Marmara Adası

Balıkesir’e bağlı Türkiye’nin ikinci büyük adasına giderken arabanızı almamanızı tavsiye edebilirim. Bu şekilde daha iyi dinlenip adanın tadını çıkarabilirsiniz. Dolmuşlar biraz seyrek ancak her yere gitme şansınız var. Ada’ya Istanbul’dan gitmek için IDO seferlerini kullanmak en ideal yol. Yaz döneminde ve özelliklede hafta sonları her yarım saatte bir deniz otobüsü var. Kalkış yeri ise Bostancı ve Yenikapı. Yolculuk Bostancı’dan yaklaşık 3.5 saat civarında sürüyor. Deniz otobüsü biletleri, uçak biletlerinin bu kadar ucuz olduğu günümüzde biraz pahalı geliyor açıkcası. Gidiş, dönüş bir kişi 90 TL. Daha uygun bir yol denemek içinse otobüsle Tekirdağ’a gidip buradan özel işletmeye ait teknelerle adaya gidebilirsiniz. Tekirdağ- İstanbul bilet fiyatı yaklaşık 20 TL oradan tekneye vereceğiniz ücret ise 15 TL. Gidiş, dönüş toplamda 20 TL daha az ödemiş oluyorsunuz. İstanbul Seyahat, feribot saatlerine göre İstanbul – Tekirdağ arası sefer düzenliyor. Tel: (0212) 658 2626

Marmara Adası - azgezmis.com

Marmara Adası’nın hemen önünde, Hayırsız Ada, Paçanoz adası, Kaşık Adası, Ekinlik Adası ve Avşa adası yer alıyor. Bu adaların bazılarında yerleşim yok. Küçük Bodrum denen Avşa adasına buradan tekne turu ile gitmek mümkün. Marmara adasında 6 adet merkez var, Topağaç Köyü, Gündoğdu Köyü, Saraylar Köyü, Çınarlı Mahallesi, Asmalı Köy, Marmara Beldesi. Eskiden adada bol miktarda geyik mevcutmuş ancak bugün malesef geyiklerden eser kalmamış. Orman alanlarında ise nadirde olsa dağ tavşanı görmek mümkün.

Adalıların, Marmara dedikleri merkezde kalmaktansa Çınarlı Mahallesi veya Gündoğdu Köyünde kalmanızı tavsiye ederim. Gece en son deniz otobüsünden inmiş bile olsanız ulaşım için dolmuş buluyorsunuz. İskeleden çıkıp sağa döndüğünüzde Marmara çarşı içinden geçip dolmuşları göreceksiniz. İskeleye yaklaşık 300 metre mesafedeler. Taksi ile gitmek isterseniz hemen iskelenin önünde bekliyorlar ancak fiyatları yüksek. Çınarlı ve Gündoğdu merkeze yaklaşık 4-5 km mesafedeler. Dolmuş fiyatları kişi başı 2,5 TL.

Çınarlı Mahhallesi - azgezmis.com

İstiklal savaşından sonra adada yaşayan Rumların yerine Türkler yerleşmiş. Rivayete göre savaş kazanıldıktan sonra komutan çavuşa, köyüne gidip buraya yerleştirmek üzere tanıdık ve akrabalarını getirmesini istemiş. Karadenizli olan çavuş Trabzon ve Rize’den tanıdıklarını adaya getirmiş. Bugün adanın büyük bir çoğunluğunu buralardan gelen insanlar oluşturuyor. Bölgelere göre adada yerleşim değişiyor. Çınarlı mahallesine (burası köyken mahalleye çevrilmiş) çoğunlukla Trabzon ve Rize bölgesinden gelen insanlar yerleşmiş. Çınarlı’da bulunan, Rumlar’dan kalma set set üzüm bağları malesef yok edilmiş, eski Rum evlerinden de eser kalmamış. Çınarlı’nın eski muhtarı Ali Yılmaz Aydoğan ile yaptığımız görüşmede kendisi adanın İnebolu evleri gibi çok güzel sundurmalı ahşap evleri olduğunu bildirdi. Evlerin yok edilmiş olması turizm ve tarih açısından büyük kayıp. 4 Ocak 1935 yılındaki büyük Marmara depremide birçok evin hasar görmesine ve yıkılmasına sebep olmuş. Bu depremde hasar gören evlerde daha sonra yıkılmışlar. Bugün malesef Çınarlı’da tam olarak ayakta kalmış görebileceğiniz bir tarihi eser yok. Ali Yılmaz bey adanın gelişmesini engelleyen bir takım insanlardan dolayı da bazı hizmetlerin önünün kesildiğini belirtti. Herşeye rağmen meydanda büyük çınar ağaçları hala yerinde duruyor. Bir tane devasa gövdeli ve çok kollu çınar ağacının üzerinde dikim yılı 1001 yazısı asılı. Burada çınar ağaçlarının altındaki çay bahçesinde oturup çay içmek gerçekten çok keyifli. Adada hiç nem yok bunu hemen fark edebiliyorsunuz. Bunun nedeni Saraylar Köyündeki mermer. Mermer adadaki tüm nemi alıyor. Çınarlı’da küçük bir müze var burada kazılarda bulunan Arkeolojik eserler sergileniyor. Çınarlı mahallesi konaklamak için ideal bir yer kalcağınız tüm otel ve pansiyonlar denize en fazla 100 metre mesafede. Çınarlıya gelirken denize sıfır noktasında Manastır denen bir bölge var. Eskiden deniz kenarında bir manastır varmış malesef bugün küçük bir parça duvardan başka hiçbir şey kalmamış. Burada küçük sakin bir koy ve güzel bir tesis var. Burada konaklama yapmakda mümkün. Ancak araçsız gelip buradan bir yere gitmek istediğinizde, yaklaşık 500 metrelik yokuş yolu çıkıp dolmuşa binmeniz gerekiyor.

Çınarlı köyü - azgezmis.com

Bir başka ideal mekan Gündoğodu Köyü. Bu köyde yerleşenlerde Kastamonu’dan (İnebolu,Cide) gelmişler. Burada nadirde olsa birkaç Rum evi görmeniz mümkün. Sokaklar antik çağlardan görmeye alıştığımız gibi mermer kaplı, oldukca ihtişamlı duruyorlar. Köyün iç kısımlarında yine mermerle kaplı bir meydanda eski bir çeşme var. Bu köyde bir tenis kortu ve voleybol sahası mevcut. Yaz aylarında burada spor turnuvaları düzenleniyor. Köyün kendine ait bir web sayfası bile var www.gundogdukoyu.com buradan bu turnuvaları takip edip o dönemlerde tatilinizi burada geçirerek eğlenceye dahil olmak isteyebilirsiniz. Gündoğdu Köyü, meşhur Marmara Birlik zeytinlerinin toplandığı köylerden bir tanesi bu köyün yanısıra Topağaç Köyü, Çınarlı Mahallesi ve Asmalı Köyünde de zeytin yetiştiriliyor. Halkı oldukça güleryüzlü ve samimi tavırlar sergiliyor. Deniz kenarında oturabileceğiniz bir kaç güzel çay bahçesi mevcut.

Gündoğdu Köyü - azgezmis.com

Saraylar Köyü meşhur Marmara mermerlerinin çıktığı ve çıkmaya devam ettiği yer. Röportaj yaptığımız Ali Yılmaz bey günlük ekonomik hasıla olarak Saraylar’ın Türkiye’de birinci sırada olduğunu belirtti. Buradan çıkan mermerler Ayasofya, ve Aya İrini’nin sütun başlıklarında kullanıldığı gibi tarih sayfalarında önemli yerler almış birçok başka yapılarda da kullanılmış. Mermerleri taşıyabilmek için Saraylar Köyünde bir liman bulunuyor. Eskiden dinamit kullanarak %70 kayıpla alınan mermer bugün kesme tekniği ile kalıp halinde çıkarılarak %30 kayıpla alınmaya başlanmış. Bu %30 luk kesimde çini fayans yapımında değerlendiriliyormuş. Bunu duymak sevindirici. Saraylar Köyünde MÖ 200 yılına ait olduğu tahmin edilen lahit mezarlar var. Bunlar bugün koruma altına alınmış durumda. Saraylar mermer ocakları ve yarım kalmış heykellerin sergilendiği açık hava müzesi ile görülmeye değer ilginç bir köy.

Asmalı köyü geçimini zeytincilik ve balıkçılıktan sağlıyor. Rumların yaşadığı dönemde bir çok asma bahçesi olan ve şarapçılık yapılan bu köydede malesef üzüm bağları yok edilmiş. Turizme kısmen açık olan bu köyde bir kaç tarihi Rum evi kalmış. Burada Rum evleri yıkılarak yerlerine çirkin görünüşlü beton evler dikilmiş. Bu köyde genelde Trabzon, Sürmene ve Bulgaristan’dan göç etmiş Türkler yaşıyor. Köyde konaklamak mümkün ancak az sayıda pansiyon olduğu için gitmeden önce rezervasyon yapmakta fayda var.

Topağaç köyü sakinleri Selanik göçmenleri ve Karadenizlilerden oluşuyor. Merkeze olan uzaklığı sadece 10 km. Geçim kaynağı yine zeytincilik ve balıkçılık. Burası ayrıca adanın en uzun sahil şeridine sahip olan köy.

Adada ne yenmeli derseniz yöresel olarak özel bir yemek yok ancak Çınarlı Mahallesindeki dondurmacıdan mutlaka ama mutlaka dondurma almalısınız. Özelliklede sakızlı dondurmayı denemenizi tavsiye ederim. Adada az kalan üzüm bağlarından çıkan üzümler koruk suyu diye satılıyor. Çınarlı Mahallesinde koruk suyunun en lezzetli olduğu yer Ayşin Cafe. Bu işletmenin sabah kahvaltısıda oldukça zengin ve sadece 5 TL.

Köylere göre adada konaklanacak birkaç yer tavsiye edebilirim. Çınarlı mahallesinde, Dostlar Pansiyon Tel 0266 895 81 30, burası yeşillikler içinde ve her odada küçük bir mutfak bulunuyor, banyo tuvalet odanın içerisinde. İkinci alternatif Kadıoğlu Pansiyon Tel 0266 895 81 92 burada da ortak kullanımda olan iki mutfak mevcut. Banyo ve tuvalet odanın içinde. Her iki pansiyonda da kahvaltı verilmiyor sadece konaklamak için kullanabilirsiniz, fiyatlarıda bu oranda makul. İki kişi 40 TL. Biraz daha konfor ararsanız hemen deniz kenarında Viking Motel’i Tel 0266 895 80 87 tercih edebilirsiniz. Burada 2 kişi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil 80 TL.

Gündoğdu Köyünde konaklama : Bayraktar Pansiyon tel: 0532 245 6679 , Nadide Peker 0 535 826 01 36, Celiha Hn. 0 266 891 10 99

Marmara merkezde konaklama : Boncuk Motel tel 266 885 50 57. Zeytin ağaçları içinde denize sıfır motelde 2 kişi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama 100 TL.
Ada Palas otel tel 0266 885 50 07, Şato Motel tel 0266 885 50 03, Devran Motel tel 0266 885 54 33, Aba Motel tel 0266 885 52 71

90 Yorum - "Marmara Adası"

 1. Sayın Zehra Arslan,
  Her şeyi pek güzel anlatmışsınız. Çok iyi bildiğim Marmara adasına 35 sene aradan sonra ilk kez yarın gidacağim ama yazınızı okuyunca gitmiş kadar oldum. Ağzınıza sağlık.

  Ergin Ergut

 2. Ergin bey,

  atladığım yerler varsa siz gidip gelince ekleme yaparsınız.

 3. tesadüfen 1995 te yolum düşmüştü o zamanlar cok begenmiştim simdi okuduklarımdan sonra 2010 yaz tatili planım yavas yavas netleşiyor

 4. Cemal bey,

  size şimdiden iyi tatiller dilerim ancak deniz, bir Ege veya Akdeniz kadar temiz değil gittiğinizde çok tertemiz bir deniz beklentiniz olmasın.

 5. Bu sene tesadüfen gittik Marmara adasına ada güzel sakin kafa dinlemek için tam biçilmiş kaftan güzel bir ada ancak Turizm sektörüne biraz daha yatırım yapmak lazım hotellerin çoğunda 2 metrekarelik tuvaletlerde duş alıyorsunuz bazılarında odada tv ve mini bar yok.Hadi Tv yi geçtik ama buzdolabı olmadığı için sıcak su içmek zorundasınız.Adada 2-3 ciddi hotel var 3/1 büyüklüğündeki Avşa adasının Turizm konusunda çok gelişmiş olması ancak Marmara adasının geri kalması ilginç doğrusu halbuki Marmarada daha büyük potensiyel var.

 6. ben 20 yıldır gidiyorum topağac köyünfe ev bile yaptım gercekten harika bir yer

 7. Marmara denizi biraz daha temiz olsa adanın tadı bir başka güzel olacak.

 8. bende orda askerligimi yapmistim :d her yerini bilirim çok güzel yer tatil için herkese tavsiye ederim…

 9. Türkiyede gezilip görülecek yerler arasında kesinlikle marmara adası vardır marmara adası insanları tatil yapması için muhteşem bir yer … tatil için herkezi marmara adasını öneririm marmara adasını daha iyi tanımak için http://www.marmaraadasi.ayancikspor.com/ Girebilirsiniz..

 10. Adanın yaşam seviyesinde 35 yıl oncesine göre pek fark goremedim. Ancak yollar yapılmış, adaya arabalar girmiş. Ulaşım denizden karaya donmus ve deniz kirlenmisti. Cok karışık duygular yaşadım. Tanıdıgım insanların yarıdan fazlası ölmüştü. Gene de günümüz Türkiyesindeki tatil yerleri ile kıyaslandıgında herhalde öne çıkacak bir yerdir. Gitmemiş olanların bir ziyaret etmesini öneririm.

  Ergin Ergut

 11. Ergin bey,

  35 yıl öncesine göre en büyük fark denizin aşırı kirlenmesi herhalde. 35 yıl önce biz Marmara Denizinde yüzerdik, malesef bugünkü gençlik bunu yakalayamadı.

 12. Yazılarınızı ve yorumlarınızı okudum.evet bende geçen sene marmara adasında tatilimi geçirdim. Bu senede tailimi orada geçirecegim fakat denizindeki o yosunlar beni delirtiyor bir imkan olsada o denizdeki yosunlar ortadan kalkmış olsa birde deniz anaları tabikii.Aslında antalyada böyle deniz yok yani yosunlu olarak.Ben aslen antalyalıyım.Ama tercihim marmara adası tatil için.Marmaraadasında denize girmiyorum bu yosunlar yüzünden ancak avşa adasında giriyorum.Hergün adadan deniz otobüsüyle avşa adasına geçebiliyorsunuzgünü birlik olarak ben öyle yapıyorum .benim önerimmm mutlaka herkesin marmara adasında tatillerini geçirmeleri sessiz sakin huzurlu ve SÜPERRRR.Sevgilerimleee…

 13. ben geçen sene gittim müthiş bir yerrr.

 14. zaten türkiye güzel ama marmara adasının belediyesi ooooooooo çok sıfırlı ne yol ne hizmet limanda resmen haraç alıyorlar bir belediye buna ityaçi varza ben çe hizmet versin ben kinıyorum

 15. bende geçen sene marmara dasına gittim ama hiç tavsiye etmem çünkü çok sıkıcı gidilicek fazla bir yeri çok sakin bide genelde hep yaşlılar var ama avşa adasını tercih ediyorum

 16. marmara adası görülmeye değer bir yer ve çınarlı köyü mutlaka görmeniz gereken bir yerdir,marmara adasını anlatmak sözcüklerle yetmez doğallığı güzelliği değişmeyen manzaralarıyla muhteşem bir yer sakin olmasının yanında eğnelmek isteyenlerin eğlebileceği disco bar gibi mekanlarda mevcuttur,ama ben adanın doğasına sakinliğine hayranım denizi içme suyu koyları pilajları herşeyiyle görülmeye değer bir yer türkiye de?çok fark göremezsiniz yıllar geçsede bu adada belki böyle doğal ve temiz kalması bizi çeken özelliği insanları cana yakın kendinizi onlarla birlikte aile gibi hissedip güzel bir tatil geçirebilirsiniz*burada gözünüz arkada kalmaz hırsızlık olayı yoktur ,çınaraltı asırlık ağaçları ,pilajları tarihi eserleri cafeleri koruk suyu ve ada ve avşa turlarıyla çok güzel günler geçirebilirsiniz.bir gelirseniz asla ayrılamazsınız hep böyle olmuştur…

 17. Ben orda memurum ama şu an askerim öyle özledim ki ikinci vatanım denizini sahilde ziyafetleri yürüyüş yapmayı dostalrımı az kaldı şafak 74 :):) herkese öneririm özellikle yazın yardımcı olabileceğim konu olursa maliyede bulabilirsiniz beni

 18. ada harika bir yer tam kafa dinleme yeri

 19. topağaç köyü çok güzel harika bir yer fakat çay bahçelerinin önündeki denize tepedeki ve köy evlerinin lağım pisliği denize akmasa daha iyi olacak yoksa istanbuldaki haliç gibi olacak insanlık adına lütfen ilği ricasıyla

 20. Ahmet bey,
  umarım feryadınız ilgili yere ulaşır ve önlem alınır. Şehirler planlanırken malesef atıklar pek düşünülmüyor.

 21. ada harıka bır yer herkeze tavsı ederım

 22. Marmara Adası harika bir yer. Avşa’yı tercih edenlerin beğenmemesi çok normal. Eğer Avşa Adasında kesinlikle tatil yapamam diyorsanız Marmara adası tam size göre. Çınarlıyı mutlaka görün. Kalınacak tek yer belediyenin hemen yanında, deniz otobüslerinin karşısında. Adını tam hatırlamıyorum, sunlight olabilir.

 23. mrb ben bu yaz marmara adasına gitmeyı dusunuyorum yorumlarda denızının temız olmadığı yazıyor,gercekten yuzulmeyecek kadar mı kirli mi?

 24. Merhaba Kübra hanım,

  denizin temizliği kişiden kişiye değişir. Yüzülmeyecek kadar kirli değil ama tabiki Ege veya Akdeniz’deki tadı vermiyor.

 25. herkese merhaba…:)
  bn marmarada yasıyorum ve herkese buraya gelmelerini tavsıye edıyorum inanın buurası ck guzel bir yer sessiz ve sakin… kafa dinlemek isteyenlerin tam da istedikleri yer “bnce”

 26. Cocuklugumda bir kac kez gitmistim Maramara adasina. gercekten cok guze bir ada. Tavsiye ederim, gorulmesi gereken yerlerden birisi

 27. biz genelde hersene değişik yerlerde 1 rer hafta tatil yapıyoruz 4 arkadaş geçen sene avşaya gitdik ama bu senede gideceğiz inşallah allah nasip ederse

 28. Marmara adasına 39 senedir her sene gidiyoruz. Bu arada yaşım 39 :) Yani ben kendimi bildim bileli Marmara adasına giderim. Adanın denizinin temizlik derecesi hiç değişmedi diyebilirim. Kaldığımız süre içerisinde (eskiden 1 ay kadar uzundu şimdi maalesef 15 gün) 1 yada 2 gün denizin kirli olduğununa şahit olursunuz ki bu lodos vs gibi doğal olaylardan kaynaklıdır. Bazen de deniz anası basar :)

  Türkiye denizlerinin kirlendiği konusuna ben de katılıyorum. Ege ve Akdenizin Marmara’ya göre daha temiz olduğu fikrine de. Ben İstanbul’da yada yakın çevresinde denize asla girmem mesela. Ama Marmara adasının denizin sanki girilmeyecek kadar kirli gibi gösterilmesine üzüldüm doğrusu.

  Marmara adasının kumsalı sınırlıdır. Eğlencesi sınırlıdır. Otelleri söylenildiği gibi konforlu değildir. Bu da ada halkının (neden bilmem) gelişmeye kapalı yapısından ileri gelen bir durum. Marmara adası ufak tefek değişiklikler dışında senelerdir hep aynı yapıdadır. Ama denizi söylenildiği gibi kirli değilir. İstanbul ve çevre adaların denizine temizlik açısından fark atar ayrıca havası çok düşük nem oranından dolayı son derece sağlıklı ve temizdir.

 29. Merhaba Cem bey,
  biz gittiğimizde biraz rüzgarlı serin bir hava vardı. Denizin dip kısmı pek gözükmüyordu. Küçüklüğümde hatırladığım Marmara dibi pırıl pırıl gözüken bir deniz olduğu için bana biraz kirli geldi açıkcası.

 30. Merhaba,
  Temmuz’un ilk haftası marmara adasında olacağım, çınarlı mahallesinde rezervasyon bile yaptırdım. Ancak yukarıda okuduklarımdan sonra biraz tedirgin oldum. Denize akan lağım suyu, deniz anaları ve yosunlardan haberim yoktu. Küçük kızım var ve bu şartlar biraz canımı sıktı. Geçen senelerde avşa adsında da tatil yapmıştım ama kalabalık ve gürültü çok hoşuma gitmemişti. Zaten bu adayı tercih etmemin nedenleri içinde İstanbul’a yakınlığının haricinde sakin olması vardı. Konfor, eğlence dert değil zaten aramıyorum bu özellikleri ama kirlilik gerçekten sorun olur mu? Yeni gitmiş biri var ise bilgi verebilir mi? Ayrıca; çınarlı mahallesine yakın ama çok sakin bir koy var mı? Kalabalık ortamda denize girmekten nefret ederim ve varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Son olarak, çınarlı mahallesinde olası bir hastalık ile karşılaştığımızda baş vurabileceğimiz sağlık merkezi var mı? Çok teşekkürler…

 31. ben üç senedir çınarlı köyüne geliyorum. şu anda bu mesajı çınarlıdan yazıyorum. burada denize akan lağım suyu yok. deniz anası ve yosun ise yok denecek kadar az. eğer kalabalık ve gürültü sevmiyorsanız burası tam size göre. çınarlıya 2 kilometre mesafede manastır bölgesi var koy olarak. burası hafta sonları yoğun oluyor onun dışında sakin sayılır. zaten çınarlının kendisi de sakin sayılır denize girmek için. çınarlı köyüne 5 km mesafeki marmara merkezde devlet hastanesi var. her türlü sağlık hizmetini veriyorlar acil dahil olmak üzere

 32. peki bu adada tesettürlülerin denize girebileceği yerler varmı?cevabınızı acele bekliyorum.

 33. marmara adası her kesime hitab ediyor. Siz yeterki huzur arıyorum deyin.

 34. merhaba.. ben de çınarlı köyünde bir kaç günlüğüne tatile gitmek istiyorum acaba tavsiye edebilceğiniz bi pansyon var mı??

 35. Marmara adası çınarlı köyü her açıdan tam bir hayal kırıklığıydı benim için…
  Adaya vardığım ilk andan ayrıldığım son ana kadar… Bu nedenle tavsiye edemeyeceğim gideceklere ama şunu söylemeden geçemeyeceğim havası mükemmel denizi ise sadece sabahları çok temiz. Deniz taşlık olduğundan deniz ayakkabısı almadan gitmeyin sakın, ayrıca deniz soğuk ve yosunlu bilginize… Alışveriş şansı yok denecek kadar az bu nedenle tüm hazırlıklarınızı yapıp gidin orada alırım diye düşünmeyin. Sakin değil aksine kalabalık, sonra aynı hayal kırıklığına uğramayın. Dostlar pansiyona gidecekler ise özellikle telefonda kendilerine iletilen bilgilere çok güvenmesin, sonra daha ilk andan şok olmayın. pansiyon ile ilgili açıklamalarımı kibarlığımdan dolayı kısa tutuyorum. sanırım bu kadar açıklama yeterli olmuştur.

 36. Marmara adası doğasıyla deniziyle ve sıcak insanlarıyla bir ailenin huzurlu tatil geçirmesi için en güzel adres. Tabi bir yerin güzel olarak hafızalarda kalmasının tek yolu kaldığınız yerin güzelliğidir. Ben bizi bu kadar iyi ağırlayan KADIOĞLU pansiyona teşekküretmek istiyorum. Sabri Kadıoğlunun pansiyonunda ben ve tüm ailem çok rahat ettik bu güzel ada bu babacan pansiyon işletmecisiyle aklımızda hep tatile gidilicek ilk adres olarak kalıcak.

 37. merhaba bu haftasonu marmara adasına gidicez.Orada merkezi bize tavsiye ettiler ve merkezde kıralık ev bakmayı dusnuyoruz.3-4 yataklı.
  tavsıye edecegınız.görüsebılecegımız bırılerı varsa ırtıbat numarasını yazarmısnız???

 38. Merhabalar…10 gün boyunca Saraylar Beldesi’ndeydim.Abruz Koyu deniziyle kumuyla muhteşem.:)Ayrıca plajın hemen yanında istediğinizi yiyebileceğiniz restoran-cafe tarzı bir mekan da var.Plajda; volaybol oynayabileceğiniz bir alan,dallarına tırmanıp karadut yiyebileceğiniz dev bir ağaç,şezlong ,şemsiye,duş vs.mevcut.Önceden rezervasyon yaptırdığınız sürece de konaklama ile ilgili sıkıntı yaşanmayacaktır.Saraylar Beldesi ile ilgili internetten bilgi toplayabilirsiniz.

 39. marmara adasi sakin ve huzurli tatil yeri arayanlar icin bicilmis kaftan.kalacak yer olarak cinarli koyunu herkese oneririm.asirlik cinarlar,sirin pansiyonlar ve temiz deniz herkesi memnun edecektir.ama yazida buyuk bir haksizlik yapildigini dusunuyorum.marmara adasi belki bir asos ya da bozcaada kadar kristal berrakliginda bir denize sahip olmasa da son derece temiz bir denize sahiptir.marmara denizi icinde muhteva ettigi plankton yogunlugu ve baska nedenler yuzunden ne kadar temiz olursa olsun asla bir bardak su gibi gorunmez,gorunemez.ki kalanlar bilir marmara adasinda bircok koy ve plaj son derece temizdir.hatta iddia ediyorum akdeniz’deki bircok meshur tatil yoresinden daha berrak denize sahiptir.ama marmara denizinin asiri kirlendigi dogrudur lakin bu marmara adasinin temizligini zedeleyecek duzeyde degildir.lakin asiri kirlenme ve evsel atik problemi alanya’yi tehdit etmektedir ornegin.demem o ki marmara adasini herkese tavsiye ederim.ozellikle manastir ve kole plaji cok guzeldir,sevgiler…

 40. yaa çınarlı köyünü herkes met ediyo.. hevesim kırıldı şuan yahu.. ramazan ayında daha tenha olur gibime geliyo sanki.. bakalım ben de gidicem haftaya.. çınalı köyüne.. kadıoğlu pansyonun iyi olduğunu duydum.. gidip geleyim paylaşırım yorumlarımı..

 41. ben sato motel’de kaldim.memnun kaldim,tavsiye ederim…

 42. o nerede?? çınalı da mı? bi de ne kadardı günlüğü??

 43. bu marmara adasında çınarlıdan diğer koylara diğer yerlerini de gezmek için ulaşım nasıl??? dolmuş varmı?? kolayca gezebilir miyim??

 44. bende ramazan bayramı için marmara adasına gelmeyi planlıyorum ama yukardaki yorumları okuyunca denizin temizliği konusunda aklımda soru işaretleri oluştu. daha önceden marmara adasına gidenler hangi köye gitmem gerektiği, hangi pansiyonda yada motelde kalmam gerektiği yada nelere dikkat etmem gerektiği konusunda bana tavsiyelerde bulunabilirlermi acaba? cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum…

 45. slm…ben marmara adasından dün geldim.adaya geldik ve hemen çınarlı köyü DOSTLAR PANSİYONa geçtik 60tl ye 5m kadar bi oda verdiler banyo tuvalette içinde ve masa bile yoktu odada tavanda bi vantilatör hepsi o sıcaktan durman imkansız…şerafettin abinin güler yüzü ve muhabbeti çok güzeldi onu bu konunun dışında tutuyorum ..bahçeli müstakil odalar hariç hiçbiyerinde kalınmaz buranın…bide tam çıkacakken bi olay yaşadım.o pansiyon sahibi (kafası kel olan) kapıyı açıp odama daldı saygısız herif bide şu cümleyi kurdu,aman gözünüzü seveyim 11:30 u geçmesin vaktinde boşaltın odayı dedi ve o herzamanki yalancı gülümsemesini gösterdi gitti terbiyesiz adam.şok olmuştuk kız arkadaşım ve ben uygunsuz bi durumdada olabilirdik.aklıma geldikçe deli oluyorum neden ters tepki vermedim diye çünkü böle bişey beklemiyodum…bende bunun sık sık paylaşıcam burda herkes nasıl biyere gittiğini bilsin…saygılar

 46. arkadaşlar marmara adası nasıl dıye merake dıyordum tatıle gıttık ve gerıde donduk…guzel sakin ve tam aılenın gıdebılecegı bır yer.açıkcası soyluyeyım sap yok:-))herkes aıle ortamında.kafamı dınleyecegım dersenız onerırım…merkezde kaldım. guzeldı.ev tuttum.pansıyonu olan yerler guzeldı ama bence banyosu mutfagı sıze aıt olan bır yer bakın…para göz ınsanlar ıllakı cıkacaktır ama hemen ılk gordugunuz yere tamam demeyın gezın bakın…

 47. kadıoğlu pansyonu bilen ya da orda kalan yok mu??

 48. rana hn. kadıoğlu pansiyonu sahıbıyle telefonda konusmustum.sıcak kanlı davrandı ama ben ev tutulmasından yanayım.cunku pansıyonlarda tuvalet mutfak bir…

 49. rana hanim,
  ben acikcasi pansiyon ya da motel reklami yapilmasindan yana degilim ama iki isim verebilirim.daha once sato motelde kalmis ve manzarasindan cok memnun kalmistim.arkadaslarim ise mola motel’de kalmislar ve cok memnun kalmislar.ove ove bitiremediler.gelecek hafta orda olacagiz.telde fiyat konusunda konusun derim.ramazanda geldigi icin fiyatlar inmis durumda.normal sezonda fiyatlari oda kalhvalti 65 lira ama su an 50lere dusmus durumda.bu arada marmara adasinin denizi icin kirli diyenlerin gozune gozluk oneriyorum.hele bazi plajlarinin berrakligi ve guzelligini,tadindan yenmez…(ipucu: manastir plaji
  ve sifali su plaji).

 50. anladım çok teşekkür ederimm.. bişey daha sorucam.. marmara adasında ulaşım nasıl? diğer yerlerini de gezmek istediğimizde.. bisiklet kiralama yerleri var mı?? ona öre burdan bisiklet de götürücem.. birde o diğer plajlara gidebilmek için her istediğimizde minübüs bulabilirmiyiz yoksa diğer adalar gibi taksiyle mi ggitmek durumundayız??

 51. Çocuklu ailelere tavsiye etmiyoruz. Denizin temiz olmadığından şüphe ettik, çocuğumuz rahatsızlanınca yetkili ağızdan denizin ve yerleşim yerlerinde içme suyu diye bahsedilen suların pis olduğunu duyduk. Kaldığımız pansiyon Kalemi idi, yetersizliklerine rağmen Kemal amca farkı ile memnun kaldık. Aynı dönemde Dostlar Pansiyon da yakınlarımız konakladı, tek kelime ile pişman oldular. Çünkü işletme sahibinin çok ciddi üslup sorunu var, duyduğumuz kadarı ile bu da tatile gelen insanların moralini çok rahat bozar. Adanın yerli halkı turiste karşı _yazlıkçılar farklı olabilir- çok ilgisiz. Alışveriş yapmayacaksanız pek soru sormanızı tavsiye etmem. Turizm bir günlük sezonluk iş değil uzun vadeli yaklaşım gerektirir. Adanın yerleşik halkı dışa çok kapalı, esnafın tek amacı günü kurtarmak gibi. Özellikle merkeze pek uğramayın, çınarlı nispeten daha tatil yöresi gibi. Çok genelleme yaptım mutlaka işini düzgün yapmaya çalışanlar da var, ancak o kadar yer gezdim, bu kadar kabalığı bir arada görmedim. Ege ve Akdenizde insanlar bir şey satmak ve yörelerini tanıtmak için kendilerini parçalıyorlar. Rızkın onda dokuzu ticaret ise, ticaretin onda dokuzu da güleryüzdür…

 52. Marmara Saraylarda 4 tane denize girilecek kumları vardır.Denizi’de mükemmel temizdir.Saraylarda çok güzel 4 otel birde belediye’ye ait evler konaklamak için mutlaka yer ayırmak gerekir sahili çok güzeldir insanları cana yakın, yardım severdir . çok temiz insanlardır birde eyer orda yakınınız varsa tadına doyum olmaz..

 53. Ben de marmara adasının sağlık sistemini ve hekim sayısını çok merak ediyorum. Ayrıca kiralık evleri uygun mudur?.. Hastaneye yakın mümkünse…

 54. Benim cocukken gittigim yerde Mermer cikariyorlardi ve saniyorum adida Palatya idi galiba. Acaba simdiki Saraylar koyunun eksi adi Palatya midir?

  Birde benim Annemin dedesini ve iki turku Rumlar adadan kacarken Mermer fabrikasindan cikartip oldurmusler ve bir yere atip ustunu toprak ile kapatmislar. Annemin soyledigine gore, o sehitleri ordan artik kaldirmamislar ve bulunduklari yer onlarin mezari olmus. Dedemin adi Ali baba imis. Soyadini bilmiyorum. Haseller olabilir. Ben 30 yildan beri Amerika Birlesik devletlerinde yasiyorum ve onmuzdeki yil dedemin mezarini bulmak icin Marmara adasina gelmegi dusunuyorum. Dedemin mezarini bana bulmamda yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler. Ziya Akkor, email adresim: ZIYA_AKKOR@yahoo.com

 55. Merhaba Ziya bey,
  malesef size bu konuda biz yardımcı olamayız. Ancak ada belediyesi gibi yetkili makamlarla görüşürseniz size yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

 56. Zehra hanim, cevabiniz icin tesekkur ederim. Haklisiniz, ben belediye ile bir temasa gecmege calisacagim.

 57. bencede çok güzel bir yer ben orada yaşıyorum..mazmara adası o kadar güzel bir yer ki hele ağaçları ama eskiden ağaçları yemyeişldi ama artık sadece kökleri duruyor çünkü kestiler ama çok çabuk büyüyüor..umarım eskisinden daha güzel yetişir ve büyür…

 58. gitmeden evvel sormuştum tesettürlüler için yer varmı diye,evet gerçektende asmalıköy bizler için harika biryermiş,çok güzel huzurlu bir tatil yaptık evin sahibi Rukiye teyze çok iyi bir insan çok yardımcı oldu,bu sene daha fazla kalmayı düşünüyoruz

 59. sayın adayı sevenler ben adanın aşığıyım fakat güzel çinarlıya hiç kimse yatırım yapmak istemiyor nedenini ben çözemedim ben bu adadan evliyim istanbuldan coğu arkadaşıma dostuma yatırım yapın dediğimde aldığım cevap sen 30 yıldır buraya gidip geliyorsun deyişikliği bana söyle diyorlar açıkça birileri kalkıp cınarlıya el atması gerek bu ben değilim

 60. mrb. ben asmalı köye gitmek istiyorum. asmalı köyü hakkında ( denizi , insanları ) hakkında bilgisi olan var mı

 61. merhaba
  ben avşa adası yada marmara adasına gelmek istiyorum bayram tatilinde. denizi nasıl acaba? hangi adayı daha çok tavsiye edersiniz?

 62. marmara adası harika bi yer fakat çok eksiyi var herkes kendi başına yönetiyor turizim bakanının bir an evvel el atması lazım turist çekmesi gerekiyor turizim bakanı ilgilenirse büyük gelir elde edicene inanıyorum ltfn duyarsız kalmayın ben çınarlı köyüne yıllardır geliyorum ve bi değişiklik görmüyorum bakımsız belli yerlerle ilgileniyorsunuz sanki burası bizim topraklarımız değil zoruma gidiyor sayın turizim bakanımız ltfn rica ediyorum yazıma duyarsız kalmayın tşkrlr

 63. ben 1 eylül gibi marmara adası çınarlı köyü Dostlar Pansiyona gitmeyi düşünüyorum ama yorumlar kafamda soru işareti bıraktı,kısa süre içinde giden olduysa ve bana bilgi verirse çok sevinirim ..Ayrıca kumsalı taşlımı çünkü çocuklarım var..

 64. ben de 29 ağustos gibi dostlar pansiyona gitmeyi düşünüyorum. Yardım arkadaşlar lütfen. Yılda bir kez tatil yapıyoruz tatilimiz mahfolmasın. nasıl bir yerdir denizi nasıldır?

 65. Denizini merak edenlere pazar günü adadan dönmüş hatta cuma günü tekrar gidecek biri olrak söyleceğim tek şey “deniz muhteşem”. Resim isteyenlere gönderebilirim isterseniz. Pırıl pırıl hiç bulanık değil dibi kum ve çok berrak. Nereye gidersem gidiyim hiçbir deniz adadaki keyfi bana vermiyor.

 66. Avşa mı Marmara mı diyenler için de, Avşa’nın kalabalığı, iskele-çarşı-plaj üçlüsünün iç içe olması, sabaha kadar gürültü, yeme-içme ve konaklama ücretlerinin daha yüksek oluşu tercihinizse o zaman Avşa. Daha sakin, huzurlu, plajları merkeze biraz daha mesafeli, bol yeşilliği, gölgesi, insan kalitesi, huzuru, yeme-içme-konaklama fiyatlarının çok daha makul oluşu tatilinizde ön planda olacak ise buyrun Marmara Adası’na.

 67. Ben doğduğumdan beri yazları merkezde kalan biri olarak gezme amaçlı çınarlı ve gündoğduya gittiğimde çok sıkılıyorum. Kaldı ki Çınarlı ve Gündoğdu, diğer köylerin içinde en gelişmiş ve merkeze en yakın olanlarıdır. Çünkü çok ufak, plaj çarşı-iskele üçlüsü içiçe. Alışveriş yapacağınız yerler yok. Hiçbir yer bana merkezin tadını veremez. Plaj olarak da Aba, kole ve kolenin biraz ilerisindeki kadınlar plajının denizi harikuladedir.

 68. sizlerden bir konuda yardım istiyeceğim,bundan iki sena önce bende marmara adası top ağaç köyüne gittim gerçekten sakinlik açısından cok begendim buyüzden tekrar gitmek istiyorum ancak daha önce evini kiraladığım bayana ulaşamıyorum bildiğiniz konaklama yeri varsa bilgilendirmenizi rica ediyorum…

 69. Merve Hanım,
  benim bildiğim bir yer yok belki size bu sayfa aracılığı ile başka bir arkadaş yardımcı olabilir.

 70. çok teşekkür ederim, umarım en yakın zamanda yardımcı olabilecek biri çıkar…

 71. Temmuz ayının ilk haftası Dostlar Pansiyonda kaldım.temizliğinden memnun kaldık..ikiz 2 yaşında bebeklerimle çok rahat ettik.bu fiyatlara alabileceğim en güzel hizmeti aldık.2. tatilimiz için eylül ayının ilk haftasına rezervasyonumu yaptırdım bile.Çocuklu aileler için tavsiye edebileceği bir yer marmara adası ve dostlar pansiyon.

 72. cınarlı da kalabileceğim bir ev var mı?yardımcı olabilirmisiniz…yorumlara baktım 2013 de hiç yorum yok…yakın zaman için ada hakkında bilgi verebilirmisiniz…bazı insanlar evlerin pis olduğunu ve bitlendiklerini bile yazmış…dolayısıyla güven problemim de oluştu!!!Yardımcı olursanız memnun olurum

 73. İdil Hanım,
  sanırım biraz abartılı olmuş yazılanlar. Marmara Adası size aktarılan gibi pis yerlerin olduğu bir tatil mekanı değil. Ancak Çınarlı’da konaklama için size malesef bilgi veremiyorum. Belki bilen bir başka kişi sizi buradan bilgilendirebilir.

 74. Herkese merhaba,
  Hesaplı tatil arayışındayken “Dostlar Pansiyon” fiyatları bana istediğimden de fazlasını sundu fakat şikayetlerine de bir o kadar fazla rastladım. Yarın rezervasyon yaptıracağım ve kaygılarım arttı.
  Önerilerinizi iletirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 75. merhaba,
  Biz çınarlıdan yeni döndük …orda en temiz ,en bakımlı olarak önerebileceğim yer Ali Bey Pansiyon…işletmecisi Beyhan Hanım (pansiyon tel:(0266 895 81 63) …dünya tatlısı bir ev sahibi…odaları sakız gibi hazırlıyorlar,odanın içerisinde kendi banyonuz ve mutfağınız var.odanın önünde de oturabileceğiniz bir büyük balkon var.Denize 1 bina yakınlıkta…ara sokak kalıyor ama öndeki büyük balkon dan ağaçlar ve karşı tepe görünüyor.Biz keyifle oturduk.
  Sahil çok yakın ve sakin… önerim şemsiyeli gitmeniz…çünki sahilde kiralama yapa cağınız şezlong bulunmuyor ve fiyatlarıda 6 tl (günlük) gibi pahalı!!!
  ***Dostlar pansiyon için şunu söyleyebilirim işletmecisi çok çok kaba ,sorulara dövücekmiş gibi cevap veriyor…konuştukça siniriniz kabarıyor.Sanki onlara muhtaçmışsınız gibi bir hareket şekilleri var.Güneş batarken orayı dolaştık…arka kısımda ev ev yan yana yerleri var .ama cümbür cemaat tatile gelmiş gibi hissettim…ızgara dumanından gözgözü görmüyordu…bağrış çığrış içinde çocuklar ve gürültü vardı.ayrıca her şey artı fiyat mesela tüp günlük 4 lira… 5 gün için 20 tl veriyorsunuz.Zaten tüp 15 tl ye doluyor.Bence fiyatları gözden geçirip bu saçma mantığı yapacağına odaları 70 den değil 200 tl den satsınlar…birde orda kalmanıza rağmen şezlong şemsiye paralı ( 6 tl) ızgara yakmak paralı,açıkcası her şey paralı…ben tavsiye etmem…
  Ali bey Pansiyonda daha uygun bir tatili tavsiye ederim.Herşey elinizin altında market,fırın,çeşme…artı para da değil…herkese iyi tatiller.
  yine de kendi tercihiniz!!!

 76. İdil Hanım selamlar,
  Bu soru işaretleri yüzünden planımı ertelemiştim, önerilerinizi, tavsiyelerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim.
  Herkese şikayetsiz tatiller dilerim:)

 77. 20 yıldır gider gelirim.ancak o kadar değişti ki çınarlı.istisnalar vardır mutlaka ama.artık müşteri seçen ideolojik bir halk oluşmuş çınarlıda.yabancı sevmeyen,yüzü asık,ekonomik olarak doymuş,esnaf kimliği eski yetişkinlere göre kaybolmuş. (aslında tüm Türkiye de olan değişim ne yazık ki bu).yani nasıl bir cennet köşesinde olduğunun farkında olmayan bir halk.üzücü.umarım o eski sıcak dost canlısı günlere döner bu cennet.

 78. devletimizin çınarlı köyüne el atması dileğiyle.kural budur sen bu işi yapamıyosan birileri gelir yapar.turizm işi güleryüz işidir.yatırım işidir allah neverdiyse al 40 yıl 50 yıl olduğu gibi kullan .bir kuruş yatırım yapma.sonrada kimse gelmesin buraya olmaz böyleşey.öncelikle genel halk gibi rizeli olan başbakanımızın buraya mutlaka bir el atıp çeki düzen vermesi lazım.bir daire almak istedim kimin tapusu kimin arsasında belli değil.yazık.

 79. Çınarlı Mahallesinde kalınacak yerlere ek olarak Kumsal motel sessiz sakin temiz ve lezzetli üç öğün yemek (Tam pansiyon), odalar çok güzel ağaçların arasında kuş sesleri ve cırcır böcekleri tatilinize eşlik ediyor. Sahibi Sefer Bey, telefonu 0535 022 78 99

 80. Neden denizinden bir bekletiniz olmasın demişsiniz memleketim için. Manastır koyu, Aba koyu ve Şifalı su koyu kadar temiz bir yer görmedim ben hem söyler misiniz bana hangi denizde üstten baktığınız zaman denizin içinde ki her şeyi görme şansınız oluyor ? Hem İstanbul’un denizinden rahat istatistiksel bakımdan söylüyorum %60 daha temiz. Adaya geldiğiniz zaman insanları sıcak, misafirperver, komşuları her zaman birbirlerine destek çıkar. Her anlamda yerlisiyle yabancısıyla güzeldir memleketim. Adaya gitmek istediğiniz zaman Çınarlı vesaire değilde merkezine gelin adanın oradan bir pansiyonda kalıp yanınıza bir maşrapa alıp Şifalı su koyuna gidin orada denize girdikten sonra akan soğuk şifalı suyu maşrapa doldurup bir başınızdan aşağıya dökün böyle bir ferahlık hissi başka hiçbir yerde yok. Ben 20 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum ama her sene adaya giderim. Orayı başkasından değil yerlisinden yani benden dinleyip bana güvenin zararlı değil kârlı çıkacaksınız.

 81. Arakadaslar bana yardimci olurmusunuz .Adada evlerini kiralayanlar var yazlik olarak Ben internette bulamiiyorum hep otel motel pansiyon .

 82. Marmara adasinda yazlikcilara kiralanan evler varmi bana yardimci olun lutfennnnnnnnnn merkeze yakin olursa daha iyi

 83. Merhaba bende ailemle birlikte adaya gitmek istiyorum, kadınlar plajının olduğu söyleniyor gerçekten kadınlara özel bir plaj var mı ve tam olarak nerede yani hangi köyde veya merkezde mi, yakınında ailecek konaklayabileceğimiz nereler var? Yardımcı olursanız çok sevinirim

 84. Merhaba; Bildiğim kadarıyla kadınlara özel plaj Saraylar Beldesi Abruz Koyunda mevcut. Ayrıca bu koya yakın konaklama yerleri de var. İyi tatiller..

 85. Merhabalar, ben bu yaz tatilimi çınarlıda geçirdim 5 ile 18 temmuz arasında oradaydım.öncelikle denizi çok güzeldi koyların hemen hemen hepsini gezme şansım oldu. tavsiye edebilirim adaya gidenlere.Ayrıca dostlar pansiyonda konakladım ve çok memnun ayrıldım.lüks bir yer değil mütevazi aile pansiyonlarından.fiyatları da çok uygundu bence.3 yataklı günülüğü 70liralık o bahçeli evlerde kaldık ve kişi başı 23 liralara geldi.onun dışında tabi ki faydalandığımız hizmetlerin parasını ödedik .20 liraya herşey dahil biyer daha görmedim çünkü :) aynı zamanda işletenlerde aile olduğu için sıcak bir ortam vardı.fakat ada çok gelişmiş biryer değil.bakir ve sessiz kalmış.bence herkes hayatnda bir kez marmara adasını görmüş olmalı derim. herkese iyi tatiller.

 86. filiz hanım kadınlar plajı marmara merkez de olan bir plaj eskiden sadece kadınlar gidiyordu şimdi ise karışık aloyor ama genelde aileler oluyor mesten ağa plajı var birde orasıda ailelerin daha fazla olduğu yerlerden , aba plajının en sonu burunu geçtikten sonra sessiz ve sakindir ve yine genelde tek olanlar ve ailelerin tercih ettiği yerdir aba plajı sonunda tek yaşlı amcalar da olabiliyor ama, manastır plajı var çınarlı ve marmara merkezin arasında kalıyor hemen hemen sakin dir genelde fazla kişi gitmez ama karışıktır aileler daha yoğundur
  gündoğdu köyüne giderken arada bir plaj var genelde hiç kimse olmaz olsada bilenler gider aileler ve tek bayanlar
  topağaç köyünün plajı karışıktır ve dalga lı günlerde tehlikeli olabilir dalgayı direk alır
  asmalı köyü daha çok aile ve tek bayanların kaldığı bir yerdi plajını bilmiyorum hiç gitmedimşuan nasıldır bilemiyorum
  saraylar köyü plajları adanın en iyi plajlarının olduğu yer bana göre büyük kum küçük kum (abruz) diye ikiye ayrılır küçük kum karışı herkeze açık plajı sonlara doğru aileler ve tek kalmak isteyenler gider büyük kum eskiden sadece bayanlara özeldi bu plajın hiç bir yerine erkek girmezdi yasak gibi birşeydi ve herkez uyardı bu kurala şimdilerde bir kısmında sadece bayanlar giriyor tek tük erkekler görüne biliyor ama genelde herkez küçük kuma gittiğinden burası boş kalır 1-2 plaj daha var isimlerini hatırlamıyorum biraz uzak kalıyor saraylara yürüme gidileniliyorsunuz ama kimse olmuyor sadece siz ve iğde ağaçları :)
  aklıma gelen plajlar ve özellikleri bu şekilde :)
  haftaya adamdayım bi aksilik olmassa

 87. Merhaba, çok güzel bir yazı olmuş. Bloğumda link verdim. Sevgiler!

 88. Bu hafta sonu adaya gitmek istiyorum.Yanımda yaşlı annem ve babam olacağı için direk eve yerleşmek istiyorum.Lütfen merkezde deniz manzaralı evde kalan varsa telefon rica ediyorum.Merkezde apart yok dediler.Şimdiden paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.

 89. Arkadaşlar merhaba,
  Bu haftasonu Saraylar beldesine kalmaya gideceğim.Küçük bebeğim var.Çevremdekiler araba ile gitmemi (Eşim tatil sonunda gelebilecek) bebeğimin rahat edeceğini söylüyorlar hemde tek bir yere bağlı kalmazsın gezersin diyorlar..Sormak istediğim yolları nasıl dağlık virajlı yada tehlikelimi?Saraylardan Çınarlıya geçeceğim ve yolları kötü ise araba ile gelmek istemiyorum nihayetinde bayanım ve virajlar beni korkutuyor..Bilen varsa yardımlarınızı çok çok çooookkk rica ederim.

 90. çınarlı köyünde kalabileceğiniz tek yer alibey pansiyon.çevredeki bütün pansiyonları gezdik.tam bir pislik yuvası ve bazı işletmeciler çok kaba.ama alibey pansiyon harika bir yer ailenizle gönül rahatlığıyla kalabileceğiniz huzurlu bir pansiyon.odalarda bir ailenin konaklayabileceği bütün şartlar sunulmuş .sahipleri çok güler yüzlü,neşeli hoşsohpetli şeker gibi insanlar…çınarlıya gittiğinizde uğrayacağınız tek adres.fiyatıda oldukça cazip.


yorum yapın

Son eklenen yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve gelen cevaptaki onay bağlantısına tıklayın.

Email Listesi
tatil

Setur'la tatil mutluluktur.

Etstur

Tatil keyfi için Etstur...

Uçak Bileti

Uçak Bileti Almanın En Kolay Yolu...

Erken rezervasyon

Erken Rezervasyon 2014