Azgezmiş Çin Fotoğraf Gezisi

Azgezmiş Çin Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 16 Ekim 2017 - 26 Ekim 2017

NOT: Gezimizde yer kalmamıştır, ilginize teşekkür ederiz. 

Çin fotoğraf gezimiz küçük bir grupla, özel bir gezi olacak, kişi sayısını az tutmaya çalışacağız. 16 Ekim 2017’de başlayan yolculuğumuz 26 Ekim 2017’de sona erecek. Çin’in en çok fotoğraf çekilen bölgelerinden birine gideceğiz. Karabataklarla balık avlayan balıkçıları fotoğraflayacağız, bölgenin köylerini gezeceğiz, grafik görüntüler sunan balıkçı köylerini ziyaret edeceğiz.

Geziye kesin katılım gösterecek olan arkadaşlarımıza detaylı program gönderilecektir. 16 Ekim günü Qatar Airways ile İstanbul’dan Doha’ya, oradan Şangay’a uçuşumuz başlayacak. 16 Ekim gecesi uçakta geçecek.

 1. Gün: 17 Ekim günü akşam üstü Şangay’a inip ertesi gün trene binene kadar bir gece Şangay’da dinleceğiz. Dileyen serbest bir şekilde Şangay’da dolaşabilir. Konaklama akşam yemeği Şangay’da otelimizde olacak.
 2. Gün: 18 Ekim kahvaltımızın ardından Şangay’dan yaklaşık 4 saat sürecek olan tren yolculuğumuz olacak. Burada kıyı boyunca balıkçıların fotoğraflarını çekeceğiz. Ayrıca bu bölgede güneş altında nasıl yosun kuruttuklarını öğrenip fotoğraflayacağız. Konaklama ve akşam yemeğimiz burada olacak.
 3. Gün: 19 Ekim kahvaltılar paket olarak alınabilir, sabah erkenden bir köye doğru yola çıkacağız. Uyku yok yani yine. Balıkçıların sabah çalışmalarını fotoğraflayacağız. Sonrasında bir başka bölgeye hareket edip manzara ve su kenarındaki hayatları fotoğraflayacağız. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz yakındaki bir şehirde olacak.
 4. Gün: 20 Ekim yine gün doğmandan yola çıkacağız ve balıkçıları fotoğraflayacağımız bir balıkçı köyüne gideceğiz. Ancak erken kalkmaya değecek yağlı boya tabloya bakıyor gibi bir manzara karşısında fotoğraf çekiyor olacağız. Sabah fotoğraflarını bitirdikten sonra bir başka köye hareket edeceğiz. Akşam üstü gün batımı fotoğrafları için bir başka köyde olacağız. Bu köyde balıkçılar yosun kurutmak için bambu çubukları suyun üzerinde grafiksel bir görüntü oluşturacak şekilde yerleştirmişler, akşam güneşi ile birlikte bu çubuklar etrafında bulunan çamurlar altın rengine bürünecek ve etkileyici kareler ortaya çıkacak. Tek gereken şey elbette güneşli bir gün olması. Konaklama ve akşam yemeği yine aynı kentte olacak.
 5. Gün: 21 Ekim gün doğumu için bir balıkçı köyünde olacağız. Burada midye, avcılığı, yosun kurutma ve balıkçılık yapılıyor. Gün doğumunda güneşin ışıkları değiştikçe bize muhteşem değişik görseller sunacak. Akşam üstü yine bir başka balıkçı köyünde olacağız. Burada balık avlamak için suya çakılan bambular S harfini andıran şekiller çizecek. Burada balıkçıların kare şekilli estetik ağlarla balık avlamalarını görüp fotoğraflayacağız. Konaklama ve akşam yemeği yakındaki bir kentte olacak.
 6. Gün: 22 Ekim bugün deniz çingeneleri denen ailelerin yaşadığı bir köye gideceğiz. Su üzerinde teknelerde yaşayan ailelerin yaşamlarını ve avlanmalarını fotoğraflayacağız. Sonrasında bir uçak yolculuğumuz olacak.
 7. Gün: 23 Ekim bu sabah bu bölgedeki bir başka balıkçı köyünde olacağız. Nehir kenarında yer alan bu bölgede bambu kayıklar ile avlanan balıkçıları göreceğiz, ayrıca burada yaşayan köylüler, okul çocukları kadrajımıza girecek. Konaklama ve akşam yemeğimiz burada olacak.
 8. Gün: 24 Ekim bugün gezimizin ana temalarından biri olan balıkçıları fotoğraflamaya gideceğiz. Sayıları çok azaldı. Onlarda teknoloji ile birlikte azaldılar. Kalan bir kaç balıkçının bambu tekneleri, fenerleri ve karabatakları ile fotoğraflarını çekeceğiz. Görüntüler bizi bu dünyadan alacak ve büyülü bir aleme sokacak. Suyadaki yansımalar, bilge görünüşlü balıkçılar, haşmetli karabataklar. Yazarken bile bana heyecan veriyor. Konaklama ve akşam yemeği yakındaki kentte olacak.
 9. Gün: 25 Ekim bugün Pekin’e doğru yola çıkacağız. Günü bir bölümünde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında bir mağara ziyaretimiz ve güzel bir doğa görüntüsü fotoğraflayacağımız Fil Tepesine gideceğiz. Havalimanı transferi ile yolculuğumuzun sonuna geleceğiz. Emin olun fotoğraflar nefes kesici olacak.
 10. Gün: 26 Ekim bugün sabah evimize doğru yola çıkıyoruz.

Gezi Tarihi: 16 Ekim 2017 – 26 Ekim 2017

Gezi Fiyatı: 1950 USD (tek kişi farkı 990 USD) (fiyata İstanbul – Şangay ve Pekin – İstanbul uçak biletleri ve 2 adet iç hat uçak bileti dahil değildir)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İngilizce, Türkçe rehberlik ücreti
 • Seyahat sigortası
 • 8 gece 4 ve 3 yıldızlı otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (ilk gün sabah erken varılırsa, sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği hariç)
 • İlk gün 2. sınıf iç hat tren bileti
 • Çin’de tüm havalimanı transferleri (uçak biletleri hariç)

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul – Şangay ve Pekin – İstanbul uçak biletleri
 • iki adet iç hat uçak bileti (Gezinin kesinleştiği tarihte güncel bilet fiyatları bildirilecektir. Ancak her bir bilet için yaklaşık 200 usd olma ihtimali var.)
 • Çin vize ücreti – 180 USD
 • Yurt dışı çıkış harcı Fotoğraf çekimlerinde kullanılacak modellere ödenecek ücretler
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Havalimanında valiz taşıyıcı ücretleri
 • Bahşişler (otellerde valiz taşıyanlara, rehberlere ve şoföre verilen bahşişler)
 • Havayollarının yapacağı ani akaryakıt zamları (olduğu takdirde)

Gezimiz Türsab A Grubu 4822 Belge Nolu Tura Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Katılım veya sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Azgezmiş Çin Fotoğraf Gezisi

NOT: Gezimizde yer kalmamıştır, ilginize teşekkür ederiz.  Çin fotoğraf gezimiz küçük bir grupla, özel bir gezi…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.

125x125125x125