Azgezmiş Hindistan Holi Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 17 Mart 2019 - 24 Mart 2019

Yıllardır Hindistan’a gidip fotoğraf çekiyoruz ve her gittiğimizde daha da şaşırıyoruz. Hindistan’da fotoğraf çekmeye doyulmuyor. Bu gezimizde size en özel fotoğraf noktalarından oluşan harika bir rota sunacağız. Keyifli bir tren yolculuğunda oldukça güzel fotoğraflar çekeceğiz, Varanasi’de olağanüstü törenler ve güzel köyler göreceğiz. Ve tabii inanılmaz renkli ve fotoğraflı bir Holi Festivali’ne katılacağız.

1. Gün: 17 Mart 2019, Pazar – Bugün akşam üzeri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yola çıkıyoruz. Doha aktarmalı olarak Delhi’ye uçacağız.

2. Gün: 18 Mart 2019, Pazartesi – Bu sabah Delhi Havalimanı’nda olacağız ve bağlantılı uçuşla Varanasi’ye doğru yola çıkacağız. Varanasi’ye vardığımızda aracımız bizi karşılayacak ve otelimize götürecek. Burada bir mola ve akşam yemeğinizin ardından her gece binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Aarti Gösterileri’ni izlemeye ve fotoğraflamaya gideceğiz. Şov sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama Varanasi’de olacak.

3. Gün: 19 Mart 2019, Salı – Sabah kahvaltı öncesinde kalkarak günün ilk ışıklarıyla Kutsal Ganj Nehri’nde fotoğraf çekmeye gideceğiz. Botlarımıza binerek Ganj boyunca ilerleyecek ve sabah güneşi selamlamaya gelen Hinduları fotoğraflayacağız. Sonra otelimize dönerek kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltı sonrasında bir köy ziyaretimiz olacak, bunun yanında vaktimiz kalırsa bir tuğla fabrikası da uğrayacaklarımız arasında. Akşam yemeği ve konaklama Varanasi’de otelimizde olacak.

4. Gün: 20 Mart 2019, Çarşamba – Sabah kahvaltılarımızı paket olarak alıyoruz ve erkenden tekrar Kutsal Ganj Nehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada yine bot turumuz olacak isteyen karadan da fotoğraf çekebilecek. Gün doğumundan sonra Havalimanı’na doğru yola çıkacağız. Öğlen civarında Delhi’ye varacağız ve aracımız bizi alarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kutup Minar’a götürecek. Burada ve çevresinde fotoğraf çektikten sonra Agra’ya doğru yola koyuluyoruz, akşam yemeğimiz ve konaklamamız Agra’daki otelimizde olacak.

5. Gün: 21 Mart 2019, Perşembe – Bugün büyük gün Holi Festivali için sabah erkenden yola çıkarak Vrindavan’a gideceğiz. Yolumuz 2 saat kadar sürüyor. Krişna Tapınağı’nda Holi kutlamalarına katılıp fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında Agra’ya otelimize döneceğiz. Temizliklik sonrasında muhteşem Tac Mahal’i ziyaret edeceğiz. Vaktimiz olursa yolumuzun üzerinde bulunan bir açık hava çamaşırhanesini ziyaret ederek otelimize döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Agra’da otelimizde olacak.

6. Gün: 22 Mart 2019 Cuma – Sabah kahvaltımızın ardından Agra Kalesini ziyaret ederek fotoğraf çekmeye başlıyoruz. Sonrasında Agra Tren İstasyonuna gelerek buradan tren yolculuğu yaparak Delhi’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de otelimizde olacak.

7. Gün: 23 Mart 2019 Cumartesi – Sabah kahvaltısından sonra fotoğraf için Delhi’deki en iyi mekanlardan biri olan Cuma Mescid’e gideceğiz. Burada Hindistan’daki müslümanları görebileceğiz. Sonrasında ise Sih topluluğunu görebileceğimiz Sis Ganj Sih Tapınağı’na gideceğiz. Günün devamında yine Delhi’de bulunan Bangla Sahib Tapınağı, Ayışığı Meydanı, Hindistan Kapısı ve çevresi,  vb. ziyaretlerimiz olacak. Akşam yemeği ve konaklama Delhi’deki otelimizde olacak.

8. Gün: 24 Mart 2019, Pazar – Sabah kahvaltımızın ardından Delhi Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Delhi’den kalkan uçağımız Doha aktarmalı olarak aynı gün İstanbul’da olacak şekilde hareket edecek.

NOT: Geziye katılmak isterseniz info@azgezmis.com‘a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Birlikte konaklamak istediğiniz bir oda arkadaşınız varsa bunu mutlaka belirtiniz.

Gezi Tarihi: 17 Mart 2019 – 24 Mart 2019

Gezi Fiyatı: 830 USD (iki kişilik odalarda tek kişinin ödeyeceği fiyattır) – Tek kişi fiyat farkı: 330 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar (5 yıldızlı oteller)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Delhi – Agra tren bileti
 • Eski Delhi’deki Rikşa ücretleri
 • Varanasi’deki tekne turları
 • İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Özel seyahat sigortası
 • Müze, tapınak ve eski şehirlerin girişleri (fotoğraf makinaları için istenen ek ödemeler hariç)
 • Araç içi ikramlar, her gün kapalı şişe 1 adet içme suyu
 • Klimalı araçlarla tüm şehir içi ve şehirler arası ulaşım
 • Vergiler

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Hindistan vize ücreti
 • İstanbul – Delhi arası gidiş dönüş uçak bileti
 • Delhi – Varanasi arası gidiş dönüş uçak bileti (125 USD, Gidiş tarihimizde değişiklik olabilir)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilen dışındaki yemekler.
 • Yemeklerde alınacak tüm içecekler.
 • Bahşişler (bahşiş beklentisi vardır)

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Fotoğraflar: 

Azgezmiş Hindistan Holi Fotoğraf Gezisi

Yıllardır Hindistan’a gidip fotoğraf çekiyoruz ve her gittiğimizde daha da şaşırıyoruz. Hindistan’da fotoğraf çekmeye doyulmuyor. Bu…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Istanbul Delhi arası uçak bileti fiyatı için hangi şirketin biletlerine bakalım. Birde gurubun tüm üyeleri birlikte hareket etme adına aynı saatte aynı uçağa binecektir. Bende fiyat araştırmamı gerekirse önceden bilet alma olasılığını değerlendireyim. Mersin’de yaşıyorum. Geziye mersinden katılacağım. Vize işlemleri için yardımcı oluyor musunuz? Yoksa kendimiz bizzat istanbula gelmek zorunda mıyız?

  • Ebru Hanım,
   mailinize bilgileri yolladık.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.