Azgezmiş Artvin Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 15 Temmuz 2018 - 21 Temmuz 2018

NOT: Üzgünüz, gezimizde yer kalmamıştır, yine de gelmek istiyorsanız sizi yedek listeye ekleyebiliriz.

Vahşi doğasına hayran olduğumuz Artvin’e müthiş doğa ve köy yaşamı fotoğrafları çekmeye gidiyoruz. Bir görenin yıllarca aklından çıkmayan dingin görüntüler, büyülü orman, çam ağaçlarından oluşan milli park, ahşap evler, yerel lezzetler hepsi bizi bekliyor. Bu sene rotamıza yeni yerler ekledik. Karadeniz o kadar çok güzellik barındırıyor ki; hepsini bir kerede keşfedemiyoruz.

1. GÜN: 15 Temmuz sabah aracımız bizi Trabzon Havalimanı’ndan alacak ve yeşile doğru yolculuğumuz başlayacak. Yolda kahvaltı molası vermek isterseniz her zaman muhlama yediğimiz bir durağımız var, orada muhlama yiyerek yola devam edebiliriz. İlk durağımız Artvin’in çok güzel bir köyünde oldukça ilginç bulacağınız küçük bir şelale olacak. Burada uzun pozlama yaptıktan sonra ikinci durağımız Borçka Karagöl olacak. Burada bir fotoğraf molası vereceğiz. Oradan Unesco’nun koruması altındaki Macahel’e geçeceğiz. Bu bölge dünya üzerindeki oldukça önemli bir kaç biyosfer alanından biri olduğu için koruma altına alınmış. Siz de kendi gözleriniz ile burada doğanın ne kadar vahşi ve muhteşem olduğunu göreceksiniz. Bu gece ormanın içinde ahşap evlerde konaklayacağız. Sabah uyandığınızda karşınızda sisli dağlar ve ormanlar olacak.

2. GÜN: 16 Temmuz bugün yine Macahel’deyiz. Geniş bir patika yolda kısa bir yürüyüş ile çok güzel bir şelaleyi ziyaret edeceğiz. Ardından Gürcistan sınırında yer alan Camili Köyü‘nü gezeceğiz. Gün boyu rotamız oldukça yeşil ve keyifli olacak. Şelaleye girmek isteyenler girebilirler ya da akıp giden tertemiz nehirlerde ayaklarını serinletmek isteyenler bunu gerçekleştirebilirler. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz yine bu vadide olacak

3. GÜN: 17 Temmuz bugün büyülü ormanda yürüyüp, masal diyarı bir yaylaya gideceğimiz gün. İnanın bugün aklınızdan çıkmayacak güzellikle olacak. Ormanda yaklaşık 2 -3 saatlik bir yürüyüş sonrası yaylaya ulaşacağız. Akşama kadar burada fotoğraf çekeceğiz ama hazır olun akşam olduğunda gökyüzünde şölen var. Kafanızı kaldırıp yukarı baktığınızda gökyüzüne inanamayacaksınız yıldızlar neredeyse dokunabilecekmişsiniz gibi yanınızdalar. Akşam sobayı yakıp etrafında toplanacağız. Bu yaylada elektrik olmadığı için bütün gece tek yapacağımız şey muhabbet etmek olacak. Tıpkı eski günlerde elektrikler kesildiğinde olduğu gibi. Yayla evinde yataklarımız ranza veya yer yatağı olacak. Bir odada 5-6 kişi kalabiliriz. Unutmadan muhteşem bir manzara karşısında akşam yemeği yiyeceğiz.

4. GÜN: 18 Temmuz sabah kahvaltımızın ardından biraz çevrede sabah ışığı ile fotoğraflar çekip kahvaltı sonrasında yine büyülü ormandan geçerek köye geri döneceğiz. Aracımız köye indiğimiz noktadan gelip bizi alacak ve Artvin Şavşat‘a doğru yola çıkacağız. Benim tabirimle Şavşat’ta bir film platosuna gideceğiz. Ancak bir plato bu kadar yeşille kaplanır ve üzerinde otlayan inekler, koyunlar oraya konmuş süsler gibi durabilir. Gün içinde kalacağımız yaylaya ulaşıp burada günün son ışıkları ile fotoğraflar çekeceğiz. Vaktimiz kalırsa bugün bir de kilise ziyaretimiz olacak. Konaklama ve akşam yemeği bu yaylada olacak.

5. GÜN: 19 Temmuz sabah kahvaltısının ardından çok keyifli bir rotadan civardaki en güzel iki köyü dolaşıp fotoğraflar çekeceğiz. Göreceğiniz manzaralar size tüm dertlerinizi, tasalarınızı unutturacak. Kendinizi çok huzurlu, dingin ve dinlenmiş hissedeceksiniz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz yine Şavşat’ta olacak.

6. GÜN: 20 Temmuz kahvaltımızın ardından, yine bir köy ziyaretimiz olacak, çam ormanları ile kaplı bir milli parka gideceğiz. Öğleden sonra başka bir şehire geçip geri döneceğiz. Elbette hava şartları izin verirse. Bazen bu yoldan geri döndüğümüz oldu. Akşam yemeği dağlara çöken sisi seyrederek otelimizde yenecek.

7. GÜN: 21 Temmuz bu sabah kahvaltı sonrası güzel film platosu gibi olan yaylamızın ve yeşilliğin tadını çıkaracağız. Dileyen köy çevresinde kısa bir yürüyüş yapabilir öğleden önce Trabzon havalimanına doğru yola çıkacağız. Görecekleriniz tahmin ettiklerinizin ötesinde olacak ve aklınızdan yıllar boyu çıkmayacak.

Gezi Fiyatı:  1750 TL + uçak bileti

Gezi Tarihi: 15 Temmuz – 21 Temmuz 2018

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tüm konaklamalar
 • İlk sabah hariç, sabah kahvaltıları ve son akşam yemeği hariç akşam yemekleri
 • Araçla Trabzon havalimanından alınma ve aynı noktaya bırakılma, gezi bitimine kadar tüm ara transferler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Belirtilen dışındaki tüm yemekler
 • Trabzon’a geleceğiniz şehirden (gidiş-dönüş) uçak bileti
 • Yemeklerde alınacak tüm içecekler
 • Müze girişleri

NOT: Gezimize katılmak isteyenler info@azgezmis.com adresinden bize ulaşabilirler. Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Azgezmiş Artvin Fotoğraf Gezisi

NOT: Üzgünüz, gezimizde yer kalmamıştır, yine de gelmek istiyorsanız sizi yedek listeye ekleyebiliriz. Vahşi doğasına hayran…

azgezmis.com

Yorumlar

 • Artvin gezisine biz de katılmak istiyoruz.

  • Merhaba Nilgün Hanım,
   sizi ekledik Artvin gezisine.

 • Bu kez kaçırmıyacağım program çok güzel 👍 aslında annemde heves etti ama uygunudur annem için bilemedim .

 • Merhabalar.. Şavşat Karagöl’e gidilmeyecek mi? Program da göremedim. Teşekkür ederim.

  • Funda Hanım Borçka Karagöl’e uğrayacağız. Şavşat Karagöl’e ise zamanımız kalırsa uğrarız.

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.