Azgezmiş Gürcistan Fotoğraf Gezisi, Vizesiz (Kurban Bayramı)

Gezi Tarihi: 18 Ağustos 2018 - 27 Ağustos 2018

Gürcistan hem vizesiz hem de pasaportsuz gidebileceğiniz ve Azgezmiş olarak açtığımız çok güzel fotoğraf rotalarından biridir. Mestia gibi müthiş fotografik bir mekanı yeniden ziyaret edeceğiz. Yine fotoğraflarla çok ses getireceğini düşündüğümüz uzak bir köşede yaşayan, küçük bir topluluğu ziyaret edip, yöresel kıyafetleri ile fotoğraflarını çekeceğiz, hikayelerini dinleyeceğiz. Dağların tepelerinde inşa edilmiş manastırları ziyaret edip fotoğraflayacağız. Hayallerinizin ötesinde bir Gürcistan göreceksiniz, emin olun.

Azgezmiş Gürcistan Fotoğraf Gezisi Programı

1. Gün: 18 Ağustos – Tiflis’e uçup otelimizde biraz dinlenip sabah Tiflis’i fotoğraflamaya başlayacağız. Konaklama ve akşam yemeği Tiflis’te.

2. Gün: 19 Ağustos – Kahvaltımızın ardından çok farklı hikayeler dinleyeceğimiz bir köye gideceğiz. Burada yaşayan insanların yöresel kıyafetlerle fotoğraflarını çekip akşam Tiflis’e geri döneceğiz.

3. Gün: 20 Ağustos – Kahvaltımızın ardından bugün Kutaisi’ye gideceğiz. Gelati ve Bagrati Manastırlarını ziyaret edip, rahipleri fotoğraflayacağız (izin verdikleri ölçüde)  ve şehir içinde fotoğraf çekimlerimiz olacak. Konaklama ve akşam yemeği Kutaisi’de olacak.

4. Gün: 21 Ağustos – Kahvaltımızın ardından Mestia‘ya doğru yola çıkacağız. Burası oldukça ilginç bir coğrafya,  her evin yanında taştan bir kule yükseliyor. Hikayesini gidince dinleyeceğiz; ama fotoğraf için çok estetik gözüküyorlar. Konaklama ve akşam yemeği Mestia’da olacak.

5. Gün: 22 Ağustos – Kahvaltımızın ardından küçük bir araçla Mestia’dan biraz ileriye başka bir köye devam edeceğiz. Bu köyde adeta Mestia’nın devamı. Burada fotoğraf çekimimizi bitirip yine küçük aracımızla Mestia’ya geri döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Mestia’da.

6. Gün: 23 Ağustos – Kahvaltımızın ardından Tiflis’e geri döneceğiz. Şehire ulaşma saatimize göre serbestçe fotoğraf çekeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Tiflis’te olacak.

7. Gün: 24 Ağustos – Kahvaltımızın ardından Kazbegi’ne doğru yola çıkacağız. Burada bulutlara yakın bir manastır ziyaretimiz olacak. Ayrıca Gürcistan’ın meşhur kayak merkezlerinden biri yolumuzun üzerinde olacak. Ulaşma saatimize göre manastırı ziyaret edeceğiz. Geç kalırsak ziyaretimizi sabaha bırakacağız. Konaklama ve akşam yemeği Kazbegi’de olacak.

8. Gün: 25 Ağustos – Kahvaltımızın ardından Tiflis’e geri döneceğiz ve şehirde serbest zamanda fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Tiflis’te olacak.

9. Gün: 26 Ağustos – kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın en güzel yerlerinden biri olan Sighnahi’yi ziyaret edeceğiz. Burası oldukça değişik bir mimariye sahip. Bölgede ağırlılı olarak şarapçılık yapılmakta. Gün bitiminde yine Tiflis’e döneceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra gece havalimanına transfer olacağız. üç dört saat kadar bekledikten sonra uçağımıza bineceğiz.

10. Gün: 27 Ağustos – Uçağımız bugün, sabaha karşı İstanbul’da olacak.

Bu gezide Gürcü kadınların nasıl uzun süreli yas tuttuğunu göreceğiz, değişik Gürcü Mimarisini, kiliseleri, orta çağ köylerini ve ilginç yaşamları ile Gürcistan’da kalmış olan Rus köylülerini, yöresel kıyafetleri ve yaşam tarzları ile görüp fotoğraflarını çekeceğiz.

Gezinin Tarihi: 18 Ağustos – 27 Ağustos 2018 (Uçak 27 Ağustos sabaha karşı İstanbul’a inecek)

Gezinin fiyatı: 830 USD (iki kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır.) (Tek kişi fiyat farkı: 120 USD)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm şehirler arası yolculuklar ve havalimanı transferleri
 • Tüm otel konaklamaları
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (yemeklerde alınan tüm alkollü, alkolsüz içecekler ekstradır)
 • Seyahat sigortası
 • Türkçe Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Uçak bileti (İstanbul – Tiflis uçak bileti)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilenler dışındaki tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Şoför ve rehbere verilecek bahşişler

Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Katılım veya sorularınız için info@azgezmis.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Azgezmiş Gürcistan Fotoğraf Gezisi, Vizesiz (Kurban Bayramı)

Gürcistan hem vizesiz hem de pasaportsuz gidebileceğiniz ve Azgezmiş olarak açtığımız çok güzel fotoğraf rotalarından biridir….

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.