Azgezmiş İzlanda Kuzey Işıkları Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 21 Mart 2020 - 26 Mart 2020

Yaklaşık 10 senedir kuzey ışıklarını fotoğraflamaya gidiyoruz. Gittiğimiz bölgeler içinde Avrupa’da coğrafi konum olarak en ilginç olanı tartışmasız İzlanda. Kaynaklara göre Mu kıtasından sonra devam eden uygarlığın ve toprakların olduğu bir bölge. Bölgenin yapısı size kendinizi dünya dışında bir yerde gibi hissettiriyor. Bir yerde kaynayan volkanik suyun yeryüzüne çıkması, bir süre daha gittiğinizde altında yanardağ olan ama üzerinde buz tabakasının olduğu devasa buzullar düşünün.

Bu buz parçaları gözünüzün önünde kopuyor ve süzülerek okyanusa doğru geliyor. Buzlar geldikleri yerde kırılarak küçük parçalara ayrılıyor işte bu plaja elmas plajı deniyor. Çünkü buzların içine güneş ışığı vurduğunda buzlar elmas gibi parıldıyor.

Tabi bir de güneş patlamalarından dolayı oluşan kuzey ışıkları var. İnsan hayatında kaç kere bunu görebilir? Fotoğraf çekmeden seyretmek ve görmek bile müthiş bir mutluluk veriyor.

İzlanda gezimizde doğa izin verdiği ölçüde bunları görüp fotoğraflamaya çalışacağız. Gezimiz 21 Mart 2020’de Reykjavik’te başlayıp 26 Mart 2020’de Reykjavik’de bitecektir.

İzlanda Kuzey Işıkları Fotoğraf Gezisi Programı

1. Gün: İstanbul’dan yola çıkıp İzlanda Reykjavik’e ulaşacağız. Otelimize yerleştikten sonra serbest zamanımız olacak herkes istediği gibi şehri keşfe çıkabilir. Zaten çok küçük bir şehir ve görülecek yerler belli. Bu konuda biz de sizlere eşlik edeceğiz. Akşam yemeğini herkes istediği bir yerde yiyebilir.

2. Gün: Bu sabah kahvaltımızın ardından Unesco dünya mirası listesindeki Thingvellir’e doğru yol alacağız. Sonrasında Strokkur gayzerine gidip magmadan kaynayan kaynar suların nasıl havaya fışkırdığını göreceğiz. Bugün son olarak ünlü Gullfoss (Gull Şelalesi) ziyaretimiz ile günü bitereceğiz. Konaklama şehir dışında otelimizde olacak. Burada akşam yemeği ve kahvaltı fiyatımıza dahil. Hava müsait olursa kuzey ışığı çekimi deneyeceğiz.

3. Gün: Bu sabah size yukarıda anlattığım buzullara gideceğiz. Buzulun elmas plajını göreceğiz, kocaman buz parçalarının parçalanmasına tanıklık edeceğiz, plajda yüzen foklar yakınımıza kadar gelecekler. Konaklamamız buzul yakınında bir yerde olacak. Gün boyu müthiş bir doğa olayına tanıklık edip fotoğraflar çekeceğiz. Akşam yemeğimiz ve kahvaltımız yine fiyata dahil olacak.

4. Gün: Bu sabah Vik köyünü ziyaret edeceğiz. Siyah kumlu plaj ve meşhur kaya oluşumlarını göreceğiz. Bu köyden unutulmaz manzara fotoğrafları çekeceksiniz. Konaklamamız Reykjavik’de olacak bugüne akşam yemeği dahil değil sadece sabah kahvaltısı dahil olacak. Hava müsait olursa kuzey ışığı çekimi deneyeceğiz.

5. Gün: Bu sabah Reykjavik etrafındaki balıkçı köylerini gezerek güne başlayacağız. Bir deniz feneri ziyaret edeceğimiz yerlerden. Amerika ve Avrupa kıtalarının birbirine en yakın olduğu bölgeyi göreceğiz. Son olarak da çok keyif alacağınız Blue Lagoon (Mavi Lagün) ziyaretimiz olacak. Bu lagün volkanik suların çıktığı ve şifalı olduğuna inanıldığı bir tesis. Erken karar verirsek bu lagünün içinde yüzme şansımız olacak. Bugüne kahvaltı ve Blue Lagoon girişi dahil olacak.

6. Gün: Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına transfer olacağız. İzlanda’da kaldığımız süre boyunca 2 gece kuzey ışığı çekimine çıkacağız. Havanın müsait olduğu geceleri tespit edip buna göre hareket edeceğiz. İzlanda sizi büyüleyecek bundan emin olabilirsiniz.

Gezi Tarihi: 21 Mart 2020 – 26 Mart 2020

Gezi Fiyatı: 1650 Euro + uçak bileti (gidiş dönüş uçak bileti fiyata dahil değildir). Tek kişi farkı 300 Euro

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 5 gece İzlanda’da 3 yıldızlı otellerde konaklama
 • 5 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği
 • Fotoğraf rehberliği
 • İngilizce, Türkçe rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Volkan krater giriş ücreti
 • Blue Lagoon tesis giriş ücreti
 • Lav merkezi giriş ücreti
 • 2 gece kuzey ışığı çekimi için özel bölgeye gidilmesi
 • Kuzey ışığı çekimleri için kullanılacak kafa lambası
 • Ayakkabıların kaymaması için özel aparat

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İzlanda gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Schengen vize ücreti
 • Bahşişler kişi başı 50 Euro gibi düşünebilirsiniz
 • Belirtilenler dışındaki yemekler
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler

Geziye katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresine mail atabilir veya 0216 449 00 39 nolu ofis telefonumuzdan bize ulaşabilirler. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır.

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Azgezmiş İzlanda Kuzey Işıkları Fotoğraf Gezisi

Yaklaşık 10 senedir kuzey ışıklarını fotoğraflamaya gidiyoruz. Gittiğimiz bölgeler içinde Avrupa’da coğrafi konum olarak en ilginç…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.