sonrasında öğle yemeğimizi birlikte yiyip Havana sokaklarına doğru yol alacağız. Bütün gün meydanlar, önemli binalar derken akşamı yapacağız. Bu arada bol bol fotoğraf çekerek gezeceğiz elbette. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.
 3. Gün: 2 Mayıs bugün Vinales’de UNESCO koruması altında olan çok güzel bir köye gideceğiz. Ancak yolda Pınar Del Rio’ya uğrayıp bir poru fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burası porularıyla ünlü bir merkez. Vinales’e gelince önce bu köydeki kayalara yapılmış duvar resimlerini göreceğiz sonra köyün içine gireceğiz hep birlikte. Köylülerin hala nasıl sabanla tarla sürdüğünü, nasıl puro yaptıklarını ve yaşam şartlarını görüp fotoğraflayacağız. Köyün içinde ormanda kahve keyfi yapacağız Bu köyde yakın zamana kadar elektrik yoktu ama son yıllardaki ziyaretimizde elektrik geldiğini gördük. Öğle yemeğini birlikte yiyeceğiz. Akşam üstü meydanda kurulan ahşap pazarını ve meydandaki kiliseyi ziyaret edip günü bitireceğiz. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.
 4. Gün: 3 Mayıs kahvaltımızın ardından Che Guevara’nın mezarının bulunduğu Santa Clara’ya doğru yola çıkacağız. Ancak yolda giderken Cienfuegos’a uğrayıp bu güzel şehirde kısa bir fotoğraf turu yapacağız. Bu sıcacık sahil şehrini çok seveceksiniz. Burada öğle yemeği molamız olacak yemeği birlikte yiyeceğiz. Sonrasında Santa Clara’ya ulaşıp önce Che’nin mezarını ziyaret edeceğiz. Şehir merkezinde her hafta sonu klasik müzik konserlerinin verildiği Vidal Parkı ve şehri ziyaret edeceğiz. Kurtuluş mücadelesinde çok büyük öneme sahip olan zırhlı tren de ziyaret edeceğimiz yerlerden. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.
 5. Gün: 4 Mayıs kahvaltı sonrasında çok seveceğiniz en güzel korunmuş olan Trinidad şehrine doğru yola çıkacağız. Burada Trinity kilisesi, Romantik müze ve Trinidad eski şehir merkezi ziyaret edeceğimiz yerler olacak. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken karşınıza birden bir atlı çıkarsa şaşırmayın bu Küba’nın gerçeği. Hala ata binenler mevcut. Sokaklarda kadınlar el işleri satıyorlar. Müthiş ahşap işlerini ve el işlerini çok uygun fiyata bulabileceğiniz bir yer. Elbette Trinidad mimarisi sizi büyüleyecek. Bütün gün her tarafından müzik tınıları gelen Trinidad’ı çok ama çok seveceksiniz. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.
 6. Gün: 5 Mayıs bugün yine Trinidad’dayız. Kahvaltının ardından şehir turumuza devam edeceğiz. Öğle yemeği bir yerel restoranda olacak. Öğleden sonra Karayip Denizi’nde yüzme molamız var. Buraya kadar gelip Karayiplerde yüzmeden gitmek olmaz. Akşam yemeğini otelimizde hep birlikte yiyeceğiz.
 7. Gün: 6 Mayıs Sabah kahvaltımızın ardından Havana’ya hareket ediyoruz. Havana’ya geldiğimizde bu güzel şehri tepeden seyredeceğimiz bir yere gideceğiz. Burayı çok seveceksiniz. Sonrasında öğle yemeği yiyeceğiz ve Havana’da serbest zamanımız olacak, alışveriş yapmak ya da aklımızda kalan fotoğrafları çekmek için zamanınız olacak. Akşam yemeğini hep birlikte otelde yiyeceğiz.
 8. Gün: 7 Mayıs sabah kahvaltısının ardından havalimanına gidene kadar serbest zaman.
 9. Gün : 8 Mayıs bugün Istanbul’a ulaşmış olacağız.

201111061162

Gezi Tarihi: 30 Nisan – 08 Mayıs 2017

Gezinin Fiyatı: 1590 USD (iki kişilik odada kişi başı fiyat) – Tek kişi farkı 290 USD (Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri dahil)

Fiyata Dahil Olanlar :

 • Program dahilinde belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • 4 yıldızlı ve 3 yıldızlı otellerde konaklama
 • Araçla şehirler arası ve Havana havalimanı ulaşımlar
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • İstanbul -Havana gidiş dönüş uçak bileti. Biletler topluca Aeroflot’tan alınacak şimdilik fiyatı 908 USD (vergiler dahildir ancak bu fiyat sabitlenmiş bir fiyat değildir. Biletleme tarihinde vergide ve bilet fiyatında oluşacak artış bilet fiyatına yansıtılacaktır)
 • Küba vizesi (55 USD)
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Belirtilenler dışındaki yemekler
 • Yemeklerde alınacak olan tüm içecekler
 • Küba Devleti’nin aldığı ülkeden çıkış harcı (25 USD)

NOT: Gezimiz minimum 10 kişi ile yapılacaktır, katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine email gönderebilirler.

Fotoğraf Gezisi Türsab A Grubu 4393 belge nolu Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Azgezmiş Küba Fotoğraf Gezisi 30 Nisan – 08 Mayıs 2017

NOT: Gezimizde yer kalmamıştır; ama son anda iptaller olabilir, siz yine de yedek listeye adınızı yazdırabilirsiniz….

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhabalar,
  Bu gezi için kaç kisilik yeriniz kaldi ? Paris’e döndükten sonra ancak yeni görebildim.
  Bilgileriniz için simdiden teskkür ederim.
  Ayriyeten de sizlerle tanismakla çok memnun oldum.
  Sevgilerimle

  • Merhaba Edip Bey,
   size özel mailinizden cevap yazdık.

 • Teşekkür ediyorum

 • Süper bir geziye daha imza atacaksın canım 😍. Beni yazarmısın

  • Edibe merhaba,
   seni ekledik gezimize.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125