Azgezmiş Kars Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 1 Şubat 2020 - 4 Şubat 2020

Karlar altında keyifli bir kaç gün geçirmeye ne dersiniz? Son yıllarda yıldızı parlayan bu keyifli coğrafyaya geçen yıl olduğu gibi yine gidiyoruz. Kızakla kayacağız ve donmuş göl üzerinde yürümenin tadını çıkaracağız, köyleri ziyaret edeceğiz. Karın hazırladığı müthiş fon üzerinde güzel fotoğraflar çekip geleceğiz.

1. Gün: 1 Şubat 2020 – Gezimize katılanlar uçakla veya kara yolu ile Kars’a gelebilirler. Istanbul’dan uçakla gelmek isteyenlerle havalimanında buluşup gideceğiz. İlk gün uçaktan inip otelimize gidene kadar öğlen olacak ve hava erken kararacağı için ilk gün Kars içinde görülecek yerleri gezeceğiz. Ruslardan kalan eski taş binalar, sokaklar ve kalesi beyaz bir örtü ile kaplanan Kars’ın güzellikleri göz kamaştırıcı. Gidip gördüğünüzde hak vereceksiniz. Beklentilerinizin ötesinde güzel bulacağınızdan eminim. Meydanlarda büyük taş yapılar, taş evler ki bunların büyük bir çoğunluğu Rum evleri ve eski zamanlarda içlerinde davetler düzenlenip balolar verildiğinin hikayelerini dinleyeceğiz, Kars Kalesi ve hemen kalenin altındaki taş köprü (Karahanoğlu Köprüsü) ile 12 Havariler Kilisesi ilk gün göreceğimiz yerler olacak. Akşam olduğunda yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz.

2. Gün:  2 Şubat 2020 – Ertesi gün erkenden yola çıkıp Çıldır Gölü’ne doğru yol almaya başlayacağız. Hedefimiz önce göle gitmek ve balıkçıları ağlarını buzun içinden çıkarırken fotoğraflamak. Atlı kızakların fotoğraflarını çekmek. Dileyenler göl kenarındaki tek seçenek olan Atalay’ın yerinde öğle yemeği yiyebilirler. Günümüzün büyük bir kısmını Çıldır Gölü’nde geçireceğiz ancak hava kararmadan önce göl yakınında olan bölgenin en güzel köylerinden birini ziyaret edeceğiz. Köy ziyaretimizde Çıldır Gölü üzerinde köyün doğal yaşamını ve köy evlerinde köylülerin hayatını fotoğraflayacağız. Hava şartları elverdiği ölçüde ne kadar yaklaşabilirsek bir Urartu Kalesi olan ve bugün Alvız veya Şeytan Kalesi adı anılan (kale oldukça sarp bir alanda) kaleyi fotoğraflayacağız. Bugün kaleden geriye kalan çok fotoğraflayacağız. Bugün kaleden geriye kalan çok fazla bir şey yok ama yinede karlar içinde hoş bir görüntüsü var. Akşam yemeğimizi otelimizde yemek üzere dönüş yoluna geçeceğiz.

3. Gün: 3 Şubat 2020 – Bu sabah yine erken kalkıp Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkacağız. Bugün Ermenistan, Türkiye sınır boyunda dolaşacağız, hatta Ermenistan topraklarını göreceğiz. Göreceğimiz yerlerin bir kısmını sıralamak gerekirse Gagik Katedrali, Halaskar Kilisesi, Rahibeler veya Kızlar Manastırı, Tigron Honents Kilisesi. Karlar altındaki Ani’de bir hayli vakit geçirdikten sonra vaktimiz kalırsa dönüş yolumuzda köylere uğramaya çalışacağız. Sonrasında akşam yemeği için otelimize döneceğiz. Ani’de karların içinde yürüyeceğimiz için su geçirmez pantolon ve bot giymeniz sağlığınız ve konforunuz açısından iyi olacaktır. Aynı şey Çıldır Gölü üzerindeki çekimlerimiz için de geçerli elbette.

4. Gün: 4 Şubat 2020 – Uçak saatimiz öğlen, bu nedenle günü Sarıkamış Şehitliği’ni ve bir köyü fotoğraflayarak değerlendireceğiz. Sabah erkenden kalkıp Sarıkamış’a doğru yol alacağız. Şehitliği ziyaret edip fotoğraf çekimlerini tamamladıktan sonra vaktimiz elverdiğince bir köy ziyaretimiz olacak. Fotoğraf çekimlerimizi öğlene kadar bitirip uçağa binmek üzere havalimanına gideceğiz.

Geziye katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail yolu ile ulaşabilirler.

Gezi Fiyatı: 1385 TL

Gezi Tarihi: 1 Şubat 2020 – 4 Şubat 2020

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 3 sabah kahvaltısı
 • Konforlu araçla Kars – Havalimanı arası transfer ve tüm ara ulaşımlar
 • Çift kişilik odalarla konaklama
 • Seyahat sigortası
 • Türsab kokartlı rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Kars’a ulaşım (herkes uçak biletini, otobüs veya tren biletini kendisi alacak. Gezi kesinleştiğinde uçak bilet detayları bildirilecek)
 • Ören yeri ve müze girişleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Balıkçıların çekimleri için ödenecek ücret. (Balıkçılar çekimler için para talebinde bulunuyor bu parayı aramızda toplayıp vereceğiz.)

Notlar:

 • Gezimiz 15 kişi ile sınırlıdır. Tek kişi konaklama imkanı bulunmamaktadır.
 • Gezimizin tur lideri ve fotoğraf danışmanı Vedat Şentürk olacaktır.

Gezimiz ortağı olduğumuz 4393 TURSAB nolu Turhande turizm firması tarafından düzenlenmektedir.

Fotoğraflar

Azgezmiş Kars Fotoğraf Gezisi

Karlar altında keyifli bir kaç gün geçirmeye ne dersiniz? Son yıllarda yıldızı parlayan bu keyifli coğrafyaya…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.