Azgezmiş İzlanda Fotoğraf Gezisi

Azgezmiş İzlanda Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 19 Eylül 2017 - 25 Eylül 2017

Her gittimizde bizi çok etkileyen, son derece değişik bir coğrafyaya sahip olan İzlanda’ya bir de sonbaharda gitmek istedik. Gezimiz 19-25 Eylül arasında gerçekleşecek. İzlanda’nın değişik yeryüzü şekillerini, şelalelerini, gayzerlerini, buzulunu, oldukça sevimli atlarını (bir çok yerde koşarak yanımıza gelecekler) ve hava şartları elverişli olursa kuzey ışıklarını görme şansımız bile olabilir. Gezinin en sonunda doğal sıcak su havuzunda keyif yaparak gezimizi sonlandıracağız. Gezimiz sadece 8 kişi ile yapılacak ve konaklama çoğunlukla sadece bize ait olan evlerde olacak. İzlanda oldukça pahalı bir ülke olduğu için yemekler evde rehberimiz tarafından pişirilecek.

İlk günümüz, havalimanına ulaştığımızda evimize doğru giderken yol fotoğrafları çekeceğiz. Yolumuz yaklaşık 2 saat sürecek evimize ulaşıp günü sonlandıracağız ve akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

İkinci günümüz sabah kahvaltımızın ardından Thingvellir Milli Parkı ziyaretimiz olacak. Bu parkın içinde dereler, şelaleler ve müthiş manzaralar göreceğiz. Daha sonra Gullfoss’u ziyaret edip uzun pozlama yapacağız. Elbette yollarda giderken gördüğümüz ilginç yerlerde durup fotoğraf çekeceğiz. Akşam yemeğini yine hep birlikte yiyeceğiz.

Üçüncü günümüzde sabah kahvaltımızın ardından çok keyifli iki şelale ziyaretimiz olacak. Sonrasında kalker taşlarının değişik bir görüntü yarattığı ilginç bir plaja gideceğiz. Elbette yüzmek için değil; fotoğraf çekmek için. Akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

Dördüncü gün kahvaltının ardından biraz yürüyeceğimiz çok keyifli olacak bir gün bizi bekliyor. Bugün buzul fotoğrafları çekeceğiz, hatta buzulun üzerine çıkabileceğiz. Bütün gün buzlarla kaplı bir plaj ve buzulu seyredeceğimiz müthiş bir manzara bizi bekliyor olacak. İlk defa buzul görecekseniz buzların üzerindeki ışık oyunlarından emin olun çok etkileneceksiniz. Bugün de akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

Beşinci gün Reykjavik’e doğru geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bunca güzel fotoğraf sonrasında iyi bir dinlenmeyi hak ettik artık. Hemen Blue Lagoon’a gidip önce fotoğraflarımızı çekiyoruz ve günün geri kalanında bu doğal havuza girip biraz rahatlıyoruz. Akşam yemeğini birlikte yiyeceğiz.

Altıncı gün sabah kahvaltısının ardından birlikte şehri biraz gezeceğiz, sonrasında herkes istediği gibi serbest bir şekilde dolaşıp fotoğraf çekecek. Akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

Yedinci gün erkenden havalimanı transferimiz var. İzlanda bugüne kadar çok farklı doğa olaylarını, yeryüzü şekillerini bir arada gördüğünüz ve belleğinizde kalacak en değişik, en keyifli ülkelerden biri olacak.

Gezi Tarihi: 19-25 Eylül 2017

Gezi Fiyatı: 1430 Euro (Tek kişi kalma şansınız olmayacak. Konaklamamız 4 gece bir çiftlik evinde sonrasında otelde olacak)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Türkçe rehberlik
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri.
 • İzlanda içindeki ulaşımlar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Blue Lagoon giriş ücreti

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – İzlanda gidiş dönüş uçak biletleri
 • İzlanda Vizesi (Schengen geçerli)
 • Rehber bahşişleri
 • Kişisel harcamalarınız
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilen dışındaki yemekler

Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Katılım veya sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Azgezmiş İzlanda Fotoğraf Gezisi

Her gittimizde bizi çok etkileyen, son derece değişik bir coğrafyaya sahip olan İzlanda’ya bir de sonbaharda…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125