Azgezmiş Çok Farklı Hindistan Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 20 Ekim 2018 - 29 Ekim 2018

Yazımızın başlığında belirttiğimiz gibi bu sefer Hindistan gezimiz çok farklı olacak. Hindistan’a gidiyoruz; ama hem Tibet‘e hem de Hindistan’a gitmiş olacağız. Gideceğimiz bölgede Hint – Aryanlar ve Tibetliler birlikte yaşıyorlar. Oldukça değişik kıyafetlerle keşişler ve dağ yaşamını fotoğraflayacağız. Bu bölgeye çok fazla giden yok. Biz her zaman olduğu gibi yine yol açıp öncü olacağız. Çok keyifli fotoğraflarla geri döneceğiz. Sadece burası da değil Hinduizmin en kutsal bölgesi Varanasi de fotoğraf rotamızın içerisinde yer alıyor.

Gezimiz 20 Ekim Cumartesi günü başlayacak ve 29 Ekim’de sona erecek.

1. Gün – 20 Ekim: Bugün İstanbul’dan yola çıkıyoruz. Gece yolda olacağız.

2. Gün – 21 Ekim: Delhi havalimanına indiğimizde bağlantı uçağı ile Leh bölgesine uçacağız ve otelimize ulaşıp gittiğimiz bölgenin iklimine alışma ve dinlenme ile günü geçireceğiz. Gideceğimiz bölge biraz yüksekte bulunuyor biraz dinlenmek iyi gelecektir. İsteyen serbest bir şekilde fotoğraf çekebilir. Akşam yemeğini otelimizde yiyeceğiz.

3. Gün – 22 Ekim: Kahvaltımızın ardından bugün bir kaç budist tapınağı ziyaretimiz olacak. İşte bugün Hindistan içindeki Tibet’te yolculuğumuz başlıyor. İnsanların değişik yüz yapıları, ilginç kıyafetleri ve adetleri bizi hayli şaşırtacak. Tibet’te yer alan Potala Sarayının bir benzerini burada göreceğiz. Gün içinde bir de manastır ziyaretimiz olacak. Öğleden sonra ise Leh’de insanların hayatlarının içlerine gireceğiz ve şehirin içinde fotoğraf çekeceğiz. Akşam yemeği otelimizde olacak.

4. Gün – 23 Ekim: Kahvaltımızın ardından bugün Leh’deki Potala Sarayı muadilini bugün ziyaret edeceğiz. Buradaki keşişlerin fotoğraflarını çekeceğiz. Bugün sürgünde olan son Dalai Lama bu bölgeye 3-4 saatlik bir mesafede yaşıyor bu nedenle bölgede çok sayıda Tibet’li mülteci bulunuyor. Bu kişileri şehirde bolca görüp fotoğraflayacağız. Bugün yine buradaki budistler için önemli olan beyaz kubbeli tapınağı ziyaret edeceğiz. Günün geri kalanında yine bizi çok şaşırtacak olan bu şehirde fotoğraf çekeceğiz. Akşam yemeğini otelimizde yiyeceğiz.

5. Gün – 24 Ekim: Kahvaltımızın ardından bugün normal dünyaya geri dönüş başlıyor. Delhi’ye uçacağız oradan aracımızla Agra’ya devam edeceğiz. Yolumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Yolda gördüğümüz fotoğraflar için yol müsait olduğu sürece durup fotoğraf çekeceğiz. Hindistan yollarında daima Şehire ulaştığımız saate göre serbest bir şekilde fotoğraf çekebiliriz. Agra’ya ulaşıp akşam yemeğini yedikten sonra otelimizde dinleneceğiz.

6. Gün – 25 Ekim: Kahvaltımızın ardından bugün UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Taj Mahal ziyaretimiz başlayacak. Rehberimizin anlatımından sonra bir kaç saat fotoğraf için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Agra Kalesini ziyaret edip hikayelerini dinleyerek fotoğraflayacağız. Bu iki mekan arasında bir açık hava çamaşırhanesini ziyaret edeceğiz. Her gittiğimiz yerde çok sayıda yerel halk ile iletişime geçip fotoğraflama imkanımız olacak. Bu keyifli ziyaretlerimizi bitirdiğimizde kısa bir tren yolculuğu yaparak Agra’dan, Delhi’ye gideceğiz. Yol boyunca ve istasyonda fotoğraf dolu bir macera bizi bekliyor olacak. Benim en sevdiğim yerlerden biri Hindistan tren istasyonları. Çok güzel fotoğraflar çıkıyor.Otelimize ulaştığımızda akşam yemeğimizi yiyerek dinleneceğiz.

7. Gün – 26 Ekim: Kahvaltımızın ardından bugün Delhi’nin ilginç mekanlarını gezeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında en ilgi çekici olanı Sih Tapınağı olacak. Dilerseniz tapınağın 24 saat fakirlere yemek veren mutfağına girip çalışabilirsiniz. Tapınağın içinde yer alan havuza girenlerin ilginç görüntüleri de ilginizi çekebilir. Bu tapınak 24 saat yaşayan bir yer ve oldukça fotografik insanlar tapınağa girip çıkıyor. Delhi’de bir de cami ziyaretimiz var ama bu cami bizim bildiğimiz klasik camilerden çok farklı. Yarı açık ve avlulu bir cami. Sonrasında eski çarşı içinde çok keyifli bir bisiklet turu yapacağız. Merak etmeyin bisikletleri biz kullanmayacağız bizi gezdirecek olan bisikletliler var. Gün bitiminde uçakla Varanasi’ye gideceğiz. Akşam yemeğini otelimizde yiyerek dinleceğiz.

8. Gün -27 Ekim: Sabah kahvaltısı yapmadan önce çok erken saatte Varanasi’de insanların yaptığı sabah törenlerini görmek için bir tekne turumuz olacak. Bu sabah turunda kendiniz bir belgeselin içinde hissedeceksiniz. Bir yanda güneşi selamlayanlar, bir yanda ilahiler söyleyenler, bir yanda Ganj Nehrinde yıkananlar ve bir yanda yakılan ölüler. Son derece mistik bir manzara var önümüzde. Bu sabah gezisi sonrasında otelimize dönüp kahvaltı edeceğiz. Gün içinde köy ziyaretlerimiz olacak. Varanasi köyleri fotoğraf açısında oldukça renkli. Burada biraz zaman geçirdikten sonra akşam üzeri gün batımı törenlerini izlemek için yine Ganj kenarına gidip o çok görkemli törenleri fotoğraflayacağız. Ganja açılan her kapının önünde bir grup özel giyimli ve eğitimli kişiler bu töreni 365 yani her akşam yapıyorlar. Bunu seyretmeye dünyadan ve Hindistan’dan çok sayıda insan geliyor. Akşam yemeğini otelimizde yiyeceğiz.

9. Gün – 28 Ekim: Kahvaltımızın ardından Delhi’ye uçacağız ve şehirde yarım kalan yerlerden biri olan Kutub Minar Moğol kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada da hayli renkli fotoğraflar çekeceğiz. Fırsat bulursak biraz alışveriş yapıp akşam yemeğimizi yedikten sonra İstanbul’a dönmek üzere havalimanına gideceğiz. En başında yazdığımız gibi bu sefer Hindistan’ın çok farklı ve çok etkileyici bir yüzünü göreceğiz. Son olarak Hindistan korktuğunuz kadar hijyenden uzak değil diye belirtmek istiyorum. Kaldığımız oteller son derece temiz ve güzeller. Zaten biz de bir takım önlemler alıyoruz. Geziye katılan arkadaşlara bunları yazılı bildireceğiz.

10. Gün – 29 Ekim: Gece yarısı uçağa binmiş olacağız ve bugünümüz yolda geçecek.

Gezi Fiyatı: 1700 USD + (Delhi-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti fiyata dahil değildir.)
Tek kişi farkı: 500 USD.

Gezi Tarihi: 20 Ekim 2018 – 29 Ekim 2018

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Leh – Delhi uçuşu, Delhi – Varanasi ve Varanasi – Delhi iç hat uçak biletleri. (Ödeme tarihinize bağlı olarak uçak biletlerinde bir artış olursa fiyata eklenecektir)
 • Tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri (ilk gün erken ulaşınca kahvaltı hariçtir)
 • Varanasi’de tekne gezisi
 • Delhi’de bisiklet gezisi
 • Agra – Delhi tren bileti
 • İngilizce / Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Gezide yer alan şehirlere giriş vergileri ve tapınak giriş ücretleri. (Fotoğraf makinesi için istenen özel ödemeler fiyata dahil değildir)
 • Tüm Hindistan içi transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul- Delhi , Delhi – İstanbul uçak biletleri
 • Hindistan vizesi
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler (su dahil)
 • Program harici istenen güzergahlar
 • Rehber ve Şoför bahşişleri

Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Not: Geziye katılmak ve sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Gezimiz en az 10 kişi en fazla ile yapılacaktır.

Fotoğraflar:

Azgezmiş Çok Farklı Hindistan Fotoğraf Gezisi

Yazımızın başlığında belirttiğimiz gibi bu sefer Hindistan gezimiz çok farklı olacak. Hindistan’a gidiyoruz; ama hem Tibet‘e…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.