Azgezmiş Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 26 Ekim 2019 - 5 Kasım 2019

Hazırsanız sizi insanlığın geçmişine doğru yolculuğa çıkarıyoruz. Göreceğiniz insan manzaraları ve hayatlar ilk insanların nasıl yaşadığı hakkında bilgi verir nitelikte olacak. Gezimiz boyunca Omo Vadisi kabilelerini ziyaret edeceğiz. Her kabile bir diğerinden ilginç gelecek size, bazen fotoğraf çekip bazen gözlem yapacağınız; ama gördüklerinize çok şaşıracağınız bir gezi olacak.

 1. Gün – Gece Addis Ababa’ya ulaşıp otelimizde dinleneceğiz.
 2. Gün – Sabah kahvaltı sonrası erkenden Arba Minch’e doğru yola çıkacağız. Yolda fotoğraf molalarımız olacak. Yolumuz biraz uzun ama araçlarımız konforlu olacak merak etmeyin. Konaklamamız Arba Minch’de olacak. Akşam yemeği otelde yenecek.
 3. Gün – Kahvaltı sonrası Chamo gölünde bir tekne gezintimiz olacak. Afrika’nın vahşi yaşamını ve bu yaşamın içinde balıkçıların nasıl balık avlamaya çalıştığını göreceğiz. Sonrasında Ari kabilesini ziyaret edeceğiz ve fotoğraflayacağız. Konaklamak üzere Jinka’ya devam edeceğiz. Akşama yemeği otelimizde olacak.
 4. Gün – Bugün büyük gün kahvaltı sonrası kabileler ile tanışmayı yaşacağız. Mursi kabilesinin kadınları çok küçük yaşlardan itibaren dudaklarına yuvarlak tabaklar takarak yaşamaya başlıyorlar. Kabileye gidişimiz yaklaşık iki saat sürecek. Çekim sonrası Jinka’ya geri döneceğiz. Akşam yemeği otelimizde olacak.
 5. Gün – Kahvaltı sonrası Bena kabilesini ziyaret edeceğiz. Bena’lar birbirlerinden ayrı yaşamayı seviyorlar. Bu nedenle kabilede bir iki ev ziyaret edeceğiz. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra Hamer kabilesini ziyaret edeceğiz. Bu kabile ritüelleri ve yaşam tarzları ile sizi çok etkileyecek. Bunları rehberimizden dinleyeceğiz. Gün bitiminde akşam yemeğini otelimizde yiyeceğiz. Konaklamamız Turmi’de olacak.
 6. Gün – Kahvaltı sonrası bu kez beni çok etkileyen kabilelerden biri olan Dasenach kabilesini ziyaret edeceğiz. Burada kısa bir dans gösterisi izleme şansımız olabilir. Gün sonunda konaklamamız ve akşam yemeğimiz yine Turmi’de olacak.
 7. Gün – Kahvaltımızı yanımıza alıp çok erken Karo kabilesini ziyarete gideceğiz. Bu kabiledeki vücut dövmeleri ve tüm vücutlarını saran süslemeler çok ilginç. Konaklama ve akşam yemeğimiz Turmi’de olacak.
 8. Gün – Sabah kahvaltımızın ardından geri dönüş başlayacak. Yolumuz üzerinde Konso kabilesini ziyaret edeceğiz. Konso kabilesinin yaşadığı köy Unesco tarafından koruma altınmış oldukça güzel bir köy. Bu güzel köyde bol bol fotoğraf çekip yola devam edeceğiz. Konaklamamız ve akşam yemeği Arba Minch’de olacak.
 9. Gün – Sabah kahvaltısının ardından yola devam edeceğiz. Bu kez fil şeklinde evler yapıp yaşayan ve çok renkli giyinen Dorze kabilesini ziyaret edip evleri ile ilgili bilgi alacağız. Fotoğraf çekimi bittiğinde Addis Ababa’ya devam edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Addis Ababa’da olacak.
 10. Gün – Bugün artık çekilmesi gereken tüm fotoğraflar çekildi şehire ulaşıldı. Biraz rahatlayıp, bir iki müze gezip biraz alışveriş yapıp akşam yemeğimizi yiyeceğiz ve sonrasında havalimanına transfer ile dönüşe geçeceğiz.

Emin olun Etiyopya sizi çok derinden etkileyecek ve bol bol düşündürecek bir coğrafya olacak.

Gezi Fiyatı: 1750 USD (İki kişilik odada tek kişi fiyatıdır) – Tek kişi farkı 240 USD

Gezi Tarihi : 26 Ekim – 5 Kasım 2019

Fiyata Dahil Olanlar :

 • İngilizce rehberlik. (Türkçe çeviri yapılacaktır)
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • İki kişilik odalarda konaklama
 • Tüm Etiyopya içi ulaşımlar
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seyahatin büyük bölümünde kullanılacak olan 4×4 araçlar

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • İstanbul, Etiyopya gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Etiyopya vizesi 50 usd (gideceğimiz tarihte değişiklik gösterebilir)
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Olabilecek yakıt zamları, taşımacılık zamları ve ek gelen yeni vergiler olursa bu fiyata eklenecektir.
 • Bahşişler (şoförlere ve rehberlere verilen bahşişler)

Gezimiz Türsab A grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Geziye katılmak için ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi ile yapılacaktır. Bu gezinin lideri Vedat Şentürk olacaktır.

Azgezmiş Etiyopya Omo Vadisi Fotoğraf Gezisi

Hazırsanız sizi insanlığın geçmişine doğru yolculuğa çıkarıyoruz. Göreceğiniz insan manzaraları ve hayatlar ilk insanların nasıl yaşadığı…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.