Azgezmiş Baştan başa Vizesiz Fas Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 6 Nisan 2019 - 15 Nisan 2019

En güzel fotoğrafları çektiğimiz, giden herkesin büyülendiği Fas yolculuğumuzu 2019 yılında bir kere daha tekrarlayacağız.

Çok renkliliğine, çöldeki fotoğraflarına ve Atlas Kıyılarına doyamadığımız ve her gittiğimizde çok güzel fotoğraflar çektiğimiz Fas’a tekrar gidiyoruz. Adeta film seti gibi dar sokaklarında dolaşanları, Mavi Şehrin masmavi sokaklarını, çölde Tuaregleri develeriyle birlikte sabah ışığında ve akşam ışığında fotoğraflayacağız. Çölden okyanus kenarına gelip bu kez develeri okyanus kenarında da fotoğraflayacağız. Fas her anından çok keyif alacağınız tam bir fotoğraf platosu.

1. Gün: 6 Nisan, gezimiz Kazablanka Havalimanı’na inmemizle başlayacak. Önce rotada bir klasik olan Hassan II Camii’ni sabahın ilk ışıkları ile dışarıdan ziyaret edip fotoğraflayacağız. Sonrasında başkent Rabat’a hareket edeceğiz. Rabat’ta bir kaç saat fotoğraf çektikten sonra Meknes’e gideceğiz günü burada sonlandıracağız. Meknes Meydanı’nın güzel mimarisi kalabalık ile karışınca baktınız her yan fotoğraf dolu olacak. Bir köşeye oturup sürekli deklanşöre basabilirsiniz, önünüzden geçen her iki kişiden biri mutlaka yerel kıyafetli olacaktır. Konaklama ve akşam yemeği Fes’de ki otelimizde olacak.

2. Gün: 7 Nisan, bugün Fes şehrini dolaşacağız. Her yanı sarı renkte olan dar sokaklarını ve eski şehri gezeceğiz. Ancak sabah ilk ziyaretimiz tabakhane ile başlayacak. Deri yükleri ile eşekler ve önlerinde celabalı kişiler göreceğiz. Dar sokaklar, tüneller ve sokak aralarındaki manzaralar bırakılacak gibi değil. Tam gün Fes eski şehri gezip fotoğraflayacağız. Akşamı burada bitirip konaklama ve akşam yemeği için yine Fes’deki otelimizde olacağız.

3. Gün: 8 Nisan, Bu sabah erkenden yola çıkarak mavi şehre gideceğiz. Ulaşır ulaşmaz turumuz başlayacak, öğleden sonra şehirde fotoğraf çekebildiğimiz kadar çekeceğiz. Bu şehrin renklerine doyamayacaksınız ertesi sabah fotoğraf çekmeye devam etmek isteyenler erkenden kalkıp kahvaltı zamanına kadar fotoğraf çekebilirler. Konaklama ve akşam yemeği Mavi Şehir’de olacak.

4. Gün: 9 Nisan, sabah erken serbest fotoğraf zamanı sonrası çöle gitmek üzere yola çıkacağız. Ancak yolumuz çok uzun olduğu için ortada bir yerde konaklayacağız. Bugünümüz yolda ve yol fotoğrafları ile geçecek. Akşam yemeği ve konaklama Midelt’de otelimizde olacak.

5. Gün: 10 Nisan, bugün öğle saatlerinde çöldeki otelimize ulaşacağız. Biraz dinlendikten sonra akşam güneşi ile çekim yapmak üzere develer ve sürücüleri olan Tuaregler ile birlikte çölde yürüyüş yapacağız. Gün batımı bitene kadar fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama çöldeki otelimizde olacak.

6. Gün: 11 Nisan bugün sabaha karşı kalkıp tekrar çölde develer ve Tuaregler ile birlikte gün doğumu fotoğrafları çekeceğiz. Sonrasında kahvaltımızı yapıp Marakeş’e doğru gitmek üzere yola çıkacağız. Ancak yolumuz çok uzun olduğundan gece yolda olmamak adına yine ortada bir şehirde molamız olacak. Öğleden sonra Quarzazate’ye ulaşıp şehri gezeceğiz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Quarzazate’deki otelimizde olacak.

7. Gün: 12 Nisan, sabah erkenden Marakeş’e gitmek üzere yola çıkacağız. Ancak yolumuzun üzerinde bir çok filmin çevrildiği dokusu çok güzel olan bir köye uğrayacağız, burada fotoğraf molamız olacak. Öğlene doğru Marakeş’de olacağız. Bütün gün eski şehrin dar sokaklarını gezdikten sonra gün batarken meşhur Cuma El Fna meydanını mavi karanlıkta fotoğraflayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’de ki otelimizde olacak.

8. Gün: 13 Nisan, bu sabah dünden kalan son bir yeri daha ziyaret edip beyaz şehre doğru yola çıkacağız. Essaouira son ziyaret edeceğimiz şehir olacak. Bu şehir her zaman en çok sevdiğim ve fotoğraf çekmekten keyif aldığım bir durak. Şehre gelirken yol üzerinde argan yağı üretim yerlerine uğrayacağız. Burada hem fotoğraf çekeceğiz hem de biraz alışveriş yapacağız. Öğleden sonra şehre ulaşıp akşama kadar sokak aralarında fotoğraf çekeceğiz. Gün batımında hep birlikte çok güzel fotoğraflar çekmek üzere okyanus kenarında buluşacağız. Konaklama ve akşam yemeği Essaouira’da otelimizde olacak.

9. Gün: 14 Nisan, bugün dünden kalan yetiştiremediğimiz yerlerin fotoğraflarını çekmeye devam edeceğiz. Sabah erken saatlerde kalkmak isteyen olursa fotoğraf çekebileceğimiz mekanları göstereceğiz. Akşam üstü, bir gün önce çekmeye doyamadığımız gün batımı fotoğraflarını tekrarlayacağız. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

10. Gün: 15 Nisan sabah kahvaltımızın ardından Kazablanka havalimanına doğru yola çıkacağız. Fas’ın ne kadar büyüleyici ve renkli olduğunu göreceksiniz. Ancak bu ülkede fotoğraf çekmek çok kolay değil onun da yollarını bizlerden dinleyeceksiniz.

NOT: Turumuza fotoğrafçı Vedat Şentürk liderlik edecektir. Katılım veya sorularınız için info@azgezmis.com adresine email gönderebilirsiniz.

Gezi Fiyatı: 980 Euro (iki kişilik odada kişi başı fiyatı) – Tek kişi farkı: 250 Euro

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm gezi boyunca tüm şehirler arası yolculuklar ve havalimanı transferleri
 • Tüm otel konaklamaları
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (yemeklerde alınan tüm alkollü, alkolsüz içecekler ekstradır)
 • Seyahat sigortası
 • İngilizce, Türkçe Rehberlik
 • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Uçak bileti (İstanbul – Kazablanka gidiş dönüş)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilenler dışındaki tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Şoför ve rehbere verilecek bahşişler

Gezimiz ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Fotoğraflar

Azgezmiş Baştan başa Vizesiz Fas Fotoğraf Gezisi

En güzel fotoğrafları çektiğimiz, giden herkesin büyülendiği Fas yolculuğumuzu 2019 yılında bir kere daha tekrarlayacağız. Çok…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Merhaba ücret konusunda bilgi alabilir miyim teşekkürler

 • Merhaba beklediğim bir geziydi uçuş bilgilerini ve fiyatını öğrenmek isterim

  • Meltem Hanım,
   mailinize bilgileri gönderdik.

 • Uçuş tarife ve fiyatlarının bilgisini ben de alabilirmiyim?

  • Mailinize cevap gönderdik.

 • Uçus hangi havayollari ile yapilacak.? Fiyat ve alternatif havayollarinida bildirirseniz çok sevinirim..

  • Email adresinize detaylı bilgi gönderilmiştir.

 • Uzun yıllardır fotoğraf dünyasının içerisindeyim. 1976 yılında İfsak üyesi şimdilerde Fotogen üyesiyim. (kurucu ve 1 dönem başkan) Bu geziye eşim ile birlikte katılmak istiyoruz.Gidiş ve Dönüş uçak biletleri için belirlenmiş detay (havayolu , saat vb) var mı. Dateylı bilgi ve fiyat rica ediyoruz.
  Selamlar

  • Merhaba Celal Bey,
   mailinize detaylı bilgileri gönderdik.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.